BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja vam kažem da je ovo zrelo za neprijateljsko preuzimanje.a i nešto se kuha.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


ja vam kažem da je ovo zrelo za neprijateljsko preuzimanje.a i nešto se kuha.

Ne moraš baš sve napisati…….zahrbtni delavci [cool]

marcello


Danas je na nov@TV išao prilog o stečajevima u slavoniji. Nisam dobro čuo o kojim se firmama točno radi, ali navedeno je da ih je nekoliko bilo u vlasništvu države. Zašto država nije njih spašavala, nego ih je pustila u stečaj?

Istina, najbolji primjer je DKVS. Tamo je država potraživanja pretvorila u vlasnički udio i postala najveći pojedinačni dioničar. Kad je nakon toga nestala pšenica, opet je država isplatila seljake iz svoje imovine, a samu Đakovštinu pustila da ode u stečaj gdje je ustanovljeno da su FI izvješća bila lažirana i da imovina nije bila 2x veća od dugova kako je lažno prikazivano u FI, nego je dug 2x veći od imovine!
Đakovštini d.d. nema spasa!
Ovo je odličan primjer što se dogodi kad se slijepo vjeruje u FI i upravu. Slaba utjeha je što je uprava u zatvoru jer je novac potrošen na kupnju dionica nepovratno izgubljen.

Zato budite jako oprezni da vam se to ne ponovi i ovdje jer i DKVS se prije stečaja tržio po 40-50 kn (jel tako lopina?) pa je sad na 7 kn.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



…..

Teren za dokapitalizaciju države otvoren,
…..

Ponovo, tko bi po vama trebao potpisati tu dokapitalizaciju od strane države?
Polančec?
Mesić?
Šuker?
….
Pa tamo se sad svi boje vlastite sjene. Ne stavljaju potpis ni na slip vlastite kartice, a kamoli nešto ovako upitno i nesigurno.
Danas je na nov@TV išao prilog o stečajevima u slavoniji. Nisam dobro čuo o kojim se firmama točno radi, ali navedeno je da ih je nekoliko bilo u vlasništvu države. Zašto država nije njih spašavala, nego ih je pustila u stečaj?

I da ne bi bilo zabune – ne navijam ni za koga i ni za što! Samo želim dati svoj nepristran komentar! Samo to! Ovo nije nagovor ni na kupnju, ni na prodaju! Tko želi – nek vjeruje, tko ne – neka kupuje.
[/quote]
Ćepin-vlasnik HFP
Đakovština_vlasnik ESOP i HFP
Badel
-izvoznik
-BV 240 kn_kapital postoji i nakon svih
gubitaka
-država ulazi u dokapitalizaciju sa potraživanjima,tj.
kratkoročno spašava Badel, i to
vjerovatno po 200 kn
-da ulazi Grbešić
ne bi dokapitalizirao preko 100,ali država je uvijek široke ruke i tu mi mali možemo profitirati ako se
ide u prodaju jer ako država ostane u većinskom vlasništvu biti će kao i u Ćepinu
-međutim,država izlazi/prodaje/manjinske udjele i to će napraviti i u Badelu i ovdje će doći novi vlasnici
-iskreno,volio bi da to bude Perković po cijeni preuzimanja od 300,ja zadovoljan sa time
a vi?


…….
država ulazi u dokapitalizaciju sa potraživanjima,
….
…. ali država je uvijek široke ruke i tu mi mali možemo profitirati ako se
ide u prodaju jer ako država ostane u većinskom vlasništvu biti će kao i u Ćepinu
-međutim,država izlazi/prodaje/manjinske udjele i to će napraviti i u Badelu i ovdje će doći novi vlasnici
….

1. daj se dogovori sa sobom – jel ulazi ili izlazi?
2. koji novi vlasnici i po kojoj cijeni i kada?
Za BD62 trenutno nema zainteresiranih kupaca. Čak ni po ovoj cijeni. Koja je izgleda prevelika.
Netko je prije x postova pisao da će ih biti kada cijena bude 1kn. Sad, po dionici ili za cijeli BD62, manje je važno.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ponovimo gradivo:
Ponuda za preuzimanje koja mora ići po 300,00 kn(teško za vjerovati,ali mogučnost postoji).
Dokapitalizacija države po recimo 200 kn.
Prodaja "Kalničkih voda" ATGR-u poboljšava bilancu neovisno o tome gdje išao novac.
Vrlo brz i jednostavan izlazak iz blokade računa što je meni znak da su banke prepoznale pomake u poslovanju.
Očuvanje core businessa o čemu su pozitivno pisale neke kolege koju stranicu prije.
Sve nabrojeno mi kazuje da ova tvrtka ima vrlo dobru vjerojatost da se vrati u normalno poslovanje.
U krajnjoj liniji,vrlo brzo će kvartalni izvještaj pa ćemo moći svjedočiti da li postoje pozitivni pomaci.Ne treba ni govoriti da je cijena dionice na smješnim razinama prema fundamentima,no ta cijena je tu gdje je upravo radi neizvjesnosti budućih događanja.
Kolega Zlatek između ostalog iznosi da on nije zatnteresiran za dionicu,ali eto radi altruizma upozorava ljude na opasnost.To je njegovo pravo ,no ja ne vjerujem u njegov altruizam jer su njegovi komentari su bahati i grubijanski bez puno argumenata,a takvi ljudi ne misle na druge.
Još pozivam kolegicu cerclage da brzo riješi svoje dionice BADEL-a po bidu ,da Vas napokon prođe jeza. Treba mi još poneka dionica za kolekciju.
Na kraju ću reći da je ovo samo moje mišljenje koje ne mora biti ispravno,neka svako prouči dionicu
i sam odluči hoće li kupiti ili prodati ,ali ovdje su definitivno mogući veliki otkloni u cijeni.

klodovik

@klodovik
i još nešto…zar bi netko nedavno kreditirao firmu sa iznosom koji je jednak ukupnoj tržišnoj kapitalizaciji da misli da će u stečaj… [cool] Tak da ja i dalje dokupljujem [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!


sad je samo pitanje kome ide lova :badelu ili kapitalnom fondu

još da riješe eurobev-a pa da se konačno krene u pozitivnom smjeru

Eurobev navodno ide alokacija pogona i prodaja trenuntog zemljišta. To je za sada solidan plan s obzirom na visoku vrijednost zemljišta i lokaciju, te relativno solidan plasman brandova iz Pepsi linijne za čije punjenje Badel ima ugovor. Interesenata za zemljište ima. Ali je to proces u kojeg bi se ozbiljnije trebalo krenuti nakon dovršetka modela C. Još jednom umoljavam kolegu za izvor informacije o cijeni dokapa od 200 kuna ili računicu kojom se došlo do te cijene.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija


……
Kolega Zlatek između ostalog iznosi da on nije zainteresiran za dionicu, ali eto radi altruizma upozorava ljude na opasnost. To je njegovo pravo ,no ja ne vjerujem u njegov altruizam jer su njegovi komentari su bahati i grubijanski bez puno argumenata, a takvi ljudi ne misle na druge.
…..

Evo, klodoviče, samo radi tebe sam stavio ovaj "bahati i grubijanski" avatar.
E, sad te molim da mi objasniš zašto se taj potencijal koji Badel ima u core businessu nije dosad iskoristio, zašto iz godine u godinu ide sve lošije, zašto je prezadužen, ne plaća državi ni bankama, a dobavljačima samo kad mora, itd.?
Zašto mislite da će se sad biti bolje? Što se to u poslovanju, u proizvodnji, u prodaji, u organizaciji … promijenilo?
Ja vidim samo da se uprava, kojoj je jako teško raditi, više bavi stvarima oko/izvan Badela, a unutar Badela je i dalje kaljuža (isprika unaprijed na izrazu).

Još riječ-dvije o zainteresiranosti za Badel i altruizmu: BD62 sam prvi put kupio po cijeni od 80kn, tamo negdje mislim krajem 2003-e početkom 2004-e. Tad je imao potencijal, dobre brendove, nisku zaduženost… Više puta sam ulazio i izlazio i svaki put sam dobro zaradio (vjerovali ili ne) osim na kraju. Imao sam priličan broj komada koje sam postepeno rasprodavao od 650 – 250 kn. Nisam prodao sve odjednom (nažalost), jer sam svaki put mislio "možda bu bolje", više sam pridavao važnosti dobrim nego lošim znakovima (a uvijek ima i jednih i drugih). Sad kad nemam više BD62, stvari vidim puno realnije.

Zašto sad pišem o BD62? Zato što sam ponovo aktivan na forumu (nije me bilo od sredine 2008-e, kad sam i rasprodao većinu dionica, pa i Badel), i pišem na svim dionicama o kojima nešto znam.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Kolega Zlatek,
osim onog što sam nabrojio,važna je situacija da je glavni kočničar razvoja Perković izbačen iz sedla i bez njega se može ići naprijed(čovjek se ponaša kao kauboj,na silu bi htio kupiti tvrtku bez novaca).Vi to ne vidite, što je legitimno,a ja vidim oprečno od Vas.Mišljenja sam da će cijena još neko vrijeme tavoriti,aonda ide visoko naprijed.Puno je razloga za to.Vama želim da se uspješno(nisko) ukrcate drukajući s lošim činjenicama.Tko je dobro prognozirao uskoro ćemo vidjeti.
PS
Moj kritički odnos prema Vama cilja na Vašu komunikaciju prema lopini koji je neprimjeren,ali naravno i nebuloze o cijeni dionice BD62.Taj lopina nije idealan ali se trudi izanalizirati dionicu o kojoj piše i potiče raspravu pa mi ostali možemo nešto više saznati o njoj.Tome i služi forum.
Pozdrav

klodovik

Forum služi za razmjenu mišljenja i nema nikakve ljutnje, barem ne s moje strane.
Uvijek ima dobrih i loših signala, argumenata "pro et contra". Ja samo želim onima koji čitaju ovaj forum reči da nije sve crno niti bijelo.
Perkovića sam imao "čast" osobno upoznati i ne trebate mi pričati kakav je. To je bio jedan od glavnih razloga zašto sam prodao dionice.
Bit ću vrlo sretan ako BD62 preživi i postane velika i moćna tvrtka koja će preuzimati slabije u regiji.
Mislim da je do toga prilično duuug i jakooo neizvjestan put.
Ne drukam da bi se nakrcao. Dapaće, trenutno ne namjeravam ulaziti jer mislim da je trenutno rizik jakooo visok. Spreman sam propustiti prvih 30% rasta cijene dionice i možda ću kupovati na razini iznad 100kn ako procijenim da je rizik manji. Ako BD62 uspije, vi ćete zaraditi puno više. Meni je i 50% dovoljno. Do tad ću možda uzeti par postotaka na nekoj drugoj, likvidnijoj a fundamentalno podcijenjenoj dionici. Takvih sad barem ima.

PS: Isprika kolegi lopini ako sam bio grub. Nije mi ni u kom slučaju bila namjera vrijeđati ni podcjenjivati.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

@klodovik
Da, a koje su to moje "nebuloze o cijeni dionice"?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close