BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Atlantic-mora-malim-dionicarima-Kalnickih-voda-ponuditi-2-6-mil.-kuna

Atlantic grupa je izvjestila Zagrebačku burzu da je stekla 2.855.539 dionica, koje čine 96,73 posto ukupnog broja od 2.952.113 dionica Kalničkih voda Bio natura te da će uskoro dati javnu ponudu za otkup preostalih dionica.
S obzirom da je većinski paket, koji je do sada bio u vlasništvu državnog Kapitalnog fonda i Badela 1862, plaćen 82 milijuna kuna, ispada da je svaka dionica plaćena 28,7 kuna pa za preostalih 3,27 posto dionica u rukama malih dioničara Atlantic grupa mora osigurati još 2,6 milijuna kuna.

Male dioničare predvodi Centarbanka sa 20.000 dionica.

Atlantic grupa Emila Tedeschija kupila je Kalničke vode od Kapitalnog fonda, koji upravlja dionicama u vlasništvu Hrvadskog zavoda za mirovinsko osiguranje, i Badela 1862, koji su dogovorenih 82 milijuna kuna podijelili u omjeru 61 naprema 39 posto, odnosno 50,2 milijuna kuna je dobio Fond, a 31,8 milijuna kuna Badel 1862.

Atlantic je bio zainteresiran za kupnju punionice vode s da u njoj puni svoj vitaminski napitak CedevitaGo.

………ja sam….izvinte sto smetam ali sam sada trazio nekakav kontakt broj telefona u badelu i nikak nemrem najti
kaj morti ima netko broj telefona taj jer mi je dost hitno
unaprijed hvala
pofljuk….joj pardon
pofuk

Ovo bi moglo do 16.10. ili vrlo kratko nakon toga popuniti GAP na 46 kn,jer izgledno je da se ovdje nikakva ponuda neće dozvoliti- prvo jer to niti ne odgovara rukovodstvu BADELA, a drugo jer niti laka konjica ne može naći novac za to. Tako da se i ovdje kao i na dobrom dijelu drugih dionica sprema klizanje prema ATL. Nažalost….

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....


Tako da se i ovdje kao i na dobrom dijelu drugih dionica sprema klizanje prema ATL. Nažalost….

Naprimjer, kao na svim dionicama koje vi imate u porfelju!

Skoro:-),ali niste ni Vi tako daleko od mane ako sam uspjela dobro vas pratiti. A što se tiče ATL-a,nažalost nam je neizbježan….I da napomenem da sam mali dioničar Badela,koji samo ispipava teren i mogu reći da me je tek sada uhvatila jeza….

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....

Ja sam sasvim zadovoljan stanjem svoga porfelja, Badel je na woč listi!


Ovo bi moglo do 16.10. ili vrlo kratko nakon toga popuniti GAP na 46 kn,jer izgledno je da se ovdje nikakva ponuda neće dozvoliti- prvo jer to niti ne odgovara rukovodstvu BADELA, a drugo jer niti laka konjica ne može naći novac za to. Tako da se i ovdje kao i na dobrom dijelu drugih dionica sprema klizanje prema ATL. Nažalost….

Mlatiš praznu slamu.
ATL je 58 kn,a ne 46.Da bi se to dogodilo treba imati dionica sa kojim se to treba napraviti ,a ti ih nemaš.
Tromjesečni prosjek u porastu.Pred nekoliko dana je bio
70 kn.
danas je 71,32 i to bi bila minimalna cijena preuzimanja u ovom trenutku.
Ovdje je postojala opasnost da dionica
ise na nula kuna u slućaju da se blokada računa pretvorila u pokretanje stečajnog postupka i potencijalne likvidacije.
Sada je račun deblokiran i vrijeme je za kupnju.Ja danas počeo.Nasniža cijena dana je moja.
Prodajem na 100 do 150 nakon dokapitalizacije od
strane države.
Badel neće u satečaj i to je bitna informacija,a to je dovoljan razlog za kupnju.

Ne bih bio tako siguran da BD62 neće u stečaj. Recimo da sam 40:60 da ipak hoće.
Zašto? Jednostavno ne vidim tko će spriječiti.
Polančec?
Mesić?
Šuker?
….
Badel je sponzoruša bez sponzora 🙂

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Neće ovdje biti stečaja…tko misli drugačije neka ne kupuje ili neka proda što ima. Ja kupujem [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

1.dugovanje
2.nepodmirivanje obveza
3.blokada računa
4.deblokada računa
i ovo se kod Badela
dogodilo već dva puta u zadnju godinu dana
I sada smo deblokirani i malo dalje od stečaja.
Teren za dokapitalizaciju države otvoren,a glavni protivnik ulaza države u vlasništvo Ante Perković izgorio.
Kratkoročne obveze
sve manje,plačanje
trošarina odgođeno,Kalničke vode smanjile dug.Sve što se događa je pozitivno i cijena dionice bi trebala reagirati na te vijesti.Očito da netko namjerno ruši da bi cijena u budućem preuzimanju bila što niža.
Naravno da i vi imate pravo na drugaćiji pristup.
Sam core biznis Badela vrijedi barem 300 kn po dionici,a kratkoročno je u nemilosti zbog nelikvidnosti,a imovina se nalazi u materijalnoj imovini,a kratkoročna imovina je mala,ali s obzirom na aktivnosti koje se poduzimaju i tu se situacija popravlja i to nebi bio razlog za daljnji pad cijene dionice.Dapače,logičan bi bio rast.


…..

Teren za dokapitalizaciju države otvoren,
…..

Ponovo, tko bi po vama trebao potpisati tu dokapitalizaciju od strane države?
Polančec?
Mesić?
Šuker?
….
Pa tamo se sad svi boje vlastite sjene. Ne stavljaju potpis ni na slip vlastite kartice, a kamoli nešto ovako upitno i nesigurno.
Danas je na nov@TV išao prilog o stečajevima u slavoniji. Nisam dobro čuo o kojim se firmama točno radi, ali navedeno je da ih je nekoliko bilo u vlasništvu države. Zašto država nije njih spašavala, nego ih je pustila u stečaj?

I da ne bi bilo zabune – ne navijam ni za koga i ni za što! Samo želim dati svoj nepristran komentar! Samo to! Ovo nije nagovor ni na kupnju, ni na prodaju! Tko želi – nek vjeruje, tko ne – neka kupuje.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close