BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Gy788pZtMTzbi9bVAb4pRg==.pdf

Jel neko zna što sad to znači?



Ovo je prilično komplicirana situacija:
– nisam siguran da Perković ima para za dati ponudu za preuzimanje
– ako država za svoje potraživanje dobije 30-ak%, Perković and Co. padaju ispod 25%. Koliko sam upoznat, zakon o preuzimanju uopće ne predviđa ovakvu situaciju. S druge strane, ako država odluči prodati tih svojih 30-ak%, tkogod to kupi će ponovno imati obvezu objavljivanja ponude za preuzimanje. Ako ta ponuda bude po cijeni većoj od Perkovićeve cijene, Perković može povući svoju ponudu. Dakle bitna je cijena po kojoj taj izmišljeni investitor kupuje od države.
– za KD mislim da su preduboko unutra i da se više ne mogu izvući, pa im je sad jedina opcija još više ući i probati naći strateškog investitora za Badel, a onda smo opet na priči iz prethodne točke.
– u svakom slučaju, ako Perković nema dovoljno para i/ili nekog svoga koji bi bio spreman s njim zajedno ući i preuzeti firmu, ovo će biti firma-zombi. Šahovskim rječnikom: najizgledniji je pat, a oba igrača su u cajtnotu.

slažem se manje-više sa svim osim sa zadnjim pasusom.baš zato što su u cajtnotu i zato što je KD previše unutra, a Perković gubi tlo pod nogama, dok državu vlasništvo ne zanima (ona samo kupuje socijalni mir i radna mjesta,a spremna ga je dobro platit) očekujem da se situacija riješi brzo i to relativno povoljno.povoljno za one koji su kupovali po dobrim cijenama, nepovoljno za one koji su kupovali iznad 500kn bojim se. [smiley]

@vranješ

nekad si argumentirano, ( nekad i njih) drukao dolje.
sad kažeš "mi".
otkad si to postao i ti dioničar?
dok si pisao one plahte o propasti? [lol]
[/quote]

kakav druk? covjek je pisao realno, sto ne znaci da nije zbrojio 2 i 2. vjerojatno je i predvidio ovakav scenarij. cinjenica je da je badel upropastavo svoj kapital, a to sto ce ga netko preuzeti, nije garancija jos neke dobre dobiti, mnogo je tu jos rada…a efekt ponude je druga stvar…a vama savjeti da pronadjete jos poduzeca gdje su se mnoge uprave igrale s dividendama, prodajom dionica itd…kao ne bi u nepovoljnim vremenima dosli u situaciju dati obvezujucu ponudu….sad su mi tek jasnije neke prodaje….

Mislim da su u prekršaju jer od dana kad je Hanfa ustanovila da su u obvezi objavljivanja ponude za preuzimanje oni ne smiju stjecati ili otpuštati nijednu dionicu.

sve ok, ali mogao je reći i da kupuje dok je "pisao relano".ili barem kad je zgotovio kupnju.
mislim da bi to bilo realnije i vjerodostojnije, al nema veze [yawn]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

jeste ga pitali da li kupuje? "MOgao je reci.."…a ponavljam, jeste ga pitali? Ja sam s njim komentirao par stvari na burzi i nije bilo tesko zakljuciti da ima badel i da ga promatra ne period 3-5 godina. nije samo on kupovao valjda, pa pustite covjeka na miru, sto vam treba crtati nesto…pa ne rusi se ova dionica ruznim tekstovima…:-), pa ovdje se i sad s par stotina komada moze srusiti cijena ispod 70 kn….covjek je bio realan i polako skupljao, znam da je ocekivao i da bude 50 kn…nije mnogo promasio, bila je kupovina na 58 kn….


jeste ga pitali da li kupuje? "MOgao je reci.."…a ponavljam, jeste ga pitali? Ja sam s njim komentirao par stvari na burzi i nije bilo tesko zakljuciti da ima badel i da ga promatra ne period 3-5 godina. nije samo on kupovao valjda, pa pustite covjeka na miru, sto vam treba crtati nesto…pa ne rusi se ova dionica ruznim tekstovima…:-), pa ovdje se i sad s par stotina komada moze srusiti cijena ispod 70 kn….covjek je bio realan i polako skupljao, znam da je ocekivao i da bude 50 kn…nije mnogo promasio, bila je kupovina na 58 kn….

nešto ste pomiješali, kolega nije pričao o dionici, nego o firmi i govorio je da ju čeka "uništenje".
možda to u svom homoerotičnom zanosu prema kolegi, niste primjetili?
ne znam da li je vama na PM pričao da čeka cijenu od 50kn za ulaz, ali ovdje je pisao da ide "uništenje". nekad su dioničari badela bili "vi dioničari" a sad smo "mi".niko ga nije pitao ni ide li uništenje pa nam se javno povjerio.iz njegovih javno objavljenih postova ne da se zaključiti da ima badel i da ga uopće promatra kao mogućnost investicije.

što se tiče cijene, apsolutno mi ne bi smetalo da je bila niže, ja sam se nadao kupnji i po 30ak kn, ali sam počeo kupovati na 75, trenutni prosjek mi je 65kn, ali nemam neku količini koju sam se nadao skupiti.kupovat iznad prosjeka ulaza neću.ispod hoću.šta će biti dalje, nebo zna..i dalje sam kao i dosad umjereni optimist.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

ja sam se danas nakrco a vi samo mudrujte nece te se ni okrenut dionica ce otic u nebesa



http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Gy788pZtMTzbi9bVAb4pRg==.pdf

Jel neko zna što sad to znači?
[/quote]

To ti znaci da odvjetnik nema para za objavu ponude i da je uredno vratil perkovicu ono kaj je ovaj toboz na njega prepisal.

Nije bolest sve što boli




http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Gy788pZtMTzbi9bVAb4pRg==.pdf

Jel neko zna što sad to znači?
[/quote]

To ti znaci da odvjetnik nema para za objavu ponude i da je uredno vratil perkovicu ono kaj je ovaj toboz na njega prepisal.
[/quote]
bit ce para za preuzimanje do 16.10.2010. sve cemo znati

Nista se ovdje vise nece događati-vraćamo se na startne pozicije….ili prije malo ispod?

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....

Da se ne ponavljam…Žao mi je ako neki misle da će javnom ponudom ili dokapom od 200 kuna kojeg ovdje neki spominju, Badelu naglo poteći med i mlijeko. Ovo jesu novonastale okolnosti koje postojećim dioničarima idu u korist (barem u toliko što im ne idu u zlo). Perković je sustavno uništavao Badel, a svojim djelovanjem i utjecajem na ljude koji trenutno sjede u nadzornom odboru i dalje ima mogućnost opstruiranja. U tom kontekstu sam i spomenuo uništenje i cjepkanje Badela na manje dijelove jer imam razloga sumnjati da postoje interesne skupine (neki vjerovnici) kojima bi to odgovaralo. Ne vidim gdje sam to ikada spomenuo "nas" i što bi to pritom trebalo značiti osim u rečenici gdje tražim člana foruma (ne mogu se sjetiti tko je to bio) koji je spominjao potencijalnu cijenu dokapa od 200 kuna da podijeli informaciju s "nama" tj. onima koji povremeno pišemo na ovoj temi i nastojimo to činiti objektivno. Nikada nisam ništa napisao o potencijalnom kretanju cijene dionice na burzi niti me to zanima. Bar ne za sad dok je dosta toga "u zraku". Ono što me zanima je što bi se sa tvrtkom moglo dogoditi u skorijoj budućnosti, a sljedno i na dulji rok. Osobno smatram da ova tvrtka ima potencijala (ako ništa drugo, prema javno dostupnim informacijama iz redovnih izvješća uprave na stranicama ZSE, relativno visoki tržišni udio u jap segmentu je stabilan uprkos nedaćama, što je interesantno) i ako se dobro odrade neke stvari u skoroj budućnosti za koje se nadam da hoće, kao i onemoguće neke druge stvari (potencijalne opasnosti) moglo bi krenuti na bolje. Ako ne, slijedi uništenje. I zato bih molio još jednom kolegu koji je spominjao cijenu od 200 kuna u dokapitalizaciji da se detaljnije osvrne na to i obrazloži "nam" kako je do toga došao. To je jako bitna stavka u ovom trenutku.

Disclaimer: Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionice, nego samo promišljanja autora s obzirom na neke starije, kao i novonastale javno dostupne informacije i vlastite pretpostavke. Dionice su rizična imovina i kratkoročna i dugoročna gibanja cijena su teško predvidiva

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija


ja sam se danas nakrco a vi samo mudrujte nece te se ni okrenut dionica ce otic u nebesa

u nebesa,ha? u nebesa bi mogli otići jedino mali dioničari kad ih izvozaju do kraja, a dijelovima badela podmire vjerovnike!
sjećam se tih tvojih "uzleta u nebesa" kad si kupovao VLDS na 20 kn (sad je ispod 13 kn), pa ZTNJ kad su te nakitili na 150 kn, sad ide opet prema 100 kn, pa INGR na 30 kn, sad je na 23 kn itd.
izgleda da dionice koje ti kupiš ne idu "u nebesa" nego "do vraga" [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close