BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



"Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze"

al nemora značit da su oni kupovali u tom periodu po 297,99 … kako možeš znat po kojoj najvećoj cijeni su oni kupovali u tom razdoblju ? 🙂

Pogledaj povijesne podatke na ZSE u tom razdoblju i sve će ti biti jasno
[/quote]

znači 150-157 kuna ! 🙂

danas smo držali glavu iznad vode uspjeli smo se održat na 80kn krenulo je lijepo do 88kn ali netko je rucnu povuko pa nam je to zadovoljstvo ostavio za neki drugi dan

bit će zanimljivo ako perković ne objavi ponudu,pa mu hanfa ukine pravo glasa,ova priča sve više ide u pravcu neprijateljskog preuzimanja.šteta da kod nas nema pravih ulagača koji su spremni ići kao gekko u ovakve priče.kod nas investitori ulažu u garsonjere i apartmane. ali kad neki od vultures fondova skuži naš market,bit će cirkusa.

i baš me zanima hoće li tedeski kupiti kalničke. stavljam 100 kuna da nema ništa od toga.čovek ima pakovanje iz palanački kiseljak sada kad zadocni na karađorđevu šniclu.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


i baš me zanima hoće li tedeski kupiti kalničke. stavljam 100 kuna da nema ništa od toga.čovek ima pakovanje iz palanački kiseljak sada kad zadocni na karađorđevu šniclu.

Posao preuzimanja Kalničkih voda od strane ATGR-a je navodno u fazi finalizacije. Ne vjerujem da će tu biti nekih iznenađenja tim više jer to ATGR-u treba znamo za što, kao i da Badelu to vrlo ne treba, a cijena je korektna (za obje strane u ovom trenutku). Vezano za neprijateljsko preuzimanje o kojem pričate, bilo bi nam svima od koristi ako imate kakvih indicija o komu bi se radilo. Mislim da je preduvjet za takvo što ulazak države do 30% udjela u vlasničku strukturu preprodajom kojeg bi novi subjekt već imao veliki početni paket. Netko je spominjao par stranica unazad cijenu dokapa od 200 kuna po dionici što je trenutno nešto manje od cijene kapitala po dionici. Bilo bi dobro da se netko osvrne na tu cifru i obrazloži kako je do nje došao. Osobno ne vjerujem u tu cijenu, ali u zadnje vrijeme ne bih bio iznenađen iz određenih razloga. Također je netko spominjao da dokap zatvaranjem duga nije isto kao i dokap svježim novcem. U suštini je stvar identična i jednako djeluje na kapital. Štoviše u varijanti za BD62 je dokap zatvaranjem duga za udio u vlasništvu čak i bolji jer smanjuje pritisak velikih dugova i kamata na redovno poslovanje. Nastankom obveze o preuzimanju Perkovića po 300 kuna (ako ćemo po slovu zakona), bilo to provedeno u roku ili ne, je pozitivan trenutak za sve postojeće dioničare. Ne znam kako može pomoći s obzirom na (ne)provodljivost zakona u RH, ali sigurno neće odmoći. Perković za sad nije izjasnio svoje namjere. Prisjećam da je isti kupovao dionice i po 130 kuna i po 205 kuna, a i po 300 kuna iz trezora, pa mu možda i je u interesu objaviti nekakvu ponudu, ako ništa drugo da "skine" hanfu, a i ne radi se o velikim novcima zapravo.Mcap badela po 300 kuna je cca 200 mil.kn, a ako već otprije ima kontrolu nad nekih 30-ak posto zapravo mu je dovoljno i oko 140 mil. Ako ponudi nižu cijenu, što će Hanfa vjerojatno odbiti, ali zašto ne probati (primjerice 200), trebat će još i manje. U vlasničkoj stukruti vrlo su interesantni slovenski KD fondovi koji trenutno drže oko 17% udjela. Na zadnjoj su sjednici proturili svog čovjeka u nadzorni odbor i prije par tjedana kupili 1300 dionica u par dana na burzi, a da prethodno nisu bili aktivni godinama. Na burzi nije ništa moguće odraditi po tom pitanju jer u ovom trenutku i na ovim cijenama trguju samo sitni špekulanti, a veći igrači čekaju što će se izdogađati iza kulisa. U fokusu je trenutno model C.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija

Ovo je prilično komplicirana situacija:
– nisam siguran da Perković ima para za dati ponudu za preuzimanje
– ako država za svoje potraživanje dobije 30-ak%, Perković and Co. padaju ispod 25%. Koliko sam upoznat, zakon o preuzimanju uopće ne predviđa ovakvu situaciju. S druge strane, ako država odluči prodati tih svojih 30-ak%, tkogod to kupi će ponovno imati obvezu objavljivanja ponude za preuzimanje. Ako ta ponuda bude po cijeni većoj od Perkovićeve cijene, Perković može povući svoju ponudu. Dakle bitna je cijena po kojoj taj izmišljeni investitor kupuje od države.
– za KD mislim da su preduboko unutra i da se više ne mogu izvući, pa im je sad jedina opcija još više ući i probati naći strateškog investitora za Badel, a onda smo opet na priči iz prethodne točke.
– u svakom slučaju, ako Perković nema dovoljno para i/ili nekog svoga koji bi bio spreman s njim zajedno ući i preuzeti firmu, ovo će biti firma-zombi. Šahovskim rječnikom: najizgledniji je pat, a oba igrača su u cajtnotu.

kako bilo da bilo bid se raspao, a ja čekam po 6x

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

gotovo sam 100% siguran da ce u bijelom svijetu sigurno netko vidjeti priliku preuzeti badel, samo nek ozdravi situacija i nek se rijese dugovi prema drzavi a gubitaski dijelovi poduzeca rasprodaju….e onda ima li neki racionalni razlog da netko ne vidi priliku u badelu, koji prodaje svoje proizvode ne samo u ex-yu vec i mnogo dalje, njemacka, australija itd…

Koje su sad ovo 500-tice , netko zna više od nas ?


Koje su sad ovo 500-tice , netko zna više od nas ?

ovo postaje zanimljivo samo neka se pocnu gurat na bidu


Ovo je prilično komplicirana situacija:
– nisam siguran da Perković ima para za dati ponudu za preuzimanje
– ako država za svoje potraživanje dobije 30-ak%, Perković and Co. padaju ispod 25%. Koliko sam upoznat, zakon o preuzimanju uopće ne predviđa ovakvu situaciju. S druge strane, ako država odluči prodati tih svojih 30-ak%, tkogod to kupi će ponovno imati obvezu objavljivanja ponude za preuzimanje. Ako ta ponuda bude po cijeni većoj od Perkovićeve cijene, Perković može povući svoju ponudu. Dakle bitna je cijena po kojoj taj izmišljeni investitor kupuje od države.
– za KD mislim da su preduboko unutra i da se više ne mogu izvući, pa im je sad jedina opcija još više ući i probati naći strateškog investitora za Badel, a onda smo opet na priči iz prethodne točke.
– u svakom slučaju, ako Perković nema dovoljno para i/ili nekog svoga koji bi bio spreman s njim zajedno ući i preuzeti firmu, ovo će biti firma-zombi. Šahovskim rječnikom: najizgledniji je pat, a oba igrača su u cajtnotu.

slažem se manje-više sa svim osim sa zadnjim pasusom.baš zato što su u cajtnotu i zato što je KD previše unutra, a Perković gubi tlo pod nogama, dok državu vlasništvo ne zanima (ona samo kupuje socijalni mir i radna mjesta,a spremna ga je dobro platit) očekujem da se situacija riješi brzo i to relativno povoljno.povoljno za one koji su kupovali po dobrim cijenama, nepovoljno za one koji su kupovali iznad 500kn bojim se. [smiley]

@vranješ

nekad si argumentirano, ( nekad i njih) drukao dolje.
sad kažeš "mi".
otkad si to postao i ti dioničar?
dok si pisao one plahte o propasti? [lol]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Zna li netko kada je zadnji dan za ponudu , datum ???

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Gy788pZtMTzbi9bVAb4pRg==.pdf

New Report

Close