BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo stock
ali Hrvati ne vjeruju,ponekad ni sami sebi.

klodovik


Ljudi moji daj se malo skulirajte i pozabavite se malo brojkama, a ne razno raznim špekulacijama.
Znam, da Sanaderovi pipci još haraju burzom, poput recimo Samodolovih pravilnika, ivjerojatno će još dugo, ali ipak malo zdravog razuma ne bi škodilo.

Jedne Kalničke vode, pred kojima možda jest budućnost, samo se još ne zna koliko svijetla, Tedeschi plaća 80mil. kuna, a cijeli Badel po 80 ima trž.kap. manju od 60 mil. kn. ili po 130, cca. 100mil. kn

Ne budite ovce…

što ste točno htjeli reći?

jel nesto kao "koliko samo vrijedi badel, ako kalnicke vode vrijede 80 mil kn"?…btw to sto je badel prodao atgr-u, to ide direktno hmid-u. Dakle, badel je uspio prodajom namiriti partnera u osnivanju kal voda, a sve svoje sto je ulozio je izgubio. Jedina korist sto je drzava imala nesto od doprinosa i poreza i sto su ljudi tamo radili i sto su spasena radna mjesta. E pa sad, koliki je bio ulog badela u ovaj posao i koliko su imali gubitaka (kao firma), a svaka cast sto su ipak poslovali u najboljoj vjeri i davali plaće, no zato sigurno u normalnim okolnostima nitko ne bi trebao dobiti bonuse, ogromne plaće itd…jer očito negdje je zapelo u povratu na ulozeno (studena i jana pretvrdi orasi očito)….a gdje su tek trošarine koje još čekaju da badel isplati državu….a berba stiže…danas na radiu slusam kako peljescani pozivaju jadranku kosor da ispostuje obecanje i isplati zadrugare s 10 mil kn za isporuceno grozdje dalmacijavinu, jer su i oni "na aparatima" izgleda…. a sto se tice atgr…pogledajmo, dobili su tvornicu s vlastitim izvorom vode za pola cijene od onoga sto su ulozili badel i drzava (dakle 50% ustede), nije gubio kao badel svih ovih godina, a uz to svoj proizvod "cedevita go" maksimalno stiti, a naknade za punjenje cedevite go ostaju unutar atgr-a. Svo ulaganje i obuku radnika, za njih je ucinio badel, a sad atlantic moze i rasprodati visak voznog parka, paziti na plaće, poslovanje itd….cinjenica je da se badel komada, a ostat ce sto ostane, onda cemo vidjeti koliko vrijedi. ispada da je badel bacio nekih 200-300 mil kn, barem prema onome sto sami iz badel-a tvrde…gubitak prosle godine kal voda je kao cijela tk badela na 90 kn…hm, a sto cemo s ovim podatkom….tek kad se potpuno restrukturira i dodje izvjesna vl struktura….te ostvari stabilan dobit….vidjet cemo s kojim kapitalom je to ostvareno itd…do tada ja sam manje vise suzdrzan, pa nek pada ili raste, u svakom slucaju prije bih kupio pri padu nego prodavao sada…

Vaš link

To znači 300 kn!??? [proud]


Vaš link

To znači 300 kn!??? [proud]

Oprostite,evo odmah se ispravljm. Na dan 07.10.2009. cijena se kretala od 135-144 kn. Dakle prosječna
cijena na taj dan bila je 139,18.



Vaš link

To znači 300 kn!??? [proud]

Oprostite,evo odmah se ispravljm. Na dan 07.10.2009. cijena se kretala od 135-144 kn. Dakle prosječna
cijena na taj dan bila je 139,18.
[/quote]
I onda još godinu dana u natrag da uzmeš zalet.

who dares, wins




Vaš link

To znači 300 kn!??? [proud]

Oprostite,evo odmah se ispravljm. Na dan 07.10.2009. cijena se kretala od 135-144 kn. Dakle prosječna
cijena na taj dan bila je 139,18.
[/quote]
I onda još godinu dana u natrag da uzmeš zalet.
[/quote]

dioničari mogu prodavati po cijeni koja je bila na dan kad je nastala obveza preuzimanja .(Tak piše u ovom članku).Obaveza preuzimanja nastala je 07.10.2009.i prosjek je bio 139,18.Verdi u čemu griješim?

grijesis samo u tome sto vjerujes novinaru bez znanja koji ne razumije sebe i ono sto pise. Ajmo malo demontirati taj članak pitanjima koja bi novinar trebao pojasniti. Pitanje prvo za Gordya: Zasto zakljucujes a je cijena utvrdjena prema uvjetima na dan nastanka obveze, cijena tog dana? Lijeppo je Vranjes napisao da je minimalna cijena zapravomaksimalna cijena po kojoj su dionice stjecali (mislim samo za period od 7.10.2008. do 7.10.2009., a mozda i grijesim), a to je nekih 300 kn, a Vranjes je napisao da je to 170 mil kn…a to bi bilo iznad 350 kn, ali mislim da se zabunio, a mozda i nije, nisam temeljito proucio. Za novinara: 1. Jesu ljudi ludi ako prodaju po 80 kn a mogu do 16.listopada 2010. prodavati po nekoj cijeni "po uvjetima nastallima na dan nastanka obveze" ? 2. Tko ce kupiti prije ponude ako nema obvezu, odes na sud i sud prisili nekog da ti plati 300 ili 139 svejedno….ha ha ha 3. Ako nema ponude, kako drzava moze tolerirati kupnju za manje od tih 300 kn toboznjim dolaskom u hanfu….to bi omogucilo tojj cetvorci da kupuju pomalo onako kulerski od mirovina i plaća i zarada….da skratimo, promašen članak, ne znam zasto uopce pokusavate shvatiti novinara koji ne razummije sto pise.

Griješiš u tome što vjeruješ novinaru. Imaš na prijašnjim stranicam od kolege citat članka zakona i preuzimanju. Znaš da je forum pouzdaniji od novina opće prakse.

who dares, wins

Na temelju članka 96. Zakona o općem upravnom postupku („Narodne novine“ broj 47/09),
članka 15. stavka 1. točka 10. i članka 8. stavak 1. Zakona o Hrvatskoj agenciji na nadzor
financijskih usluga („Narodne novine“ broj 140/05) te članka 47. stavak 1. i članka 48. stavak
1. i stavak 3. točka 1. Zakona o preuzimanju dioničkih društava („Narodne novine“ broj
109/07, 36/09), po službenoj dužnosti u predmetu utvrñivanja objavljivanja ponude za
preuzimanje dioničkog društva BADEL 1862 dioničko društvo vina, alkoholna i bezalkoholna
pića, Zagreb, Vlaška 116, MBS: 080000194, OIB: 36749512860, Hrvatska agencija za nadzor
financijskih usluga (nastavno: Agencija) na sjednici Uprave održanoj dana 16. rujna 2010.
godine, donijela je
RJEŠENJE
1. Utvrñuje se da je za Antu Perkovića iz Zagreba, Stjepana Gradića 19, Marijana
Ruždjaka iz Zagreba, Nečujamska 16, Boženka Lozu iz Zagreba, Gorenci 45, i Ivana
Perkovića iz Zagreba, Palinovečka 19N, a koji djeluju zajednički, dana 07. listopada
2009. godine nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje dioničkog društva
BADEL 1862 dioničko društvo vina, alkoholna i bezalkoholna pića, Zagreb, Vlaška
116, MBS: 080000194, OIB: 36749512860.

http://www.matica.hr/vijenac/vijenac278.nsf/AllWebDocs/LJEVAK

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=78990

http://www.badel1862.hr/hr-HR/O-nama/S/Nadzorni-odbor.html?Y2lcNA%3d%3d

Nedavno je vijece za elektronicke medije ukinulo medijski prostor jedinoj specijaliziranoj tv kuci za gospodarstvo. Moj osobni dojam da su raznim info i dokumetarnim emisijama ispred ostalih, no pustimo po strani moj dojam. Ajmo malo objektivno promisljati. Sto mislite o ukidanju kapital networka u vrijeme recesije, a i obzirom da znate na kojem nivo-u poduzetnickog znanja jest nasa RH, moral poslovanja, opca informiranost puka itd….Ostale su nova tv i rtl…a vijece je izjavilo da se radi na prosirenju pponude, raznovrsnosti itd..hm zanimljivo, nismo dobili nista novo, a ukidaju kapital network. Ne razumijem se u broj mogucih dozvola na raznim frekvencijama, no uocavajaci neke cinjenice u drustvu, stekao sam dojam da doticni gospodin ima vise utjecajnih funkcija, pa me takodjer zanima njegova uloga u NO, jel on sto nadzirao u Badelu? Buduci sam neinformiran po pitanju naknada, ima li netko informaciju koliko doticni gospodin ima mjesecnih primanja od clanstva tj predsjednikovanja NO Badela, predsjednikovanja u vijeću za elektronicke medije, a nesto mi govori da ima nesto prihoda od privatnog bussinesa u izdavastvu. Vjerojatno je covjek jako spposoban, no ukidanje kapital netwoorka me zacudiilo te je ocito to vijece kao prioritet odabralo pompozno pracenje brada i angeline za razliku vrhunskih interview-a price, skenderije, dijane tikvic, okruglih stolova itd…Eto,, dok se bavimo volatilnoscu, neizvjesnocu itd…jel netko primjecuje tendenciju zaglupljivanja. Bavimo se trzistem kapitalla, a kuhaju nam sto hoce, pisu zakone kako hoce, ukidaju kapital network, a donedavno je ministar primorac svaku drugu recenicu zapocinja s "drustvo znanja".


Na temelju članka 96. Zakona o općem upravnom postupku („Narodne novine“ broj 47/09),
članka 15. stavka 1. točka 10. i članka 8. stavak 1. Zakona o Hrvatskoj agenciji na nadzor
financijskih usluga („Narodne novine“ broj 140/05) te članka 47. stavak 1. i članka 48. stavak
1. i stavak 3. točka 1. Zakona o preuzimanju dioničkih društava („Narodne novine“ broj
109/07, 36/09), po službenoj dužnosti u predmetu utvrñivanja objavljivanja ponude za
preuzimanje dioničkog društva BADEL 1862 dioničko društvo vina, alkoholna i bezalkoholna
pića, Zagreb, Vlaška 116, MBS: 080000194, OIB: 36749512860, Hrvatska agencija za nadzor
financijskih usluga (nastavno: Agencija) na sjednici Uprave održanoj dana 16. rujna 2010.
godine, donijela je
RJEŠENJE
1. Utvrñuje se da je za Antu Perkovića iz Zagreba, Stjepana Gradića 19, Marijana
Ruždjaka iz Zagreba, Nečujamska 16, Boženka Lozu iz Zagreba, Gorenci 45, i Ivana
Perkovića iz Zagreba, Palinovečka 19N, a koji djeluju zajednički, dana 07. listopada
2009. godine nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje dioničkog društva
BADEL 1862 dioničko društvo vina, alkoholna i bezalkoholna pića, Zagreb, Vlaška
116, MBS: 080000194, OIB: 36749512860.

"Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze"

who dares, wins

http://www.badel1862.hr/hr-HR/O-nama/S/Clanovi-uprave.html?Y2lcMg%3d%3d

Mislim da nam je kao dionicarima jako bitno tko vodi kompaniju. Ajmo malo o kadrovima. Biografija ovog covjeka izgleda vrlo moćno a s druge strane je intrigantna. Ukoliko je otisao u skolu s gotovo 7 godina i nije preskako razrede, trebao je zavrsiti srednju skolu (pretpostavljam 4-godisnju), premda ne piše točno koju, u lipnju 1992. Nakon toga piše da je završio u ratnom dubrovniku studij brodostrojarstva (naravno viša skola, dvije godine). to je 1992/1993 do 1993/1994. Znaci ekstremno efikasno je zavrsio relativno tezak studij, a trebalo je napisati i dipl rad. Usput su u ljeto 1993 padale i mine po dbk-u. Ok, pise da je onda pohadjao tecajeve u Citroenu za managera (s obrazovanjem iz Hrvatske?), manager za tehnicke poslove obzirom na strojarsku naobrazbu ili marketing? Piše da je to bilo skolovanje a da je vec iste te godine zapoceo poslovnu karijeru u prestiznom poduzecu Philippe Morris u Svicarskoj, vrlo burno i efikasno moglo bi se zakljuciti. Prakticki je covjek do 21 rodjendana zavrsio dvogodisnji studij strojarstva u dubrovniku, otisao na skolovanje u Francusku, a kroz mjesec dva pet mjeseci, uglavnom par mjeseci od diplome vec je iz Francuske dosao u Svicarsku te tamo odrapio 3 godine iskustva i staza. Uglavnom kao 24-godisnjak dok mnogi jos u hrvatskoj njegovi vrsnjaci studiraju 4-godisnji i 5-godisnji studij strojarstva, on vec ima diplomu,skolovanje u francuskoj i 3 godine radnog staza u inozemstvu te dolazi na mjesto direktora u citroen hrvatska. Tu je negdje pretpostavljam odradio i vojnu obvezu jer se to trebalo do 27 godine itd…Ugllavnom, ne poznajem covjeka,ali ocito ima fine sposbnosti ili obitelj u inozemstvu koja je pomogla, jer nije lako bilo ratnih godina putovati po svijetu i s dvogodisnjim studijem dobiti pposao u svicarskoj…mozda je covjek zaista jako sposoban a to onda hrabri. Volil bih da je tako. Predsjednica uprave mi se cini ok, ali eto ova biografija je bas zanimljiva. Nije s namjerom diskreditiranja, ali zaista zanimljiva biografija, a svakom poduzecu dobro dodju ljudi s iskustvom. Jel ovo s interneta neka pogreska?

New Report

Close