BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dajte nemojte mi se opet početi hvatati za te obvezne ponude o preuzimanju.
Koliko već tvrtki ima te obveze pa ih nikad nisu izvršili.
Zašto ?! Jer ne postoji nikakva sankcija za onoga koji to ne učini.
Zašto? Jer su nam zakoni banana.

Stoga… ohladite malo i dajte neke realnije indikatore koji bi mogli imati utjecaj na cijenu dionice.

Ovo što pričate su trla baba lan priče.

ima sankcija.
zabrana raspolaganja dionicama [thumbsup]

samo to je odlična vijest da ta bulumenta više ne opstruira rad, a i USKOK bi mogao to malo pročešljati.
što se tiče ponuda, u zadnje vrijeme legalno odradjeni su BLSC, RIBA, IPKK, MDKA, pojedine kolege su naplatile i INDG od Galeta [thumbsup]

osobno sam ovdje ušao zbog državnog dokapa.ja čekam Jacu za daljnje odluke, da li prodat poslije toga ili čekat da država svoj komad proda dalje.budući da će ući po cca 200kn sumnjam i da će prodat za manje.kako bi rekao Antiša, mirno spavam [yawn]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

otkud cetvorki novac za 40% dionica?


otkud cetvorki novac za 40% dionica?

Ima u Hypa koliko god ti duša zaželi…
[yawn]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


osobno sam ovdje ušao zbog državnog dokapa.ja čekam Jacu za daljnje odluke, da li prodat poslije toga ili čekat da država svoj komad proda dalje.budući da će ući po cca 200kn sumnjam i da će prodat za manje.kako bi rekao Antiša, mirno spavam [yawn]

PITANJE: da li se sad može ići u dokap dok traje obveza za preuzimanje?

Meni je logično da NE. Pravnici, molim mišljenje.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

malo sam razmišljao i računao.
ako bi išla ponuda po 130kn koliko je bilo u vremenu stjecanja, onda ovoj ekipi koja ima 40% da pokupe ostatk dionica i imaju 100% firme treba cca 65 milja kuna.
računam da im većina ne bi prodala po toj cijeni, iz ovih ili onih razloga, mislim da je prosjek KDa oko 500kn, a i ostalih dioničara barem 300kn.
računam da bi skupili 50 do 75% firme, što znači da im treba 10 do 35% dionica za što im pak treba od 10 do 35 milijunčića, što za tu ekipu i nije neka lova IMHO.

ako bi ponuda išla po 200kn, trebalo bi im cca 50 milja.

ko zna šta je u tim glavama, iako sam na početku mislio da nema šanse da da ponudu, možda ni to ne treba isključit.to je za većinu dioničara kojima je cijena ulaza iznad 150kn fin pušing, a takvih je velika većina, jer ne mogu ni prihvatit ponudu i minus, a ni ostat s Perkovićem u dionici.

za sve dioničare, bez obzira na cijenu ulaza je ovo odlično, jer ako pak Perković ne da ponudu, neće više moći opstruirati rad nove uprave i nematet svoju volju.što je odlično za većinu imatelja.meni osobno bi pasala ponuda, jer mi je prosjek 65kn, pa bi to bilo 100% prinosa u 3mj. ja bi je prihvatio, iako i dlaje smatram da drževne institucije trebaju dobro pročešljat Badel i poslovanje u prošlim godinama i gdje je nestala lova.naročito bi se organi gonjenja trebali iskazat.

kolega Zlatek, u pravu ste, moguće je da bi ovo moglo odgoditi dokap, to je negativna strana.
također pozivam nekog da da neko mišljenje s pravne strane.bit će zanimljivo narednih dana.

BTW, što se tiče blokade računa, očekujem da taj igrokaz bude riješen za koji dan.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

1. a sto se događa ako ne daju ponudu u zadanom roku? 2.skupstina nije dala razrijesnicu doticnom gospodinu, a sad on mozda postane vecinski vlasnik…prakticki moze samog sebe izabrati za predsjednika uprave? 3. dokap od drzave mozda da mozda ne…4. 300 radnika uskoro dobija otkaze ili se to vec desilo….samo na tome ovo poduzece ce imati manji trosak 12*300*8000-8500 (priblizna brutto placa sa dodanih 17,2% na placu)…circa 30 mil kn….a to je trenutno 2/3 TK badela…ako je badel imao 700 radnika, koliko u grubo pamtim..to znaci da je godisnje islo circa 89 kn po dionici na plaće….ovo poduzeće sigurno ima perspektivu, samo je pitanje koliko je duboko zaglibilo…


prosjecna cijena u vrijeme stjecanja je 131kn.
rekoa mi jedan kompa koji se razumije u to, ja sam tabula raza.

ako je po cijeni stjecanja onda 205kn

pažljivije čitati, pročitati i shvatiti riješenje / odluku hanfe objavljenu danas 16.09.2010. na stranicama zagrebačke burze. Pročitano i primjeniti po članku 16 stavak 2 zakona o preuzimanju dioničkih društava koji nedvojbeno kaže: "Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze". Ukoliko ste pažljivo pročitali tekst Hanfe, razvidno je da su i Ruždjak i oba Perkovića u vremenu od godine dana prije datuma 07.listopada 2009.godine, kao datuma nastanka obveze preuzimanja društva, jednom odnosno u nekoliko navrata stjecali dionice po cijeni od 300 kuna plativši iste dijelom i/ili u potpunosti. Cijene od 131, odnosno 205 kuna su time irelevantne.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija

Vezano uz činjenicu da je tržišna kapitalizacija "ostatka" dionica koje nisu pod kontrolom "četvorke", a pri cijeni od 300 kuna, oko 170 mil kn, slažem se da i nije preveliki zalogaj za Perkovića, ukoliko uzmemo u obzir koliko je kapitala Badela "nestalo" pod sumnjivim okolnostima unazad 10 godina. No upitno je može li isti (smije li) za tim kapitalom posegnuti sad kada je očito da je pod povećalom organa vlasti. Ne vidim korelaciju između pregovora nove uprave Badela 1862 sa državom u svezi potencijalne dokapitalizacije i ove novonastale obveze objave o preuzimanju. Pregovori se nastavljaju.

Gospić moj je grad, Velebit inspiracija

eto hanfa spominje obvezu za preuzimanje. tada je cijena bila cirka 140kn, sad svi koji vjerujete u pravnu državu i moć hanfe navalite [lol]



prosjecna cijena u vrijeme stjecanja je 131kn.
rekoa mi jedan kompa koji se razumije u to, ja sam tabula raza.

ako je po cijeni stjecanja onda 205kn

pažljivije čitati, pročitati i shvatiti riješenje / odluku hanfe objavljenu danas 16.09.2010. na stranicama zagrebačke burze. Pročitano i primjeniti po članku 16 stavak 2 zakona o preuzimanju dioničkih društava koji nedvojbeno kaže: "Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze". Ukoliko ste pažljivo pročitali tekst Hanfe, razvidno je da su i Ruždjak i oba Perkovića u vremenu od godine dana prije datuma 07.listopada 2009.godine, kao datuma nastanka obveze preuzimanja društva, jednom odnosno u nekoliko navrata stjecali dionice po cijeni od 300 kuna plativši iste dijelom i/ili u potpunosti. Cijene od 131, odnosno 205 kuna su time irelevantne.
[/quote]
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BD62-R-A
Tu su sva stjecanja zabilježena.

who dares, wins

verdi,ne računa se to tako ,naročito ne za period koji si ti prikazao.

klodovik

New Report

Close