BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne vjerujem da bi se zajebavali bezveze.a država je poznata krava muzara.zato sam dio svog kapitala parkirao u badel.
ovisno o razvoju te priče ću ga smanjivat ili povećavat.
mama više ja manje ipak je to njena bivša firma

nisam dostojan da uniđem u krug prijatelja vaš nego samo recite riječi ozdraviće minus moj

Mala školica novinarstva. Ovako se piše kad neka dionica postaje ozbiljno zanimljiva, usporediš slona i miša. Svašta možeš zaključiti…… [tongue]

http://www.poslovni.hr/vijesti/diageo-uvecao-prihode-i-dobit-badel-1862-tone-sve-dublje-156393.aspx

marcello

http://www.poslovni.hr/vijesti/u-badelu-traze-podrsku-dionicara-za-dokapitalizaciju-156657.aspx

marcello

Zlovenci i dalje skupljaju.ali sve je to kikiriki još [yawn]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

U krizi se ne pije više, žestice pale 19 posto
Za dio pada prodaje alkoholnih pića odgovorna je i siva ekonomija, a suvenirnice prodaju domaće rakije, likere, vina… bez markica

Fama je da se u krizi više pije, tvrde čelnici Badela, kojima bi poslovanje bilo mnogo bolje da se u teškim vremenima nacija češće odlučuje zaviriti u dno čašice.

Podbacila i vrhunska vina

To potvrđuju i brojke prema kojima je Badelu prodaja jakih alkoholnih pića u prvih šest mjeseci ove godine pala 19 posto, a prodaja domaćih žestica bila je manja čak 28 posto. Ipak, Srđan Oreb, član uprave Badela, kaže kako je za dio tog pada kriva i siva ekonomija, odnosno promjena kanala potrošnje alkoholnih pića. Jedan su od primjera suvenirnice i ostali dućani u kojima se turisti opskrbljuju tričarijama s putovanja, nastavio je, koje su pune domaćih rakija, likera, vina…, a na koje prodavači ne plaćaju trošarine jer su bez – markica.

Da nije tako, onda u Hrvatskoj prosjek popijenog alkoholnog pića po glavi stanovnika ne bi iznosio 1,5 litara jer je europski prosjek pet. Oreb objašnjava kako bi naš prosjek trebao biti barem sedam litara zbog turista koji se sjate na Jadran u ljetnim mjesecima. Čelnici Badela kažu kako je pala i prodaja vrhunskih vina te da će zbog toga svakako biti problema pri otkupu grožđa. … Večernji list

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

EU prosjek je 7. Moj je debelo preko njihovog a furt sam trijezan. Litru mjesečno sunem htio ne htio. Ova penzionerska mreža ilegalnih destilerija radi ubitačnim tempom. Danas baš otvorena sezona. Za neke znam da je već gotova prva tura cca 50l prepečene, a to je tek uvertira u zanimljivu jesen.

who dares, wins

http://www.poslovni.hr/vijesti/dionicari-badela-1862-za-dokapitalizaciju-od-strane-drzave-156743.aspx
Perković ni je dobio razriješnicu I? A da mu uvale optužnicu možda neće ni skužiti. Slično je to.

who dares, wins

dobro je, idu stvari svojim tijekom.jako dobro za Badel.
sad ostaje krucijalno pitanje po kojoj cijeni će ući, ako bude po BV, to je sjajno za trenutne dioničare

http://www.zse.hr/default.aspx?id=32069

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

drzava po obicaju "u pravo vrijeme ulazi u dokap" i ne dobiva cash nego se zaduzuje vani…a kome ce onda prodati svoje dionice i po kojoj cijeni? logika bolje išta nego stečaj?


drzava po obicaju "u pravo vrijeme ulazi u dokap" i ne dobiva cash nego se zaduzuje vani…a kome ce onda prodati svoje dionice i po kojoj cijeni? logika bolje išta nego stečaj?

vrlo vjerojatno je da će nakon dokapa ići i privatizacija, kao i sa PODR itd…
država će imati oko 30% i bit će glavni i odgovorni, a kupac će se naći, jer badel ima zdrav biznis, bredn i velik market share.
dakle prodat će dionice preuzimaču.

u krajnjoj liniji, to je jedni logičan potez, drugo ništa nije mogla.šta, da zatvori firmu?
kako će se onda naplatit?iz stečajne mase? [lol]
koliko bi još izgubili naime budućih PDVa, trošarina i doprinosa od radnika?i još na naknadi za nezaposlene?

ovo je jedini izlaz i za Badel i za državu.jedino je pitanje cijene.po koliko će država ući.
ja budući sam dioničar badela, nadam se da će cijena biti oko BV, sve iznad 150kn bi me iznimno zadovoljilo , jer je trenutna cijena na burzi duplo manja.što znači da na burzi imamo ono što država plaća duplo više.realno bi onda bili očekivat i da cijena na burzi ode prema 100kn.
prosječan porezni obveznik se nada da će cijena biti oko tržišne vrijednosti dionice, jer je to bolje za državu. i to je to.
meni je prosjek ulaza oko 70kn i ne mogu previšeizgubit , a mogu dosta dobit.kako god mislim da je najgore iz nas…živi bili pa vidjeli.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!



drzava po obicaju "u pravo vrijeme ulazi u dokap" i ne dobiva cash nego se zaduzuje vani…a kome ce onda prodati svoje dionice i po kojoj cijeni? logika bolje išta nego stečaj?

vrlo vjerojatno je da će nakon dokapa ići i privatizacija, kao i sa PODR itd…
država će imati oko 30% i bit će glavni i odgovorni, a kupac će se naći, jer badel ima zdrav biznis, bredn i velik market share.
dakle prodat će dionice preuzimaču.

u krajnjoj liniji, to je jedni logičan potez, drugo ništa nije mogla.šta, da zatvori firmu?
kako će se onda naplatit?iz stečajne mase? [lol]
koliko bi još izgubili naime budućih PDVa, trošarina i doprinosa od radnika?i još na naknadi za nezaposlene?

ovo je jedini izlaz i za Badel i za državu.jedino je pitanje cijene.po koliko će država ući.
ja budući sam dioničar badela, nadam se da će cijena biti oko BV, sve iznad 150kn bi me iznimno zadovoljilo , jer je trenutna cijena na burzi duplo manja.što znači da na burzi imamo ono što država plaća duplo više.realno bi onda bili očekivat i da cijena na burzi ode prema 100kn.
prosječan porezni obveznik se nada da će cijena biti oko tržišne vrijednosti dionice, jer je to bolje za državu. i to je to.
meni je prosjek ulaza oko 70kn i ne mogu previšeizgubit , a mogu dosta dobit.kako god mislim da je najgore iz nas…živi bili pa vidjeli.
[/quote]
Dokapitalizacija će biti po novoj nominali tj 200 kn.Dovoljno da možemo očekivati cijenu na 150.
To je bilo jasno već prije mjesec dana.

20.08.2010 T: 17.08.10 Pros. cijena: 66,07
RB Dioničar Broj %
1. PBZ D.D. 87.280 11,60%
2. RUŽDJAK MARIJAN 82.940 11,03%
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 57.931 7,70%
4. LOZO BOŽENKO 54.500 7,25%
5. PERKOVIĆ ANTO 36.244 4,82%
6. KD Victoria 32.457 4,32%
7. VRANČIĆ ANTE 20.000 2,66%
8. KOVAČ IVAN 10.000 1,33%
9. GRAFPEX D.O.O. 9.000 1,20%
10. KRPINA LJERKA 7.501 1,00%
UKUPNO 397.853 52,91%

3.9.2010. top 10:
BADEL 1862 D. D./REDOVNA BD62-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PBZ D.D. 88.603 11,78 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 1323
2. RUŽDJAK MARIJAN 82.940 11,03 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 57.931 7,70 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. LOZO BOŽENKO 54.500 7,25 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PERKOVIĆ ANTO 36.244 4,82 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./KD VICTORIA FOND 32.457 4,32 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. VRANČIĆ ANTE 20.000 2,66 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. KOVAČ IVAN 10.000 1,33 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. GRAFPEX D.O.O. 9.000 1,20 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. KRPINA LJERKA 7.501 1,00 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 53,07

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close