BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovaj C model što se tiče državnih potpora, zna li netko po koliko bi ušla država unutra?
po BV 230kn?

hvala

Pa naša je država oduvijek široke ruke pa bi mogla biti i sad.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Ovdje zanimljiva igra,kao da se nešto veliko valja iza brda,….

klodovik


ovaj C model što se tiče državnih potpora, zna li netko po koliko bi ušla država unutra?
po BV 230kn?

hvala


Po 200.
Dvostruka korist.
BV raste.
Bilanca bolja jer se popravlja bolna točka ,likvidnost,pa bi uskoro koeficijent likvidnosti trebao biti
preko 1 što bi trebalo donijeti stabilnost u poslovanju.



ovaj C model što se tiče državnih potpora, zna li netko po koliko bi ušla država unutra?
po BV 230kn?

hvala


Po 200.
Dvostruka korist.
BV raste.
Bilanca bolja jer se popravlja bolna točka ,likvidnost,pa bi uskoro koeficijent likvidnosti trebao biti
preko 1 što bi trebalo donijeti stabilnost u poslovanju.

[/quote]

a odakle vam ova cifra od 200kn?
kako ste to izračunali?[shocked] [shocked] [shocked]

i molim vas lijepo, kako će BV narasti?trenutno je oko 230kn milsim.
korist je ogromna, to nije u pitanju, tako da bi ja osobno objeručke prihvatio sve iznad 150kn

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


Ovdje zanimljiva igra,kao da se nešto veliko valja iza brda,….

a šta se to valja iza brda, molim vas lijepo, valjak? [yawn]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!




ovaj C model što se tiče državnih potpora, zna li netko po koliko bi ušla država unutra?
po BV 230kn?

hvala


Po 200.
Dvostruka korist.
BV raste.
Bilanca bolja jer se popravlja bolna točka ,likvidnost,pa bi uskoro koeficijent likvidnosti trebao biti
preko 1 što bi trebalo donijeti stabilnost u poslovanju.

[/quote]

a odakle vam ova cifra od 200kn?
kako ste to izračunali?[shocked] [shocked] [shocked]

i molim vas lijepo, kako će BV narasti?trenutno je oko 230kn milsim.
korist je ogromna, to nije u pitanju, tako da bi ja osobno objeručke prihvatio sve iznad 150kn
[/quote]
U pravu ste.
S obzirom na sadašnji BV od 234 kn sa dokapitalizacijom od 200 kn BV će biti između 200 i 234 kn
a kako bi država trebala imati oko 25% dionica novi BV bi trebao biti bliže 234.
Za Glavnu skupština je predviđena denominacija sa 300 na 200 kn upravo da bi se omogučila
dokapitalizacija.Da li ovo znaći da i hrvatska država počela čuvati sredstva poreznih obveznika.
Dakle,nakon ove dokapitalizacije i denominacije ukupni kapital se povečava,vrijednost dionice tj.BV pada,bilanca se poboljšava jer se smanjuje ukupno zaduženje i to kroz smanjenje
kratkoročnih obveza.
Država odgađa i naplatu trošarina,ako se proda i voda Badel postaje likvidan sa solidnim koeficijentom lividnosti,a to je sada največa boljka Badela.
A što kolega Klodovik priča da se nešto valja iza brda.Ne to je već tu,ali većina to još ne vidi.
Vidjeti će kada bude blizu,ali tada će biti skuplje.

je predviđena i točka dnevnog re

sve ok, ali niste odgovrili na pitanje…
odakle vam cifra od 200kn?

jel to objavljeno negdje, ili je neki izračun, ili??

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Kolega lopina je dosta u pravu u svakoj krizi naj bolje idu alkohol cigare i slatkiši.Evo primjer nestalo je jegera stanci nisu skužili da je badelov pelikovac i sutra su tražili Cro jeger,koliko se popije na moru i imamo sigurno kvalitetnija piča od stranih ali mi sami volimo strano,jer smo mislimo zato face a ustvari smo nešto drugo,kao i na dosta dionica fali promet. [huh]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

http://www.poslovni.hr/vijesti/atlantic-sljedeci-tjedan-preuzima-kalnicke-vode-149888.aspx

od 10 lipnja, zanimljiva izrična rečenica u naslovu, a prošlo 10 tjedana, a ne 1 tjedan.


Kolega lopina je dosta u pravu u svakoj krizi naj bolje idu alkohol cigare i slatkiši…

točno, alkohol ide dobro u krizi, ali onaj iz kućne radinosti ili nabavljen na crno…što misliš da oni koji nemaju para mogu plaćati trgovcima visoke marže i državi veliki PDV na alkoholna pića?? pogledaj samo koliko se ljudi u Rusiji svake godine otruje alkoholom iz kućne radinosti… kod nas toga nema jer su naši samouki majstori ipak stručniji [wink]
isto vrijedi i za cigarete koje se sve više kupuju na crno na tržnicama, ispod štanda i sl.

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

alkohol ide kako ide, samo kad ste zadnji put narucili badelov proizvod u kaficu? A zuju, karlovacko i ostale tzv nealkohole? Kad ste zadnji put kupili bocu vina s peljesca? Ili badelov liker….ili badelovu vodu…sokove…sve je to preuzela coca cola sa svojim brandovima, atlantic s cedevitom i pivo…
A sto se tice transakcija, ovo mi se cini sve dogovoreno…ovakav promet na ovim cijenama..hm…jel se to netko malo razmjenjuje u nedogled…60 tis kn na ovoj cijeni…hm…

….ovo su sve neke male transakcije ,malih ljudi koji veruju u Badel…..u cijeloj ovoj kolićini ja sam sudjelovao sa 20% prometa…pa neka se nađe još nekoliko ovakavih i tada vidimo svo siromaštvo ponude i potražnje ili još bolje želje da se kupi ova dionica…ali….ako je netko mislio prodati danas da pokrene lavinu – nije uspio…valjda je zato na kraju i kupio 200 komada po prodaja…nije loše…baš pravi daytrading s dijelom kupljenih dionica….čistih 10%…nije puno ali je postotak dobar…. [cool]

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)

New Report

Close