BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neznam da li je ovo vec komentirano ovdje ali sam od osobe iz Badela dobio podatak kako je u tijeku pripremanje preuzimanja Kalničkih voda od strane Atlantic grupe, te da dio zaposlenika Kalničkih voda već prima plaću preko Atlantica zbog povremenih blokada računa Badela. Atlantic je već i poslovno povezan sa Kalničkim vodama (punjenje Cedevite), a vrhunski opremljena suvremena tvornica radi sa samo 20% svoga ukupnog kapaciteta. Prodajom Badel dobiva prijeko potreban novac, a Tedeschi širi svoje poslovanje na biznis voda u RH.

A buduci da sluzbeno nema objave ugovora o kupnji, hoce li atlantic zaracunati isplatu placa u cijenu preuzimanja? A za badel je ovo samo vijest o sprjecavanju gubitaka, a koliko ce casha dobiti za kal vode i kada to su velika pitanja.

molio bih neke dioničare koji su dobro upućeni u firmu kome predati punomoć za skupštinu?
da li Vrančiću i neki kontakt ako ga neko ima.
hvala

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Badel 1862: Država odobrila odgodu plaćanja duga za poreze i trošarine
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Porezna uprava i Carinska uprava Badelu 1862 su odobrili odgodu plaćanja duga na ime poreza i trošarina, priopćili su iz Badela.
Odgoda može trajati najdulje 10 mjeseci odnosno do 9. lipnja 2011. godine.Inače, Badel 1862 (ZSE:BD62-R-A) prva je hrvatska tvrtka koja se kandidira za ulazak u sustav Vladinih mjera prema modelu C, koji je predviđen kao potpora tvrtkama u teškoćama. Odgoda može trajati najdulje 10 mjeseci odnosno do 9. lipnja 2011. godine.

Temeljni kapital Badela iznosi oko 225 milijuna kuna uz nominalnu vrijednost dionica od 300 kuna. Kompanija želi istovremenu dokapitalizaciju tvrtke kroz pretvaranje dugovanja države u equity uz širi konzorcij ulagača od same države. Dug prema državi iznosi 90 milijuna kuna za trošarine i 25 milijuna kuna za PDV

marcello

dionicar sam badela, ali da li drzava zaracunava kamate na tu odgodu? treba naravno pomoci poduzecima, ali zar drzava ne gubi priliku raditi 10 mjeseci ili koliko vec vremena tim novcima? dakle, drzava odgadja i jos mozda nece uzeti kamate? pa bilo bi postenije da im se ukinu trosarine i da im se dozvoli reklamiranje. koja je razlika, sto inspektori ne rade svoj posao i klinci kupuju alkohol, ili sto se badel ne smije reklamirati (mislim na alkohol)? zanimljiva saga je badel. cas ima cas nema modela c, dokapa itd, cas tedeschi jest unutra pa zatim nema info o tome itd….

Sto mislite o licemjerju da na gotovo svakom filmu gledamo ljude kako cugaju zestoko, kako dime kube, cigare, cigarete, lule….nema sto ne piju….a u hrvatskoj je dozvoljeno reklamirati pivo a zesticu nije. Jel se vino smije reklamirati na tv, mislim da ne, sto je za nas kao mediteransku zemlju zalosno. Ne razumijem razliku izmedju toga kad netko popije 5 piva od pola litere, ili 5 malih 0,03 mjerica votke…količina alkohola je veća u 5 velikih piva…jedino sto bi trebalo paziti je to da se djeci strogo onemoguci doticaj s alkoholom i cigaretama, ali nasa drzava neefikasno to radi. Itd….

Jeee a kaj bi Vi sad kolega? Alkoholom protiv droge? [lol]

who dares, wins

ja bih samo ono sto je legalno, doveo do normalne situacije. kod nas se trosarine ne placaju, odgadjaju, racuni se placaju "kad na vrbi rodi grozdje", firme ne uplacuju doprinose itd…alkohol je legalno piti, ali ne i reklamirati, ali isti taj alkohol (etanol) ako malo razrijedis i dobijes ga drugim procesom uz jos dosta omamljujucih alfa i beta smola iz hmelja, onda radis veliki bussines. Mislim da je apsurdno da se 5% alkohol tolerira a veci postotak ne….osnovnoskolska matematika moze uvesti parametar kolicine i eto nas na istome…a bilo bi zanimljivo i napraviti istrazivanje opijata u pivu i zestici….hm…kladim se da u pivu ima vise ovisnickih molekula nego u votki koja je jedno od najčisćih alkoholnih pića. Tako u tom duhu, ljudi kad drmnu 5 piva, nisu uopce pijani, nego su si malo popili….a unjeli su ekvivalent od 0,1 kilograma etanola u sebe. Super, zuja je zakon…i to s htv-a trese na sva zona….pan, karlovacko…a toboze zestica je problem….

Ma sve je jasno. Hmelj je biljka iz porodice kanabisa. To sam nedavno pročitao ali s tim ili bez toga vino se reklamira u normalnim zemljama. Žestica isto u nekima tako da mi ovo socijalističko licemjerje ide na qurac.

who dares, wins

http://en.wikipedia.org/wiki/Humulus_lupulus

zar se u socijalizmu nije smjelo reklamirati vino?


Ma sve je jasno. Hmelj je biljka iz porodice kanabisa. To sam nedavno pročitao ali s tim ili bez toga vino se reklamira u normalnim zemljama. Žestica isto u nekima tako da mi ovo socijalističko licemjerje ide na qurac.

je, je…za sve je socijalizam kriv [lol]

badel je u socijalizmu bio vlasnik jamnice i imao 4000 radnika, majstore, a suvisno je i spominjati da se reklamiralo sve i sva.
živio [thumbsup]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Ma to sam ih ja onaku uzgred spomenuo ali gori od ovih nije nitko.

who dares, wins

ovaj C model što se tiče državnih potpora, zna li netko po koliko bi ušla država unutra?
po BV 230kn?

hvala

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

New Report

Close