BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Blokada….Jel ispod nekretnina Badela pronađen plin? [proud] [wink] [shocked]

marcello


Blokada….Jel ispod nekretnina Badela pronađen plin? [proud] [wink] [shocked]

Je. Nervni. [lol]

who dares, wins

Badel 1862 d.d. – nastavak trgovanja

23.6.2010
Obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama BD62-R-A nastaviti u 12:13.
Na upit Upravi Drustva Badel 1862 d.d., o postojanju novih materijalnih cinjenica, ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje bi mogle utjecati na promjenu cijene dionica.

Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita.

Prodaje: Količina Cijena
150 77,77
100 79,85
162 80,00
60 81,49
8 83,00
30 87,12
75 96,13
69 98,77
112 99,98
11 105,00

marcello

Ovdje upišite svoj komentar…

marcello

i sto bjese na kraju s kalnickim vodama?

BADEL 1862 D. D./REDOVNA BD62-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PBZ D.D. 87.280 11,60 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RUŽDJAK MARIJAN 82.940 11,03 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 57.931 7,70 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. LOZO BOŽENKO 54.500 7,25 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PERKOVIĆ ANTO 36.244 4,82 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./KD VICTORIA FOND 32.457 4,32 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. VRANČIĆ ANTE 20.000 2,66 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. KOVAČ IVAN 10.000 1,33 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. GRAFPEX D.O.O. 9.000 1,20 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. KRPINA LJERKA 7.501 1,00 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 52,90

marcello

http://www.zse.hr/default.aspx?id=31702
Tu je sve pušing do pušinga. Prva dobra vijest će biti kad pop obiđe Perkovića u svezi glede pomasti i tako to…

who dares, wins


http://www.zse.hr/default.aspx?id=31702
Tu je sve pušing do pušinga. Prva dobra vijest će biti kad pop obiđe Perkovića u svezi glede pomasti i tako to…

I ja sam mislio da je sve totalni pušing.
Ali izašlo i konsolidirano izvješće za 2009 .god.
vlastiti kapital 202.090 BV 268,70
Malo sam pratio komentare gdje se spominje da je BV ispod 100 kn,što je netočno.
Naravno da je u međuvremenu vlastiti kapital smanjen ,ali za 18 mil kn gubitka u drugom kvartalu
pa je BV i dalje iznad 250 kn.I to nakon čiščenja bilance.
Zadnja cijena od 61 kn ćini više od četvrtine BV.
Mislim da je ovo izvrsna prilika, jer se ovakve firme na trulom zapadu trže na polovinu P/S

2009. P/S 616 prema ovom pokazatelju fair vrijednost je preko 300 kn
Dakle,diskont 80% na sadašnju cijenu.
Preporuka vlasnicima:
Ovo se po ovoj cijeni ne prodaje,jedino ako smatrate da će Badel u stečaj.
Ja mislim da neće.Izvoznik,strateški državni interes.Mislim da će se održati uz pomoć države i
dokapitalizaciju.
Nominalna vrijednost dionice 200 kn.
Br dionica 752.106
Ako bi država dokapitalizirala /vjerovatno po nominali od 200/da bi povečala svoj udio morala bi
dokapitalizirati /otpisati potraživanja/za cca 174.600 dionica ili 35 mil kn i tada bi imala 25% dionica.Kako je dug i veći mislim da to može biti i više od 25% ali i ne mora biti.
I tada se ovih 25% ustupa nekome tko je blizu oltara po nižoj cijeni od tih 200 kn.
Zašto ne po prosječnoj cijeni na burzi zadnja tri mjeseca.I po toj cijeni ide i preuzimanje.
Da li se radi toga ruši cijena?Da ponuda bude što jeftinija.
Smrdi, smrdi,strašno smrdi!

Tromjesečni prosijek je:

cca 70 kn

I tu bi se trebao zadržati na malom prometu ,a potencijalni kupac preuzimatelj će tući po
BiDU da bi kupnja pobjegla?
Možda u slijedečih dva mjeseca padne i na ispod 60,jer rasplet slijedi tek na jesen.Ne vjerujujem
da će se stvari pokrenuti prije.
Ali ova vlada radi i ljeti.Pa se to možda odvije i ljeti.
Ja ću pomalo skupljati pa što bude.
Malo na 60,malo na 50 ili 70,malo na 40 ili 80.Pa kako bude.

Dobro zboriš ali ja sam mislio da je na 100 dobra prilika pa vidi ga sad na koliko je. Vrlo vjerojatno da se tu neka prljava igra sprema samo što za to treba imati živaca no kako sam posredno involviran preko onog fonda kilavog za sad sam strogo u fazi promatranja.

who dares, wins


Split oštro utrčava…..?
Odustao je od svojeg targeta:
"Stoga 44-47kn vidim kao krajnji target".

Kolega Marcello, 35kn vidim kao DNO SVAKOG DNA!
I nemam niti 1 kom Badela niti sam lud da kupim prije 35kn.

26.11.2010 - Dan D



Split oštro utrčava…..?
Odustao je od svojeg targeta:
"Stoga 44-47kn vidim kao krajnji target".

Kolega Marcello, 35kn vidim kao DNO SVAKOG DNA!
I nemam niti 1 kom Badela niti sam lud da kupim prije 35kn.
[/quote]
Dno dna je 1 lipa.Za mene 60 kn je jeftino,a ja kupujem kada je jeftino a ne najjeftinije.Radnici su kupovali/po 39 kažu,neprovjerena informacija//tako da bi to moglo niže,ako se ne pojavi ozbiljan kolekcionar.A na Badelu je akumulacija,naročito ,zadnjih šest mjeseci jer se vodi borba za većinski paket.

Na Badelu je napisano previše negativnih stvari,a naročito,o visini BV.
Iskreno i ja sam popio foru da je gubitak po dionici preko 340 kn samo za zadnjih 5 kvartala jer
nisam detaljno analizirao bilancu.Čak je to i navedeno u konsolidiranom izvješču gdje se spominje gubitak od 240 kn po dionici u godini dana..Naravno da to nije točno jer je BV smanjen daleko manje.Naime
sve što je otpisano je gubitak,a sve što je revalorizirano na više vrijednosti je nula.I to je
naravno napravljeno da bi se stekao dojam o daleko goroj situaciji od stvarne.Zašto?
Prvobitna akumulacija kapitala,radi što jeftinijeg preuzimanja.
Priprema se teren za strateškog ulagača ili ulagača koji je blizu oltara.Strategija.Što gore to bolje.
Što niža cijena to bolje.
Pitanje:Za koga se priprema teren?Da je Toda slijep nebi bio Toda.Ima on nosa.A Badel bi mogao
biti lovina kapitalac,a za male novce.A Toda se ponaša kao fond rizičnog kapitala i to radi vrlo
uspješno.A ovaj kapitalac je skoro na koljenima.Idealna prilika.Ali i država je nanjušila dobar posao,naravno ne za porezne obveznike,već za …zna se.
I zato u dokup.
Evo Split sa 46 smanjio na 35.Možda to bude.Bilo bi glupo pričati da je to nemoguće.
Ali i 150 je lako moguće.I to vrlo brzo.A 300 u trenutku stabilnog poslovanja.A u nekom budućem
bulu tko zna koliko.Lako dostupno 500.
Jedini problem:a što u slučaju stečaja.
E to je rizik koji će biti sve veći što budemo bliže splitovom minimumu.
Splite prodaj Varteks i kupi Badel.Badel ima potencijalno svjetlu budućnost,a Varteks se stalno
bori protiv Kineza.A ima ih kao u priči.Dugoročno Varteks nema šanse u odnosu na Badel.
Imao sam Varteks i uteka,a sada ću lagano dokupljivati ovo blago.
A možda i iscuri i nemojte mene osuđivati ako se uhvatite na lijepak.Vaš novac,vaš rizik.
Preporuka:u toku ovog vikenda sam utrošio preko deset sati na analizu Badel.
Zaista interesantna priča i škola privatizacije na hrvatski naćin.
Igre bez granica.



Split oštro utrčava…..?
Odustao je od svojeg targeta:
"Stoga 44-47kn vidim kao krajnji target".

Kolega Marcello, 35kn vidim kao DNO SVAKOG DNA!
I nemam niti 1 kom Badela niti sam lud da kupim prije 35kn.
[/quote]
Prosječna Splitova ocijena 100.
Moja prosječna ocijena 1.
Split priča o daljnjem padu na 35 tj o daljnjem padu za 42%.
Ja sanjam rast od 50 do 100 % u slijedećih tri do šest mjeseci i tražim dobre strane Badel,što bi rekli da drukam za up.
Zaključak:Ekipa vi kupovala po ovim cijenama i niže ali slabe ručice treba pokrenuti u stampedo.
Ne prodajite ovo blago po ovim cijenama.Meni i možete 300 kom u slijedečih mjesec do dva dana.
Danas totalno dekintiran.100% u dionicama.Logično.

New Report

Close