BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na mojih 40 dionica, dobit cu 312 kn, jupi.

Stvarno nije dobio? sto bude ako No ne dobije razrijesnicu. na zapadu se zna sto bude, ali mi smo ipak na brdovitom balkanu.

Stvarno nije dobio? sto bude ako No ne dobije razrijesnicu. na zapadu se zna sto bude, ali mi smo ipak na brdovitom balkanu.


Stvarno nije dobio? sto bude ako No ne dobije razrijesnicu. na zapadu se zna sto bude, ali mi smo ipak na brdovitom balkanu.

Nisu dobili razrješnicu pošto su Škoro i Plamegal u NO-u i po ovoj točki nisku smjeli glasati. Radnici su valjda bili za NO, ostatak investitora protiv.

Skupština je bila poprilično zanimljiva. Uprava je bila isprovocirana pitanjima i dužinom trajanja skupštine, a gospodin Jelošek je imao jako zanimljiva pitanja pri čemu na neka uprava baš i nije najuspješnije odgovorila, pa je bilo malo preznojavanja.

Super mi je kako se za vrijeme 2014. godine uprava nagradila trezorskim dionicama za rezultate iz 2013. godine. ROE je u toj godini bio čak 5%, što je možda i cijelih 1% iznad osiguranog depozita u banci. U razdoblju od 2009 do 2013 prosječan ROE je iznosi 3.80%. stvarno su se imali razloga nagraditi, veći povrat se mogao ostvariti u bankama.

Imaju casha da s milju kuna kreditiraju Plamegal čiji gazda je u NO-u, a s druge strane drže preko 80 kuna u cashu (sa zajmom Plamegalu to je preko 90kn) i ne žele isplatiti veću dividendu.
Zajam Plamegalu su dali po 6%, dok je trenutni traženi earning yield na BCIN 9% (P/E 11), tako da ostvaruju niže prinose od troška kapitala redovnih dionica i trebali bi taj novac isplatiti umjesto ga gomilati (ili investirati u poslovanje za ostvarivanje većih povrata).

Jao, sad mi je žao što nisam bio na skupštini, da mi je to bilo vidjet 🙂

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Daju dividendu od 2% ali zato dionica padne 10%, odlično.


Daju dividendu od 2% ali zato dionica padne 10%, odlično.

Koliko vidim u zadnjih 12 mjeseci je narasla 11,16%, a ne pala.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Netko izlazi pred izvješće?

Izlazi da bi kupio neku firmu koja IMA kvartalna izvješća [emo_vrtimise]

Haha. Zabrijao sam da će biti polugodišnje izvješće, ali očigledno se izlazi u zadnje vrijeme..

Upravo suprotno, top 10 kupuje, očito s novcima od dividende!

1. ŠKORO DANIEL 104.985 63,05%
2. PLAMEGAL-TRIO D.O.O 5.990 3,60%
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 4.850 2,91%
4. JELOŠEK ZLATKO 4.808 2,89% +141
5. KOZIĆ ZDRAVKO 2.739 1,65%
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 2.220 1,33%
7. BOTKULJAK ANA 1.785 1,07%
8. HORVAT VJEKOSLAV 1.192 0,72%
9. PODRAVSKA BANKA D.D. 1.169 0,70%
10. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 1.000 0,60%
UKUPNO 130.738 78,52%

Kako sam prodao sve nakon razočaranja, jer sam imao veliih očekivanja, a većinskog apsolutno boli briga za sve, danas sam se opet sjetio BCIN, i kad vidim ovu kupnju i prodaju, mislim da bi svi skupa mogli podignuti spomenik g. Jelošeku, jer mi se čini, da on jedino još drži stvari na okupu, koliko-toliko, ali drži…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close