BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ono što se meni nameće kao zaključak je da ono što prodaju, prodaju po jeftinijim cijenama, a i to što prodaju, imaju ogromnih problema sa naplatom…

Zalihe i potraživanja od kupaca su strašno rasli…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


I usput rečeno, ovoj upravi više ne vjerujem ni najmanje pa ni to i crvenoj kuruzi nakon ovakvog sloma poslovnih prihoda iako su najavljivali suprotno

To je jedan od razloga zašto sam nedavno izašao iz ove dionice, naravno da nisam znao rezultate, tako da sam ispao više sretan nego pametan…
Rezultati zapravo nisu ništa strašno s obzirom na vrijednost kompanije, ali jednostavno prihodi stagniraju,a predugo sam čekao da ‘stroj proradi’…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Stvarno mi niste jasni! Vi se i dalje čudite na rezultate poslovne godine. Očito živite u dubokoj prošlosti. Za ovakav posao morate živjeti u budućnosti!


Ono što se meni nameće kao zaključak je da ono što prodaju, prodaju po jeftinijim cijenama, a i to što prodaju, imaju ogromnih problema sa naplatom…

Zalihe i potraživanja od kupaca su strašno rasli…

Pogledajte moje komentare i analize od 30.06.2014.-08.07.2014., pa još jednom to ponovim od 04.04.-08.04. 2015.

grdno izvjescem, daje i dobru sliku zasto ova dionica ne vrijedi iznad 500kn.

….i napravio Vam projekciju poslovanja za 2015.godinu. Znači već sada je poznato koliki će biti prihodi u ovoj godini.Ali većinu malih dioničara to ne zanima… Evo Vas za godinu dana , pa se čudite…. I svake godine tako…


….i napravio Vam projekciju poslovanja za 2015.godinu. Znači već sada je poznato koliki će biti prihodi u ovoj godini.Ali većinu malih dioničara to ne zanima… Evo Vas za godinu dana , pa se čudite…. I svake godine tako…

I koliki će biti prihodi ? I kolika dobit?

O tom potom

Već pomislih… gdje je nestao čovjek, a onda eto… Ove godine je Bc institut prodao u RH oko 200.ooo vrećica;gotovo isto kao i lani (190.000). Međutim, ove godine se vrećica kukuruza prodavala za prosječno 200,00 kn. Lani je ta vrećica prodavana po prosječnoj cijeni od 250,00 kn. Pa sad možete sami zaključiti da li će profit rasti ili padati… Ove godine sve su sjemenske kuće smanjile cijene za 10-20 %, pa tako i Bc institut.

pozdrav,
da si i ja uključim u temu -kolega rakitic otkud vam podaci da je Bc institut smanjio cijene i da je vrećica kukuruza oko 200 kuna, mogu vas uputiti u njihovu trgovinu u Rugvici pa pogledajte koje su im cijene i koliko su ih smanjili -sanjenja nije bilo ništa ili je bilo eventualno 1 -2%


Već pomislih… gdje je nestao čovjek, a onda eto… Ove godine je Bc institut prodao u RH oko 200.ooo vrećica;gotovo isto kao i lani (190.000). Međutim, ove godine se vrećica kukuruza prodavala za prosječno 200,00 kn. Lani je ta vrećica prodavana po prosječnoj cijeni od 250,00 kn. Pa sad možete sami zaključiti da li će profit rasti ili padati… Ove godine sve su sjemenske kuće smanjile cijene za 10-20 %, pa tako i Bc institut.

Dakle, tržišni udio na domaćem udjelu više ne pada, reklo bi se da se stabilizirao? Cijena oscilira, takva je poljoprivreda. A kakva je situacija vani?

P.S. Dužan sam isprike za nevjerovanje vašim prethodnim procjenama, mislio sam da ste druker. Javno se ispričavam. 🙂

prihodi u Hrvatskoj od prodaje sjemenskog kukuruza ce biti manji za 5-7 MHRK, ali su prodali zalihe koje su vece i manje se sijalo ove godine. Ovo je bez tvrtki kceri koje rastu (posebno BiH, Srbija). po meni nije tako lose jer su stabilizirali tj. blago povecali prodaju

New Report

Close