BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo sad nagradno pitanje:

Kad je Pliva prodana:

a) Kad je imala tantijeme na Sumamed?

b) KAd su istekli tantijemi na Sumamed?

Svaka sličnost s BCIN-om je slučajna.

Koliko, ja poznam situaciju poslovanja Bc instituta, postoji veće nenaplativo potraživanje od dvije tvrtke. Jedna je otišla u stečaj, a druga u predstečaj.
A u financijskom smislu; to je dvostruko veći iznos od ovogodišnje prikazane dobiti. Hoće li i ove godine neko dobiti nagradne dionice, ili taj neko mora vratiti te iste dionice !!!???

Nema više nagradnih dionica to je sigurno ali voljela bih znati u kojoj se ti ulozi pojavljuješ kad raspolažeš takvim informacijama kao što su ove o nenaplativosti potraživanja.Kad se vidi rast zaduženja i rast potraživanja od kupaca isto tako i dugova prema dobavljačima jasnije je da je poslovno okruženje nezdravo.Ipak specificirati nenaplativa potraživanja po visini i konkretnom dužniku može samo netko ko je dubko unutra.Da li kao dioničar djelatnik ili potencijalni ovo ili ono baš bi bilo zanimljivo znati.

Već nekoliko puta sam rekao da sam mali dioničar… niti ovo niti ono… nego samo analiziram realno stanje tvrtke.
Ako pročitate prijašnje moje analize , tvrdio sam da Bc institutu pada prodaja !
Vi ste tvrdili obrnuto!? Iako ste znali za to.
Također sam prije šest mjeseci i više tvrdio da od te dvije tvrtke nikad nećete naplatiti potraživanje. Vi ste tvrdili obrnuto !?
Da je to sve tako kako sam ja tvrdio , Vi ste to potvrdili upravo sada.
A sad tvrdim, kao i prije šest mjeseci_ moralno bi bilo da se vrate naše nagradne dionice!!! Moram li Vam dodatno pojašnjavati zašto?

Taman pomislio kako sam super jeftino dokupio, kad vidi ide još jeftinije!

Sve mi se čini da nema ovdje kruha, večinski radi po svome i boli njega briga za nas male, a još manje za cijenu na ZSE… Da je dionica iole atraktivnija, našao bi se netko za pokupiti svu ovu količinu na prodaji, ali ovako…

Najveće pitanje je prodati ili smanjivati ulaz? Od cca 5-10kn dividende i nema neke koristi…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Samo što se tu nakupilo toliko novca da ovdje može sjevnuti masna dividenda nakupljena lovom svih ovih godina,a isto tako većinski se može i povući i prodati firmu, tada je 1000 kuna po dionici vrlo jeftina prodaja

Istina, sve to stoji, book je preko 1000 kn, ali ako nije došlo do isplate te dobiti u najboljim godinama, nekako sumnjam da će sad kad stagnira…

Sve mi se čini da je ovdje Todorić sindrom… Ne brine večinski za nikoga osim za sebe..

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Rakitic ne znam od kuda ti to da sam ja nešto mogla ili trebala znati.Istina ti si pisao o tim problemima a ja sam mislila da su stvari dijametralno suprotne.Da sam samo naslućivala da će rezultati biti ovoliko lošiji od prošlogodišnjih zar misliš da bih čamila sad možda i cijelu godinu ili i više u dionici na vjerojatno nižim nivoima i od ovih današnjih.Sva moja predviđanja išla su u pravcu da bi u ovim postotnim poenima godina 2014 trebala biti bolja a ne lošija od prošlogodišnje.Jedina utjeha mi može biti relativno nizak ulaz pa valjda neću trpiti i kapitalni gubitak.U ovim okolnostima poslovanja i poslovnih rezultata sada nemam nikakvih očekivanja niti oko dividende i zadovoljna bih bila sa lanjskih 8 kuna.Škoro nije taj koji bi i za lipu riskirao financijsku stabilnost poslovanja u ovom okruženju predstečajeva i stečajeva igrajući se nekakvim većim isplatama.Istina je i da sam i po pitanju dividende do tako rekoć jučer bila optimistično raspoložena ali taj se optimizam temeljio na rezultatima koje sam ja očekivala a ne na ovim koji su objavljeni.

A gdje je objavljeno izvješće za 2014?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

…ali taj se optimizam temeljio na rezultatima koje sam ja očekivala a ne na ovim koji su objavljeni.

Rezultati nisu objavljeni a to što ih netko dila odabranima, je još jedan pokazatelj o kakvoj se jadnoj firmi radi.

tako je i prošle godine prodavala fore, kao da je u plavom oglasniku. ljudi već jednom shvatite da je bitno tko govori, a ne što.

New Report

Close