BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I šta ćemo sad Fendere?Hoćeš revidirat svoju ‘analizu’?


Izaći pokušava Turist d.o.o koji se u dionici nalazi od 2006/07. godine i ulaz im je bio na dražbi po 5600 kuna.
Cijela burza je u balunu i nije najbolji trenutak za izlaz.
U očekivanju godišnjaka za 2014. ne može se govoriti niti o mogućnosti nove veće izvrsnosti niti o katastrofi.
Parametri su zadani u gabaritima od 10-15% u odnosu na 2013. godinu.
Tvrtka posluje uspješno, bilježi dobit već desetljeće dva i tako će i ostati.
Dionica je brutalno podcijenjena a tržišne oscilacije dobro su došle.
http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web/izbornik.do ovo je link di možete očekivati izvještaj

Ako je Turist izašao, a čini se da je, put je jasniji, pozdrav dioničarima

Pa ja sam pokušao doći ima već neko vrijeme do izvješća ali nije još objavljeno…

S obzirom na situaciju, pad je evidentan, ali daleko smo još od gubitka, koji je razlog tolikog pada dobiti?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Turist nije izašao do kraja.
Ima bar još nekoliko stotina komada.
Malo me strah za cijenu kad u javnost izađe izvještaj.
Nekako si mislim da je Katarina puštala neke dezinformacije baš radi izslaska turista?!

8. TURIST D.O.O. (21819941955) 1.515 0,91 Osnovni račun

Turist trenutno na SKDD-U ima 1515 komada:
31.3.2015 514,00 514,01 510,00 510,00 512,34 -1,92 17 296 151.652,89

Dakle 31.03. je rješeno 296,a danas 1265, vrlo lako je moguće da je kompletno vani. Na TK od 166.500*520 = 86 580 000 ,ponovno imaju dobit od 5 milja kuna, uz ko zna koliko zadržane,a tebe je strah za cijenu?
Ja mislim kolega da bi ti kupovao jeftinije… Pozdrav

@ stock

Hvala kolega, to je i više nego korektno što ste iznijeli posljednje rezultate. I, da, rezultati su razočaravajući. Svi su očekivali, u najmanju ruku, stagnaciju, nikako pad prihoda i dobiti.

Ne mislim da bi to trebalo pokopati dionicu niti ju svesti na “realne vrijednosti”, ali obzirom kakvo je tržište, što danas znači “realno”? Ovdje ima zadržane dobiti, nisu prezaduženi, posluju godinama pozitivno, isplaćuju dividendu (jadnu, ali OK), no svejedno dionica ne može naprijed jer je tržište neefikasno, ograničeno i slabo. A u ovom slučaju BC-a i neinformirano (iako to ne mora biti, dovoljno je uvesti kvartalna izvješća)!

I kako onda očekivati neki rast nakon lošijeg izvješća u odnosu na prošlogodišnje? Pa na našoj burzi ne cijene se ponekad niti izvješća s progresivnim rezultatima! (Evo vam primjer VERN-a: prošle godine završio je gotovo na 35kn, iako je izbaciovao sve bolja i bolja izvješća. Tek nedavno je prepoznat, iako, naravno, i dalje nedostatno.)

@ lebowski

A šta da ti na to odgovorim? Ne znam niti na kakvu analizu misliš…


@ lebowski

A šta da ti na to odgovorim? Ne znam niti na kakvu analizu misliš…

Mislio sam na ‘analizu’ temeljenu na asku i bidu. Na bidu je bilo malo, a na asku puno, to je bila vaša analiza.

A onda odjednom, iako je na asku bilo 600 tisuća kuna, a i sami ste primijetili da je to velika lova za Hrvate, netko to poklopi.

E sad, tu dolazimo do problema te vaše ‘analize’.

Jer vi ste uspjeli dokučiti da netko to prodaje i da je to loše za cijenu, ali niste uspjeli dokučiti da netko to i kupuje, umjesto da čeka da još padne.

No, to su klasični problemi u ‘analizama’ investitora koji u ponedjeljak kupe dionicu, a sami sebe smatraju dugoročnima ako u njoj ostanu preko vikenda.

Ili će današnja ‘analiza’ ići u smjeru da ništa ne vrijedi 600 iljada kuna, već vrijedi ovih zadnjih 50 koje su išle ispod 500 kn.

Pa i ti si lebowski upao u zamku analize takve vrste.
Sugeriraš da je ispravan semafor onoga koji je ulupao velike novce a zanemaruješ procjenu onoga koji je izletio i moguće kapitalizirao dobit ostvarenu ulaskom na 200,300,400 kada su mu se mnogi čudili što kupuje.
Čak je i ovaj što je kupio 50 dionica po 486 ispao ležerniji od ovog što je napunio portfelj po 520.
Uglavnom vrijeme će pokazati…

Ha, kolega lebowski, trgovina uvijek ima dvije strane. Ne znam sto vas tu cudi. Obicno je onaj koji je unutra – u dionici – bolje upucen od kupca. Pogotovo u ovoj dionici cija firma ne da vise od jednog izvjesca godisnje i normalan investitor nema se odakle informirati. (A, priznat cete, u nedostatku provjerenih informacija, bilo je ovdje na forumu pozitivnih ocekivanja na bacanje, pa evo kolegijalni forumasi objavise kakvi nas rezultati cekaju pocetkom svibnja u izvjescu za 2014.g.)

Radio sam zadnjih godinu dana nekoliko analiza na ovoj dionici, slobodno prevrtite stranice na temi unazad, i koliko god fundamenti bili privlacni, uprava je toliko nezainteresirana za male dionicare. Koliko je dividendni prinos? Manje od bijednih 2%! A istovremeno firma slabo reinvestira zaradu u vlastiti razvoj. Kako onda ocekivati operativnu progresiju? Jedino smanjenjem troskova proizvodnje ili naglim rastom marze, a to nije na vidiku.


Pa i ti si lebowski upao u zamku analize takve vrste.
Sugeriraš da je ispravan semafor onoga koji je ulupao velike novce a zanemaruješ procjenu onoga koji je izletio i moguće kapitalizirao dobit ostvarenu ulaskom na 200,300,400 kada su mu se mnogi čudili što kupuje.
Čak je i ovaj što je kupio 50 dionica po 486 ispao ležerniji od ovog što je napunio portfelj po 520.
Uglavnom vrijeme će pokazati…

Ne sugeriram.

Podaci s aska i bida su jednostavno nepouzdani, tako da svaka analiza takve vrste nema smisla.

Ako cijena padne, ja ću još vjerojatno dokupiti, a situacija, nije dobra, ali je daleko od loše…

Nego, Jel ima tko kakvo mišljenje o konsolidiranom, Jel moguće da ostale tvrtke kćeri spase situaciju?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ne znam, zašto se pojedinci čude na lošije rezultate poslovanja? Sve to sam Vam opisao prije 6-10 mjeseci? Točnije o prodaji Bc hibrida , pisao sam u 5 i 6 mjesecu, a o drugim problemima krajem rujna! Samo nije to sve kraj… pitanje je koliko je nenaplativog potraživanja?

New Report

Close