BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.agroklub.com/ratarstvo/proslogodisnje-iskustvo-smanjuje-hektare-pod-repom/16325/
I ovo smanjenje površina zasijanih šećernom repom gotovo je jamac da će površine zasijane kukuruzom i pšenicom ove 2015. biti veće nego lani.
Ako se ostvare neke prognoze da će poslovni rezultati za 2014. koje s nestrpljenjem očekujemo biti jači za 10-15% onda je to sve skupa dobra najava za budućnost.
U ovom gornjem Katarininom postu intrigantna mi je činjenica da je u EU izvezeno samo crvenog kukuruza sa 1100 ha zasijanih površina, a ukupneo zasijane površine BCIN-a sjemenskom robom su max do 5000 ha.
Ispada po tome da samo ta grupa čini izvoz od 20% od ukupne proizvodnje.
Ako tome dodamo izvoz sjemena drugih grupa plus povećane cijene koje se navode u EU, vidim samo svjetlu budućnost.

Tko se ovdje iskrcava?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Netko velik, evo već je 16 tisuća kuna prošlo…

Dobro da budem precizniji, tko se pokušava iskrcati?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Tko god da je, samo neka tako nastavi… 🙂

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

katarina izgleda. njezine najave nisu bile točne odnosno potrošili su dobar dio kapitala.
osim što prenosi plaćene oglase, trebala bi bolje sagledavati realno stanje.

Izvješće izlazi za mjesec dana, a netko pokušava izaći iz dionice dok još može? Mislim, do 530 kn ponuđeno je dionica u vrijednosti 600 tisuća kuna.

Izvješće izlazi za mjesec dana,pa je krenulo drukanje,ja bih rekao.

Tko prati moje postove, zna da ne drukam. Dapače.

Ovdje sam bio, zaradio i vjerujem da ću opet učiniti isto. ALi, nikad neću prestati lamentirati kako uprava nije shareholders friendly. Jedno izvješće godišnje? Onda kreće mistificiranje izvješća, a činjenica je da nitko ne zna činjenice. I kako onda ulagati u takvoj situaciji? Jako hazarderski, pa je i većina postova takva.

Na kraju, samo sam primijetio kako se kupnja povukla na 480 (i to ne neka ozbiljna kupnja), a netko istovremeno spušta gaće između 515 i 530 u iznosu većem od pola milijuna kuna. Za ovakvo tržište u HR, a pogotovo za ovakvu dionicu to nije zanemariva stvar.

To je indikativno, a u nedostatku drugih informacija (izvješća, intervjua, članaka o BC-u), to postaje i činjenica. Nažalost. A sve radi uprave kojoj je status d.d.-a bitan jedino radi kreditiranja.

Kolega ovdje su već bile 2 transakcije po 520 kuna i to nedavno, tako da to nije ništa novo. BCIN ima zadržane dobiti sasvim dovoljno da pretrpi katastrofalno izvješće bez ikakve štete,a ako izvješče bude očekivano dobro… U očekivanju lijepe dividende, pozdravljam

Izaći pokušava Turist d.o.o koji se u dionici nalazi od 2006/07. godine i ulaz im je bio na dražbi po 5600 kuna.
Cijela burza je u balunu i nije najbolji trenutak za izlaz.
U očekivanju godišnjaka za 2014. ne može se govoriti niti o mogućnosti nove veće izvrsnosti niti o katastrofi.
Parametri su zadani u gabaritima od 10-15% u odnosu na 2013. godinu.
Tvrtka posluje uspješno, bilježi dobit već desetljeće dva i tako će i ostati.
Dionica je brutalno podcijenjena a tržišne oscilacije dobro su došle.
http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web/izbornik.do ovo je link di možete očekivati izvještaj

Fer forumaši poslali mailom najnoviji financijski od 2014. Napomena je da se radi o izvještaju bez tvrtki konsolidiranja.
Poslovni prihodi manji su za 10% od 2013. godine i iznose jedva oko 86mil kuna.
Neto dobit je pala prko skoro za 30% i iznosi jedva 5 milijuna kuna.
Ja se osjećam jako loše i prevareno.

New Report

Close