BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nepovjerljiva kakva već jesam provjerila sam brojke koje je stock iznio na forumu prije nekoliko dana a tiču se kretanja cijene i likvidnosti dionice BCa kroz odlazeću godinu.Meni jako zanimljiv podatak o visoko postotnoj izmjeni free float dionica pokazao se točnim a na snazi još više dobija činjenicom da se je dionicom BCa četvrtinu godine odnosno prvi kvartal trgovalo u dražbovnom režimu režimu trgovanja.

Drage kolegice i kolege želim nam od srca svima da nam veselje s BCom u 2015 bude jednako onom iz 2014.svi su izgledi da će tako biti.

Prelistavši na ovom forumu temu Prinosi koje ostvarujemo ili tako nekako primjetila sam da se jako malo forumaša diči dionicom BCa.Zaključila da je to i logično jer Bc nije špekulativna dionica a gro forumaša ipak nastupa na taj način.Opet iz istog razloga zaključila sam da i to jako dobro za samu dionicu i kretanje cijene.Možda su vam iz tog razloga prinosi nešto manji nego što sam očekivala prije čitanja teme a imajući kao orijentir moj prinos.I za kraj primjetila sam određena stremljenja ka jačim pozicijama kod nekolicine najvećih dioničara BCa zadnje vrijeme.To najlakše uočavam na tjednom prikazu svih promjena deset najvećih dioničara kod svih dionica na stranicama mojedionice. com.Koga zanima nek ode tamo.Meni se ne da ovde to prenositi iz već gore navedenih razloga

Skriveni prodavač iza 105H na 497,89 stvar je prošlosti.Očekivanja ulagača oko onog što će se u BCu događati u narednih 5 mjeseci gurat će ovu dionicu na cijene bitno veće od sadašnjih.Isplata zadržane dobiti kroz jaču dividendu ili na neki drugi način jedna je od izvjesnijih.

Ti se često javiš pred neki porast cijene ili prometa.
Radi li se tu o slučaju ili imaš posla s Vakulom?
Moja su očekivanja također pozitivna ali nisu tako precizna.
Ali nekako mi je draže da si vjesnik s pozitivnim predznakom nego zla vještica
Ajmo dalje

Od jutros u neko vrijeme banke su naprasno obustavile prodaju CHF-a pravdajući redom to tehničkim problemima.
Tko je kupio na vrime taj je i zaradio.
Onima koji nisu stigli na vrime u banku ostaje ova dionica kao alternativa švicarcu 🙂
Još uvik nije blokana

Ne treba biti previše proniciv da vidiš da je na BCu u tijeku pametna akumulacija.Obzirom da se radi o zatvorenoj dionici nije teško ni zaključiti da akumulira netko tko očigledno ima izvjesna saznanja ili realna očekivanja o događanjima ili stanjima u skoroj budućnosti.Sagledavajući promete i naloge na bidu očito je da je takvih bar dva ili više računa.Ako kome sve to nije dovoljno uz već apsloviranu bilančnu i poslovnu situaciju da zaključi da je za naredno vrijeme i do određenih cijenovnih visina a po mom slobodnom uvjerenju i bar za polovinu sadašnje vrijednosti očito jednosmjerno gibanje prema gore što se može.

Ma ljudi moji jedva sam pronašao ovu temu tamo negdi na 4-5 stranici foruma 🙂
Nego, htjedoh pitati jel zna netko kad šalju ovi iz BCIN-a potvrdu o uplaćenom porezu i prirezu na isplaćenu dividendu prošle godine?
Dobro će doći malo povrata poreza.

Ma ljudi moji jedva sam pronašao ovu temu tamo negdi na 4-5 stranici foruma 🙂 Nego, htjedoh pitati jel zna netko kad šalju ovi iz BCIN-a potvrdu o uplaćenom porezu i prirezu na isplaćenu dividendu prošle godine?
Dobro će doći malo povrata poreza.

Mislim da po zakonu svi moraju izradi potvrde do kraja siječnja.


Ma ljudi moji jedva sam pronašao ovu temu tamo negdi na 4-5 stranici foruma 🙂 Nego, htjedoh pitati jel zna netko kad šalju ovi iz BCIN-a potvrdu o uplaćenom porezu i prirezu na isplaćenu dividendu prošle godine?
Dobro će doći malo povrata poreza.

Mislim da po zakonu svi moraju izradi potvrde do kraja siječnja.
[/quote]

Kak to da za njih jedine nemam vidljivo na SKKD-u na onoj godišnjoj potvrdi isplatu dividende, kao recimo za adpl ili rivp. Kaj BC to šalje posebno s poštom?

Poslano je poštom svim dioničarima.jednima je stiglo drugima samo što nije.


Poslano je poštom svim dioničarima.jednima je stiglo drugima samo što nije.

Aha, ok, hvala na informaciji

New Report

Close