BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema FINI gledate u nekonsolidiranu 2007.
Konsolidirano su poslovni prihodi iznosili 98mil kn. Na visok porast prihoda u 2008. je najviše utjecao porast prodane količine sjemenske robe(kukuruz i pšenica), a dio utjecaja je imao i rast cijena.
Rast inozemnim kupcima je iznosio 88%, Ukrajina je rasla 244%, Srbija 390%…

Većina rasta BVa (naspram 2007.) proizlazi iz revalorizacije zemljišta, a ne iz poslovanja pa je nezahvalno uspoređivati BC Insitut iz 2007. sa današnjim. Kad bismo gledali od 2008. vidjeli bismo pad poslovanja. Možda je za donositi zaključke bolje uspoređivati sa 2009. otkada vidimo stagnaciju poslovanja.
Kompanija svake godine otpisuje potraživanja i naplaćena otpisana potraživanja knjiži pod ostale poslovne prihode kao malo koja kompanija na burzi.
Stagnacija je vidljiva kroz prihode od prodaje:
’09. 106,15 mil kn
’10. 108,48
’11. 107,38
’12. 118,74
’13. 110,63

No i uz takvu stagnaciju poslovanja to ne znači da kompanija ne vrijedi o čemu sam nedavno dao osvrt: http://www.poslovni.hr/forum/tema/bcin-bc-institut-544?page=91

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

bravo kolega cliker, to je srž problema u bcin! STAGNACIJA! evo stotka!

Ovaj tjedan je malo zanimljiviji bio.
Mislim na forumu.
Napisano nije ništa novo ali rovovi su utvrđeni.
Za to vrijeme dosad 9. dioničar po visini udjela poskočio je na 8. mjesto.
Ne radi se o značajnim količinama ali značajnih trgovanja nije ni bilo.
U srijedu od 70-ak protrgovanih dionica oni su uzeli 52.
Radi se o SGSB skrbničkom računu, istom onom koji je na te pozicije došao početkom godine u vrijeme kad su izlazili Marko i Goran po cijeni od cca 350 kuna. Dakle radi se o svojevrsnim insajderima.

BC INSTITUT D.D./REDOVNA DIONICA BCIN-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. ŠKORO DANIEL (83910976640) 104.985 63,05 Osnovni račun
2. PLAMEGAL-TRIO D.O.O (25567118416) 5.990 3,60 Osnovni račun
3. JELOŠEK ZLATKO (10255370467) 3.641 2,19 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.585 2,15 Skrb. račun
5. KOZIĆ ZDRAVKO (43741946735) 2.739 1,65 Osnovni račun
6. BOTKULJAK DALIBOR (90517576704) 2.169 1,30 Osnovni račun
7. TURIST D.O.O. (21819941955) 2.020 1,21 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 1.529 0,92 Skrb. račun
9. BOTKULJAK ANA (02487224648) 1.502 0,90 Osnovni račun
10. HORVAT VJEKOSLAV (11657209162) 1.192 0,72 Osnovni račun
Ukupno: 129.352 77,69

E sad zamislite koliko bi (konstruktivne) price bilo kad bi BCIN izdavao kvartalna izvjesca.

Dok to ne uvedu, nisu ozbiljan pick za ozbiljne ulagace.

A to je tako lako i bezbolno sprovesti, sve vise mislim da postoji jasan interni razlog zasto se to ne radi.

odlična dionica, po fi izvješćima, a u praksi pušionica. po meni iz dva razloga.unutra nema fondova i bijedna dividenda.

Cvele ako želiš ponovo jače unutra nećeš to uspjeti pišući gluposti po forumima. Moraš jače zagrabit u džep.
Inače niti jedna dionica nema svoj FI, imaju ga tvrtke.
FI BC Instituta je vrlo dobar, mogao bi biti i bolji, što očekujem s ovim GFI za 2014.
Što se same dionice tiče, njena likvidnost, volatilnost, sama vrijednost koju u određenom trenutku nosi zasluživala je kritiku od 2008-2014. Danas kada je u 12 mjeseci vlasnicima udvostručila vrijednost i kada unatoč katastofalnoj situaciji na hrvatskom tržištu kapitala nosi izvjesnu stabilnost i sigurnost svakog dioničara čini zadovoljnim. Moje projekcije i očekivanja njenog kretanja u budućnosti su pozitivne i sukladno poslovanju firme očekujem u 2015. godini značajn porast cijene ove dionice.
Konkretnije o mojim očekivanjima pisati ću kad to meni bude u interesu.
Split je zaista divan grad.

lako je ući,ali teško izaći.to znate najbolje vi,što ste unutra.

Protiv paušalnog pisanja s ciljem postizanja željenih a nedosegnutih efekata mogu se samo brojkama suprostaviti.
Ove 2014.godine na ZSE-u protrgovano je oko 20.000 dionica. Tome se može dodati i po neka tisuća dionica koja je promjenila vlasnika temeljem ugovora van ZSE-a.
Radi se dakle o protrgovanih oko 15% dionica od ukupnog broja dionica.
U obzir uzmimo činjenicu da je u rukama većinskog vlasnika, njegovih skrivenih suradnika i visokog menadžmenta preko 70% dionica tj. da je free float oko 30% i da je sva trgovina provedena u konstantno uzlaznom trendu od 290 kuna pa do 570 kuna.
Ako se možemo složiti da se ovdi radi o nisko špekulativnoj dionici kako se onda može protumačiti da se u manje od godine dana protrguje više od polovice free float-a uz sveopću nelikvidnost domaćeg tržišta kapitala i to uz konstantan i respektabilan rast posebno uspoređujući s ostatkom ZSE-a???!!!

to su statistički podaci. zbir točnih podataka koji daju pogrešan rezultat-navode na pogrešan zaključak.

Zahvalila bih se na vrlo zanimljivom iscrpanom i precizanom prikazu krvotoka same dionice za odlazeću godinu.Za ovakvu krvnu sliku uz debelu podcjenjenost ipak je po meni najznačajnije stabilno poslovanje.Ipak ne bih odbacila ni moguća zauzimanja pozicija u više ili manje očekivanim vlasničkim pretumbacijama.Jako mi je zanimljiv taj podatak o toliko velikom postotku protrgovanih slobodnih dionica.

Zato nas Cvele tvoje ne proširene rečenice bez ikakvog smisla i sadržaja vode do ispravnog zaključka.
U svakom slučaju zanimljiviji si uživo nego ovako.
‘Ajduk je gadno strada

Ovu smo godinu odradili.U nedostatku QI rezultate pokušavamo predviditi na osnovi raznih pokazatelja već skoro šest mjeseci.Neki možda i najvažniji i najtočniji u datim uvjetima su oni sa skupštine u lipnju koje su nam prenosili glasnici koji su na istoj bili.Po njima i nekim drugima koje sam prikupila moja su očekivanja pozitivna.Očekujem stabilnost ili blagi rast ukupnih prihoda i sigurno porast konsolidirane dobiti.Sada nam pak slijede 3-4 najvažnija mjeseca koja će odrediti rezultate poslovanja u 2015.godini.Krenuli su pregovori i prodaja za proljetnu sjetvu koja po mojim izračunima čini i do 80% ukupnih prihoda.Po onome što vidim i čujem jake snage BC-a koncetrirale su se na uz domaće tržište posebno pojačano na Bih,Srbiju,Rumunjsku,Mađarsku,Tursku i Bliski istok.Sretno i berićetno nam bilo.

New Report

Close