BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gazda vjerojatno i sam ne zna što će. Dao je priliku i drugoj upravi da se iskaže, a vjerojatno će se i u njih razočarati.

Hm hm hm…

Pa šta mu onda preostaje, prodati firmu?

Jadan on, a i mi skupa s njim… [emo_smijeh]

Ako je to ikome važno ove godine posijano je u HR 255.630ha.

Stock, u Rh je zasijano cca 280.000 ha kukuruza. Tvoji podatci su podatci od Ministarstva poljoprivrede. A ti podatci su koliko je prijavljeno površine u poticajne mjere.

Katarina, drago nam je sto si se vratila na forum ali ovo nisu sluzbene stranice Bc instituta pa da moraš hvaliti nešto što ne stoji. Vidim da Piero2 ima točnije podatke od tebe. I ne čudim se posebno.
Što je sa onim velikim potraživanjem Bc instituta (cca 7.000.000 kn) od tvrtke
koja je ušla u predstečajni postupak. Je li to direktni gubitak za Bc institut i hoce li neko za to dobiti nagradne dionice od gazde!?
Zna li možda neko nešto o tome?

Godina Prihodi
2007 87,73 M
2008 136,97 M
2009 119,26 M
2010 122,34 M
2011 114,02 M
2012 126,41 M

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

cuo sam da ce mozda dionice sad vracati

pa nek vrate dionice bar za 2 milje

pa nek vrate dionice bar za 2 milje

A jooooj čuj ovo nisu ovo službene stranice BCa pa da moram pisati hvalospjeve koje ne stoje.Nisam pisla niš što ne stoji.Možda sam negdje iznijela nešto neprovjereno ali ono fundamentalno sigurno je sve točno i provjerljivo na stranicama zagrbačke burze fini i drugim mjestima.Mislim da tebi više smeta moje uvjerenje da će Bc nastaviti s uspješnim poslovanjem kao i do sada.Jednako kao i uvjerenje da mi fundamentalni pokazatelji njihove dionice na ovakvim cijenama sugeriraju da bi na uložena sredstva u ovu dionicu mogla ostvariti iznadprosječan prinos i povrat.Ne moramo se slagati ali stvarno ne vidim ni jedan razlog da budem omalovažavana.Ako slučajno nisam u pravu cijenu ću platiti sama i to na način koji nas sve najviše boli.Slabijim standardom.Nikakv problem neću imati zbog ovog što sam tu pisala jer sam izlazila otvoreno s kojih sam pozicija i razloga tu.Kod tebe Rakitiću i kod još nekih to baš i nije dokučljivo.Kao što je ivan ispisao točne podatke za poslovne prinose ja još jednom doprinosim nekim drugim podacima.
EBITDA 27,40mil 2013
23,75mil 2012
20,91mil 2011
19,79mil 2010
21,91mil 2009
24,90mil 2008
12,79mil 2007

Živim u uvjerenju da će i vrlo skoro doći do trenutka kad će diničari biti nagrađeni većom isplatom.Čak sam uvjerena da će to biti naredne kalendarske godine.

Pored svih ovih negativnih pisanja, meni je i dalje BCIN odlična prilika i među boljima na ZSE.
Da li ne mogu naplatiti 7 mil kn potraživanja, ne znam. Ali nažalost danas je takvo vrijeme da mnoga Društva ne mogu naplatiti sva potraživanja. Tako bismo mogli za svaku firmu na ZSE napisati kako ne mogu od nekoga naplatiti potraživanje.
Uostalom, uvijek je moguće uzeti nešto od stečajne/likvidacijske mase.

Imam BCIN. Čini mi najveći dio potfelja na ZSE. I ovo nije nagovor na kupnju/prodaju dionice.

LP

U svakoj firmi postoje nenaplativa potraživanja,samo ih treba na vrijeme otpisati.

To se u BCINu vidi. Postoje Revizorska izvješća.

Nastavljam s prikazom nekih podataka po kojima se vidi trend.Sad je na redu dobit po dioniciili EPS.
EPS za 2007/38,31kn
EPS zs 2008/43,55kn
EPS za 2009/39,67kn
EPS za 2010/38,24kn
EPS za 2011/27,68kn
EPS za 2012/38,50kn
EPS za 2013/54,43kn

I sve te godine nije bila isplaćena dividenda veća od 8 kuna po dionici.

New Report

Close