BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja prepuštam svoje pitanje uvaženoj kolegici, da ti odgovori.

ja ne kritiziram već realno iznosim činjenice koja su vidljiva u izvješćima. Nije mi jasno kako se u turskoj uz ulaganje od 20 miliona okuna stvaruju manji prihodi nego u srbiji gdje je uloženo par miliona. I zanima što je to u turskoj kupljeno za toliko milijona kada se zna otprilike koliko košta dorada.

kibiciram bc. odbija me nikakva dividenda i nelikvidnost.

Najozbiljnije razmišljam o prestanku javljanja na ovaj forum jer mi je još jednom obrisan post u kojeg sam utrošila 15-ak minuta i ni jednom rječju nisam nikog prozvala uvrijedila ili omalovažila niti iznijela neistinu.Meni je to apsolutno neprihvatljivo.Ukratko na Pierov post napisala sam da kritika sama po sebi nije negativna pojava ali za svaku kritiku postoji mjesto vrijeme i način iznošenja kako bi kritika kako bi se ono reklo pala na plodno tlo.Osvrnula sam se na navodni problem ulaganja u Tursku koji se dogodio pred više os 6 godina i za kojeg je sigurno bilo načina i vremena da se kritika uputi na pravo mjesto.Ono što je bilo jučer bilo je i nitko ne tvrdi da nije moglo biti bolje.Danas ili sutra a analizirajući posljednji gfi evidentno je da je došlo vrijeme kad će poslovanje u Turskoj biti profitabilno i ostvarivati zadovoljavajući prinos.Dodajući tome expanziju na srbijanskom i bosanskom i nekim drugim izvoznim tržištima očekujem u narednim godinama sve bolje rezultate.U Hrvatskoj su zadnjih dana održani brojni tzv.dani polja.Po onome što se tamo moglo čuti domaće sorte postižu bolje rezultate i to nije ništa novo.Osam novih hibrida kukuruza i šest novih sorti šenice garantiraju da će BC u budućnosti imati čime parirati konkurenciji.O sigurnosti i kvaliteti BC prizvoda govori i podatak da je BC jedini ove godine organizirao berbu i vaganje bar jednog dijela prezentiranih hibrida.Nadam se da ništa gore navedeno nije razlog za brisanje posta.

Nezadovoljstvo visinom ulaganja u Tursku i brzinom povrata uloženog još prije nekoliko godina na Skupštini društva javno su iskazali neki mali dioničari.
Koliko sada mogu točno interpretirati obrazloženje Uprave mislim da su otkrili kako je turski partner u ulaganju zapao u financijske probleme ta da je to bio razlog određenih poteškoća.
U riješavanju nastalih problema i odnosa među partnerima trošeno je i vrijeme i novac a rezultat je taj da je BCIN sada jedini vlasnik turske podružnice i da su valjda konačno provučeni svi rezultati navedenog konsolidiranja i likvidiranja.
Ako je ovo što je navedeno stvar prošlosti i ako je došlo do preokreta u poslovanju turske podružnice, a meni se čini da je, onda mislim da se na to više ne moramo vraćati jer su svi negativni efekti proizišli iz toga već evidentirani i daju stanje kakvog poznajemo.
Za nadati se je da su u Upravi naučili školu, a svaka se škola plaća, i da je ono što je bitno za cijenu dionice sada pred nama.
A to je doprinos turske podružnice ukupnom rastu prihoda i dobiti grupe BCIN-a.
Istini za volju mislim da je već i u prošlogodšnjem poslovanju zabilježena dobit od oko 700.000

Nadam se da je to nezadovoljstvo uneseno u zapisnik. Osobe koje su vodile operaciju Turska su bili nagrađeni za uspješno poslovanje kroz dodjelu dionica. Kako se ovo pokazuje kao izrazito neuspješno ulaganje gdje su gubici prethodnih godina bili značajni, a ovakvim tempom dobiti iz 2013 će se ulaganje vratiti za 25 godina, pa bi trebali vratiti dobijene dionice.

Točno.Svugdje u svijetu za uspjeh dobiješ nagradu, a za neuspjeh kaznu. Jedino u Bc institutu dobiješ nagradu u dionicama i za uspjeh i za promašaj.
Tako je i u 2013. podjeljen ne mali broj dionica pojedincima, koji su već iduće 2014 napravili problem u poslovanju. Časno i pošteno bi bilo da ih vrate nazad!


Točno.Svugdje u svijetu za uspjeh dobiješ nagradu, a za neuspjeh kaznu. Jedino u Bc institutu dobiješ nagradu u dionicama i za uspjeh i za promašaj.
Tako je i u 2013. podjeljen ne mali broj dionica pojedincima, koji su već iduće 2014 napravili problem u poslovanju. Časno i pošteno bi bilo da ih vrate nazad!

Tko se ne slaže sa sustavom nagrađivanja u BCIN-u, može:

a) podnijeti protuprijedlog za raspodjelu dobiti
b) prodati dionice

c) Po Zakonu o trgovačkim društvima članovi uprave koji povrijede obveze o načinu vođenja društva odgovaraju društvu kao solidarni dužnici. A zastara nastupa tek nakon pet godina.

Meni bi prije svega bilo logično da u ovakvoj vlasničkoj strukturi članovi uprave budu katapultirani s mjesta od većinskog vlasnika i NO brzinom svjetlosti u slučaju da postoji takva povreda vođenja društva o kakvoj ovde neki forumaši pišu.Međutim…trla baba lan

Tako je I sanadrr govorio psi laju karavane prolaze. No koliko bc gubi na sudskim sporovima pokazuje suprotno.

Tako je I sanadrr govorio psi laju karavane prolaze. No koliko bc gubi na sudskim sporovima pokazuje suprotno.

New Report

Close