BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po mojim informacijama posla je preko glave i prodaja ide i preko očekivanja.Iz tog razloga a i zbog toga što su čelni ljudi BCa već izašli vani s okvirnim rezultatima za 2013. koji se kreću u plusu(+)7do15% ja već gorim od želje da se probudim u travnju sljedeće godine i pročitam izvještaj za ovu.

Ja ne mogu dočekati izvješće za ovu, a kamoli za iduću.
Možda mi BCIN ne čini najveći dio portfelja, ali zato ima potencijala velikog rasta. Možda i najvećeg.
Već sada je dionica jako podcijenjena, a kažu ljudi rezultati bi trebali biti i bolji.
Inače, u rezervama ima kada se odbiju svi dugovi, oko 750 kn po dionici.
Cijena na burzi 336 kn. Suviše je išta više reći…

1. ŠKORO DANIEL (83910976640) 104.985 63,05 Osnovni račun
2. PLAMEGAL-TRIO D.O.O (25567118416) 5.990 3,60 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.320 1,99 Skrb. račun
4. BOTKULJAK ANA (02487224648) 2.727 1,64 Osnovni račun
5. KOZIĆ ZDRAVKO (43741946735) 2.339 1,40 Osnovni račun
6. BOTKULJAK DALIBOR (90517576704) 2.173 1,31 Osnovni račun
7. TURIST D.O.O. (21819941955) 2.020 1,21 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 1.477 0,89 Skrb. račun
9. BC INSTITUT D.D. (81224333034) (1/1) 1.279 0,77 Osnovni račun
10. NOVAK ANĐELKO (34297727339) 1.090 0,65 Osnovni račun
Ukupno: 127.400 76,52

Sada skrbnički na 8. mjestu lagano skuplja. Prilično sam siguran da je Biliš tu kao namjerni kočničar…neće još dugo, pri kraju je

Poštovani svi,
sasvim je jasno da je BC Institut stvarno jedna kvalitetna tvrtka koja dobro posluje te koja ima veoma snažnu bilancu. Osim toga,
mislim da većina dioničara smatra da je ova trenutačna tržišna cijena ipak preniska u odnosu na stvarnu vrijednost tvrtke pri čemu sam
uvjeren da bi većina dioničara bila zadovoljnija kada bi dividendni prinos bio veći za što postoje dobri temelji. Čitajući malo prethodne
poruke na ovom forumu, a nastavno na ponašanje većinskog dioničara smatram da bi postojanje Udruge malih dioničara svakako bilo na dobrobit
malih dioničara ove tvrtke. Ja sam voljan biti jedan od osnivača i voditelja takve jedne udruge, ali prije nego se upustim u taj posao volio bih
saznati kakav je zapravo interes za osnivanje takve jedne udruge. Kako je potrebno barem 3 osnivača za osnivanje udruge molio bih zainteresirane
dioničare da mi na PM pošalju poruku pa ćemo se dogovoriti kako dalje. Osim toga, molio bih i one koju su samo zainteresirani za članstvo da
mi se jave čisto da znam koliki je interes (bio bih sretan ako biste poslali i broj dionica koje posjedujete pri čemu se obvezujem da ću te
podatke koristiti samo sumarno, ali i ako ne želite podijeliti tu informaciju svakako se javite).

Ili veći dividendni prinos ili otkup dionica u trezor pa njihovo poništavanje bi bilo sasvim u redu.
Podržavam inicijativu o osnivanju udruge malih dioničara.

Pohvala kolegi Xindiju na inicijativi i želim vam uspjeh. Osobno sam prodao većinu BCIN radi podebljavanja drugih pozicija, pa mi je interes minimalan i zasad se neću uključiti u udrugu. I dalje imam BCIN na radaru i vjerojatno ću se u budućnosti vratiti, pa ako bude još uvijek potrebno i uključiti u rad udruge.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Inicijativu o osnivanju udruge pozdravljam.I moj brat Robert također 🙂
Mišljenja sam da bi ideju prihvatilia većina malih dioničara.Ako nije problem ne bi bilo na odmet da se kao inicijator i voditelj udruge predstaviš imenom.
Ja prijavljujem gotovo tonu dionica, za sada 😉

Pozdravljam inicijativu.
U travanjskom Forbesu se piše o BC Institutu na dvije stranice(21.-22.str), nakon članka o Vlahoviću, prije članka o Zvečevu

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Drago mi je da svi podržavaju ovakvu jednu inicijativu, ali kao što sam prije rekao za osnivanje udruge potrebne su barem još dvije osobe koje bi bile voljne staviti svoj potpis pored mojeg. Evo, ja samo čekam da mi se jave te dvije osobe:) pa ćemo nakon toga početi ozbiljno sa svime.

Također podržavam inicijativu dokle god ne bude kakvih ekstremnih ideja koje bi mogle naškoditi poslovanju Društva.
Nažalost, ja neću moći staviti svoj potpis pored Vašeg budući kako uskoro odlazim na brod. Pomorac sam i neću biti u HRV prije sredine rujna.
Kasnije bih se mogao uključiti u rad udruge. Kažem mogao jer tkogod poznaje moje zanimanje, zna kako baš i nemam vremena za aktivno sudjelovanje u radu Udruga.

Dioničar sam BCIN-a i podržavam svaku inicijativu koja može dovesti ka boljitku BCIN-a i/ili njihovih dioničara.

LP

Spreman sam sudjelovati u osnivanju. Ipak prije svega želim znati o kome se radi i kakve početne poteze namjeravaš povući. Može na private.

U zadnjem broju Forbes-a na nekoliko strana priča o BC Institutu. Nemem vremena prenositi text pa samo par natuknica.

-ofenziva na tržište Srbije i Mađarske

-pojačan izvoz u Portugal

-u Ukrajini također. Ugovoreno unatoč političkoj situaciji 200 tona, 50 tona isporučeno, ostalo se sprema. Ugovori potpisani sa dvije najveće ukrajinske tvrtke

-zbog promjene porezne politike dosadašnja praksa dodjele dionica managerima se obustavlja. Znači li to da će pribjeći politici poništenja trezorskih dionica, vidjet ćemo.

-Bruto i neto dobit bolja nego 2012. i najavljuju isplatu veće dividende nego lani. Što to konkretno znači vidjet ćemo po pozivu na skupštinu.

-dug prema bankama već poznata nula

-ističu debelu podcijenjenost vrijednosti dionice na tržištu, ali to pripisuju već poznatim karakteristikama hrvatskog tržišta kapitala.

Sve u svemu nekako se busaju u prsa jače nego obično.


-ofenziva na tržište Srbije i Mađarske
-pojačan izvoz u Portugal
-u Ukrajini također. Ugovoreno unatoč političkoj situaciji 200 tona, 50 tona isporučeno, ostalo se sprema. Ugovori potpisani sa dvije najveće ukrajinske tvrtke
-zbog promjene porezne politike dosadašnja praksa dodjele dionica managerima se obustavlja. Znači li to da će pribjeći politici poništenja trezorskih dionica, vidjet ćemo.
-Bruto i neto dobit bolja nego 2012. i najavljuju isplatu veće dividende nego lani. Što to konkretno znači vidjet ćemo po pozivu na skupštinu.
-dug prema bankama već poznata nula
-ističu debelu podcijenjenost vrijednosti dionice na tržištu, ali to pripisuju već poznatim karakteristikama hrvatskog tržišta kapitala.

Sve u svemu nekako se busaju u prsa jače nego obično.


Uistinu dobre vijesti.
Ukoliko bude veća dividenda nego li ranijih godina, poništavanje trezorskih dionica, te se poboljša odnos prema malom dioničaru… možda se i eliminira potreba za osnivanjem Udruge.

Sve u svemu, kompanija i više nego li dobra. [emo_palacg]

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close