BCIN (BC institut)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BCIN (BC institut)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U FINI se već može kupiti RGFI za ovu tvrtku. Malo sam ga pregledala i meni se čini jako dobar, a bilanca izuzetno dobra. Imaju i rast prihoda i rast dobiti, porast knjigovodstvene vrijednosti, nikakvu zaduženost, pun račun novca. Ne znam samo ima li bc institut tvrtke konsolidacije? Ako ima koje su to? Voljela bih znati da malo bolje to pročačkam.

Tvrtke konsolidacije su:

-bc agroslavonija doo osijek u 100% vlasništvu

-bc hibridi doo sombor srbija u 100% vlasništvu

-turska podružnica u 100% vlasništvu, koja bi konačno ove godine trebala pokazati zašto je u nju ulagano.

Mogu li brojke?

Ne vidim podcjenjeniju firmu sa više potencijala na našoj burzi. Rado bih čuo drugačije mišljenje.

Koje razočaranje od izvješća. Nadao sam se barem gubitku, priželjkivao sam predstečaj a skako bi od sreče da je pokrenut stečaj. To je jedini način da cijena poraste na burzi da netko pogleda dionicu.

Skoro sam se rasplakao (od tuge) kad sam vidio da firma ima 180 kuna gotovine po dionici, 38 kuna neto dobiti po dionici. Kratkotrajna imovina umanjena za sve obveze je 480 kuna po dionici. Nema smisla tome pridodati ostalu imovinu poput zemlje, postrojenja i zgrade u rugvici i botincu koje su amortizacijom gotovo svedene na nulu… ispala bi prevelika cifra

Firma stvori barem 60 kuna gotovine po dionici svaku godinu.

Sramota što je uopće ta dionica listana na ZSE.

Evo nekonsolidirano izvješće. Nepreporučam da ga pogledate jer ako kojim slučajem nedaj bože imate dinice vrlo vjerojatno ćete ih odlučiti prodati.


Tvrtke konsolidacije su:

-bc agroslavonija doo osijek u 100% vlasništvu

-bc hibridi doo sombor srbija u 100% vlasništvu

-turska podružnica u 100% vlasništvu, koja bi konačno ove godine trebala pokazati zašto je u nju ulagano.

Mogu li brojke?

Hvala na informaciji stock. Sorry što nisam objavila brojke ali tek sam sad vidila tvoj post. Ali evo vidim ima drugih revnih koji su to učinili umjeto mene
Malo sam se raspitivala i sad jedva čekam konsolidirano jer čujem da se dio poslovnih prihoda koji se ostvaruje preko srpske i turske podružnice sve više povećava.

Samo informacije radi Katarini, zadnje dvije godine konsolidirani poslovni prihodi bili su cca 28mil.kn veći od nekonsolidirahih.
Dobit je bila prikazana na istom nivou.


Evo nekonsolidirano izvješće. Nepreporučam da ga pogledate jer ako kojim slučajem nedaj bože imate dinice vrlo vjerojatno ćete ih odlučiti prodati.

Sramotno, usudjuju se imati i dobit iz godine u godinu?!
Ako ne dodje do predstecajne nema ovdje kruha…

Škoro si opet dodijeljuje dionice – ovaj put 641 dionicu, a nagradio je i Kozića i/ili je ovaj kupovao zadnjih tjedana. Pa koliko tom čovjeku treba, pa zar mu je malo to što sve ima?
Baš me zanima kriterij dodjele i ima li zakonskog uporišta u svemu tome.
Po čemu je on Kozić toliko privilegiran (kao da je izmislio smart sjeme) , a drugi uglavnom ne dobijaju ili vrlo malo.
Ovdje vlada teška diskriminacija Škore protiv većine radnika i managementa i malih dioničara.
Molim da one koji imaju znanja iz područja ZTD-a i KZ-a ima li ovdje nezakonitih aktivnosti.

Ovaj godišnji ritual dijeljenja trezorskih dionica ‘najzaslužnijima’ predstavlja blatantnu povredu pravila korporativnog upravljanja. Stvari ipak treba gledati razmjerno. Mislim da se na ZSE malo koja firma može podičiti besprijekornim korporativnim upravljanjem, rekao bih da i neki blue chipovi imaju većih problema od BCIN (npr. KOEI izvodi lakrdiju s trezorskim dionicama). Stavio sam diskont od 25% zbog propusta u korporativnom upravljanju na svoju procjenu fer vrijednosti, i što ćeš, vozi Miško.

Ono što me više zanima hoće li u svjetlu velikog povećanja likvidnosti prošle i ove godine Škoro odriješiti kesu i povećati redovnu dividendu ili bar isplatiti izvanrednu. Sumnjam da imaju na umu pokretanje novog investicijskog ciklusa ili kakve akvizicije u branši, pa je isplata keša dioničarima logično rješenje. Dividenda bi bez sumnje privukla interes investitora i dovela do realnije tržišne valuacije.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Čovek si lepo “zajedničkim” nofčekima kupuje “zajedničke” dionice i potom ih trpa u svoj džak. Kaj bi tu bilo protuzakonito???

tko nam je kriv kad imamo takvu državu gdje se ovake stvari toleriraju.
Ujedno naš “mirni” mentalitet mu osigurava da nećemo ništa poduzimati.
Ali mislim da se vremena mijenjaju i da narod, radnici, zaposleni , dioničari neće trpjeti ovakove hrvatske kapitaliste, ovakve nepravedne i vjerojatno nezakonite radnje.
Čovjek vjerojatno u invalidskoj mirovini, a kontinuirano biva najviše nagrađivan i to sve na teret zaposlenika i ostalih dioničara.
Trebali bi osnovati donatorsku zakladu za dodjelu dionica gospodinu Škori koji očito nema dovoljno ostvarenih životnih ciljeva.

New Report

Close