ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
13.159
273
48,20
49,40
1,05%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kako je krenulo , mislio sam da će veći igrači uspjeti isprovocirati paničare da je sruše ispod 3,000.
Ipak , uvijek se pojavi kupnja i ne da. Žilava kupnja , ali vidjet’ ćemo – ovo je sada najlikvidnija dionica na ZSE i na njoj bi po definiciji (iskrcavanje/ukrcavanje) moglo biti svakakvih tobogana.
To samo po sebi nije loše , jer je tobogan nadolje uvijek prilika za dokup.


Tko je gledao od pocetka mogao je vidjeti da je netko ovo namjerno napravio – koristi situaciju jer su brodari u Americi pali i ocekuje istu reakciju i kod nas. Psihologija radi.

Prvo se jako iskrcao do 3.018,00kn da izazove paniku, a onda se postavio sa 200 komada na 3.090,00kn kako bi svi koji zele prodati morali ici ispod toga. I tako se skuplja.


Nema tu nikakvog skupljanja. Jednostanvno nedostaje nam jedan ili nekoliko jačih kupaca koji bi znatno promijenili situaciju.

Gricka se ovaj veći nalog na 3090.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


BigBoss jel će bdi indeks danas rasti?

Trenutačno po dostupnim informacijama koji imam, indeks može blago rasti, ili držati na ovome nivou uz malu korekciju, jer svi su zadovoljni s ovim cijenama, potpisuju ugovore, ali više podataka kasnije…..

Ovaj podatak uzmite s rezervom

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Hvala

Skoro sam prodao dionice ATPL ali ste u zadnji tren obavijestili za kolegu Buffeta, hvala. Ma vidi ti njega [proud]

Trenutno se atpl drži duplo bolje od crobexa, a kako kod nas na burzi opčenito nema selektivnog pristupa i to je dobra vijest [undecid]

Mislim da je ovo samo privremeno (namjerno) rušenje cijene radi povoljnijeg naknadnog dokupa. Jer da sam ja fond manager, napravio bih isto. Nema razloga da nakon što je dividenda od HT-a stigla da se ti novci ne vrate natrag na TK,ali naravno po nekim normalnijim cijenama


Evo kako to izgleda kod drugih. Norden is bulk-tanker operator. Nesto kao nasa ATPL ili ULPL:
NORDEN-Interim report – first quarter of 2008Some highlights;
…At the end of the period, the Company’s total theoretical Net Asset Value (including the value of charter parties with purchase or extension option) is estimated to be DKK 659 per share.
…..

Danas se NORDEN trži po cca 620 , znači blizu NAV-a.
ATPL je na oko 0,7 NAV-a.



Tko je gledao od pocetka mogao je vidjeti da je netko ovo namjerno napravio – koristi situaciju jer su brodari u Americi pali i ocekuje istu reakciju i kod nas. Psihologija radi.

Prvo se jako iskrcao do 3.018,00kn da izazove paniku, a onda se postavio sa 200 komada na 3.090,00kn kako bi svi koji zele prodati morali ici ispod toga. I tako se skuplja.


Nema tu nikakvog skupljanja. Jednostanvno nedostaje nam jedan ili nekoliko jačih kupaca koji bi znatno promijenili situaciju.
[/quote]
Po mojem skromnom sudu, tycoon76 je u pravu [wink]
Tipican primjer takve akrobacije je upravo ovo kaj gledamo..

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Vezano za brodare…

Shipping Stocks Deliver Big Profits

http://www.cnbc.com/id/24709553

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Jesu ovo bili neki nestajući nalozi na ATPL??? Mislim da ih je bilo dosta oko 3060, sad ih nema, a nisu protrgovani.

EDIT: nema trgovanja već pola sata???????

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close