ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nego, glede onih Vijetkongovaca. S obzirom da kasne ohohohhoooho.. jel se pucaju neki penali ili samo viču “Ja sam magarac!”, pa onda posli “Izia vuk magarca”.. A kako će to pomoći Crvenkapici?

Dakle, koliko vidim, isporuke su trebale biti između lipnja 2007. i ožujka 2008. Penali ili kako to ide?

Evo i obavijest s burze o davno sklopljenim ugovorima

ATPL je definitnivno postala najpopularnija dionica na Crobexu[smiley]… Zasluženo, mora se priznati.

Zadnji dan trgovine u onoj mini korekciji se primjetilo kako je ljudi jednostavno ne zele prodavati.

Izvjesce za prvi kvartal je zbilja bilo izvrsno kao sto je Kap. Jerković i obecao.

Vozarine su na ATH a po svim najavama trebale bi jos rasti u iducih 12 mjeseci.

Flora ATPLa se povecava u najbolje vrijeme.

Sutra stizu milijuni svijezih kuna na trziste(dobar dio ce sigurno u najpopularniju dionicu)

Pa uz sve ovo dali je realno da smo do kraja tjedna na ATH ili ipak malo pretjerujem[wink][tongue]

Ne laje pas zbog sela.


Nego, glede onih Vijetkongovaca. S obzirom da kasne ohohohhoooho.. jel se pucaju neki penali ili samo viču “Ja sam magarac!”, pa onda posli “Izia vuk magarca”.. A kako će to pomoći Crvenkapici? Dakle, koliko vidim, isporuke su trebale biti između lipnja 2007. i ožujka 2008. Penali ili kako to ide? Evo i obavijest s burze o davno sklopljenim ugovorima

Takve stvari obicno zavrse nekim kompromisom. Desavalo se i kod nas u proslosti da je zbog kojekakvih razlog cijena narasla ili brod dosta kasnio pa su penali bili znacajno visoki i brodogradiliste nije htjelo isporuciti brod jer je brod njihovo vlasnistvo do isporuke. U svakom slucaju brodogradiliste je u boljoj poziciji nego brodovlasnik. Imaju brod koji mozda nekome treba odmah a u arbitrazi nema pobjednika. Pitanje je samo tko gubi vise.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Hrvatski radio ima pomorsku večer iz studija Split,Zadar i Rijeka.Možete slušati pozdrave obitelji pomorcima i raspored kretanja brodova.

Naj gluplja emisija koja se mogla izmisliti. Otprilike 99% pomoraca nije je bilo u mogucnosti pratiti dok sam ja plovio (mozda je danas nesto bolja situacija). U principu je namjenjena slusateljima na kopnu jer baba Mara se topi kad se procitaju pozdravi njenom netjaku Miji koji plovi na stranom brodu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Tech

Tnx. Tko vise gubi? Na prvi pogled mi, mali vlasnici :). Ali mozemo i to pretvorit u win situaciju.. ako kasni nama, kasni i drugima, što je jedan od razloga ovako visokim vozarinama. A opet, doći će na vrijeme da se još uvijek mogu sklopit i duži ugovori po dobrim cijenama.

Jel to kašnjenje opće pravilo za vijetnamska brodogradilišta? Primjetio sam da za koreance kažu da su točni, kinezi izgleda da zamrače koji mjesec, a vijetnamci stoljeće. Jel vrijedi ta opća ocjena ili ipak svako brodogradilište ima svoju priču (puka nokat najboljem variocu, pa je bia na bolovanju itd..)?

Ovaj tjedan volio bih vidjeti sljedeći scenarij:

a) BDI ide dalje, kao i naša inozemna peer grupa (čitaj DRYS [tongue])
b) u ATPL stiže nova lova od HT-a
c) u ATPL stiže stara lova od špekulanata koji su je prodavali da je kupe niže, pa shvate da će im pobjeć ako je budu čekali.

Te 3 stvari u kombinaciji bi mogle stvorit vraški dobar momentum… s tim da smatram da se ekipi pod c) ipak više isplati kronološki gledano ugurat ispred ekipe pod b), pa sad kako vam drago.. ako ne želite stvarati povijest, a vi stojte po strani i zapisujte, fotografirajte.. pa se photoshopom ubacite unutra da se možete hvaliti unucima.. ali Vi će te znati bolnu istinu [proud]


Ovaj tjedan volio bih vidjeti sljedeći scenarij:

a) BDI ide dalje, kao i naša inozemna peer grupa (čitaj DRYS [tongue])
b) u ATPL stiže nova lova od HT-a
c) u ATPL stiže stara lova od špekulanata koji su je prodavali da je kupe niže, pa shvate da će im pobjeć ako je budu čekali.

Uzmi u obzir i moguću akumulaciju na prodaji onih koji su ulazili od 3000 do ATH i koji jedva čekaju da izađu iz ovog svega (što bi mi bilo jako drago) i kupe novu plazmu ili laptop.Takvih je cijela mala armija.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Jel to kašnjenje opće pravilo za vijetnamska brodogradilišta? Primjetio sam da za koreance kažu da su točni, kinezi izgleda da zamrače koji mjesec, a vijetnamci stoljeće. Jel vrijedi ta opća ocjena ili ipak svako brodogradilište ima svoju priču (puka nokat najboljem variocu, pa je bia na bolovanju itd..)?

Vijetnamska brodogradilišta kasne jer je njihova brodogradnja zapravo tek u povoju. D53 serija, među kojima i Držić, su najveći ikad brodovi koje oni proizvode. Vjerojatno tu ima i jos drugih problema osim neorganiziranosti, malog broja navoza – npr. kašnjenje motora ili pak čekanja sirovina (čelik), no Graig (suinvestitor serije D53) je jamac isporuke brodova i Atlantskoj. Dva su vec u operativi, čeka se završetak treceg a onda slijedi Držić….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


ATPL je definitnivno postala najpopularnija dionica na Crobexu[smiley]… Zasluženo, mora se priznati.

Zadnji dan trgovine u onoj mini korekciji se primjetilo kako je ljudi jednostavno ne zele prodavati.

Izvjesce za prvi kvartal je zbilja bilo izvrsno kao sto je Kap. Jerković i obecao.

Vozarine su na ATH a po svim najavama trebale bi jos rasti u iducih 12 mjeseci.

Flora ATPLa se povecava u najbolje vrijeme.

Sutra stizu milijuni svijezih kuna na trziste(dobar dio ce sigurno u najpopularniju dionicu)

Pa uz sve ovo dali je realno da smo do kraja tjedna na ATH ili ipak malo pretjerujem[wink][tongue]

Pozlatile Vam se riječi!Al do kraja tjedna je ipak dosta preoptimistično,zar ne?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(



Hrvatski radio ima pomorsku večer iz studija Split,Zadar i Rijeka.Možete slušati pozdrave obitelji pomorcima i raspored kretanja brodova.

Naj gluplja emisija koja se mogla izmisliti. Otprilike 99% pomoraca nije je bilo u mogucnosti pratiti dok sam ja plovio (mozda je danas nesto bolja situacija). U principu je namjenjena slusateljima na kopnu jer baba Mara se topi kad se procitaju pozdravi njenom netjaku Miji koji plovi na stranom brodu.
[/quote]

nemoj tako….uz nju se da tako lijepo zaspati kad si negdje na osami blizu mora, recimo na jedrenju po Kornatima
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Vjetnamska brodogradilista nemaju veliku tradiciju novogradnji. Mislim da su poceli lani ili preklani kad su Korejci usli unutra. Nislim da kasne ali je vjerovatno cijena atraktivna.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Još da neki strani fond nanjuši ovu ljepoticu, a sigurno hoće, onda će i cijena poletiti…..Naravno, tada će postati interesantna i našim fondovima….No, bez obzira na to s obzirom na cijene brodara vani mislim da će ovo biti definitivno naš tjedan…..

New Report

Close