ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Potražnja je toliko velika da sve vozarine rastu…..
Svi navode da se pomicanje rekorda očekuje u narednom periodu……
Sve informacije imate gore pa čitajte

Pozdrav svima

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ovo sam postao još 14.05. na str. 1139, vidim da ide tim smjerom i to će izgleda biti to:

Pa DRYS će bez ikakvih problema probiti 120$ i to debelo, moja procjena do 150$.

….e sada, ako je NAV kod DRYSA 75$, a on ide ovim pravcem, postavlja se slijedeće pitanje, a to je NAV kod ATPL je 4.500,00 – 5.000,00 kn. da bi pratila iste zakonitosti poput DRYSA trebala bi biti min. 6.000,00 kn.


” Treba naglasiti da je danas cijena nafte prešla 127$, čini mi se.

jesi kad pokusala staviti na isti graf cijene nafte i BDI?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Dobar glas se daleko čuje

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Zašto BDI toliko skače evo ………………, a ukupna ponuda brodskih kapaciteta porasla je od 31.12.2007. do 01.04.2008. za samo 1.1 milijuna tona dakle sa 131.4 milijun dwt, na 132,5 dwt, što govori da je porast potražnje daleko veći od porasta same ponude brodskih kapaciteta izvor je Financial Times

iz ovog vidimo da se godisnje poveca ponuda brodskih kapaciteta za oko 3,5%,u prosloj godini mislim da nije nijedan bulker otisao u rezaliste,a poznato je da je preko 20% svjetske flote starije od 25 godina i da ce uskoro se povuci sa trzista.znaci da i kad nebi bilo daljnjeg povecanja potraznje za brodovima trebalo bi 6 godina da se zamjene starudije i da dodje do znacajnijeg povecanja ponude brodskog prostora.do povecanja potraznje ce pak doci zbog ubrzanog razvoja kine i indie,koje su tek na pocetku svog superciklusa.bdi ce u takvim uvjetima vjerojatno krajem ove godine biti oko 20000

sto se tice izracuna NAV kolege Spancira,dodao bih samo da poslovno stambena zgrada od 16000m2 na toj poziciji u dubrovniku koju atpl namjerava izgraditi na terenu koji je vec njen vrijedi najmanja 4500E/m2 pa dodajte i to


Dobar glas se daleko čuje

super, još da nam kažeš di je to objavljeno jer ovo ne znači ništa iako fino zvuči

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Evo link na jedan stariji intervju kap. Jerkovića u kojem govori o poslovnoj strategiji kompanije, narudžbi brodova u kini, te diverzifikaciji poslovanja na avione i hotele. Kako sam relativno zelen u pogledu Atlantske bilo mi je zanimljivo pročitati. Kolege koji duže prate Atlantsku vjerojatno sve ovo znaju.

Ispričavam se ako je link već bio na forumu.

http://www.transfer-biro.hr/Download.ashx?FileId=107


ententinis: ” Dobar glas se daleko čuje ” super, još da nam kažeš di je to objavljeno jer ovo ne znači ništa iako fino zvuči

link:http://www.tradewinds.no/loginpage/
ali moras se registrirat

Svojedobno su ovdje znali postati (Strawinski i drugi) zanimljive grafove poput usporedbe kretanja ATPL i BDI-a, ili ATPL i DRYS-a, (ili nekog sličnijeg brodara). Bilo bi lijepo vidjeti nešto slično u ovom trenutku.

Promjene u prvih 10

02/05 – 09/05
PBZ d.d. – 1634
HPB d.d. – 600

09/05 – 16/05
PBZ d.d. – 1123 (stanje 52752 kom)
HPB d.d. +24 (stanje 39404 kom)

Izgleda da se HBP zaustavio, a i PBZ je malo smanjio pritisak (prodaju u prosjeku 200-tinjak dnevno).

ententinis:

Dobar glas se daleko čuje

super, još da nam kažeš di je to objavljeno jer ovo ne znači ništa iako fino zvuči

Vaš link


febo: ” ententinis: ” Dobar glas se daleko čuje ” super, još da nam kažeš di je to objavljeno jer ovo ne znači ništa iako fino zvuči ” Vaš link

neka norveška stranica..sad bi Alien imao sigurno nešto za reć
ne pratim to….[smiley] ali neka

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close