ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 13:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ameri stvarno impresivni večeras.
Što li nas sutra čeka, bože mili…[undecid]

hate red

Kamenac se zeza, pa ova korekcijica je sasvim normalno.

Pravih 250.000.000 kuna dobiti[thumbsup]to je nezamislivo.

***obrisano***

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ja tako nikada ne bih mogao raditi niti ću tako ikada tražiti da mi netko proda dionice na takav način jer to je zlo, kupi tako što ponudiš neku cijenu na kupnji, a onaj koji prodaje mogao bi ti i sam prodati, samo moraš znati ponuditi cijenu koja će proći…………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


@ kamenac moram i ja jednom 100% u cash da vidim kako je to, jel onda to drukanje na pad navre samo od sebe ili se ipak treba potruditi da se prešaltaš. kolega, želim vam da sutra ubodete po 2800. a nemojte misliti da u tom slučaju neću i ja, bar malo. za ATPL na akciji se uvijek nađe [thumbsup]

Eh, prijatelju, da sam bar 100 posto u cashu…
Uvalio se u jednu do bola nelikvidnu. Da je izać’ sva blaga svijeta bih dao.
Al nitko ne kupuje.
Zato sam i bio prisiljen napustit ovo naše brodarsko zlato.
No doista očekujem hlađenje na Atpl, ali samo kratkotrajno, naravno.
Nek traje taman toliko da se ti i ja možemo namirit koliko nam treba.[thumbsup]

hate red


kamenac: ” ” Ja tako nikada ne bih mogao raditi niti ću tako ikada tražiti da mi netko proda dionice na takav način jer to je zlo, kupi tako što ponudiš neku cijenu na kupnji, a onaj koji prodaje mogao bi ti i sam prodati, samo moraš znati ponuditi cijenu koja će proći…………..

Kolega, pa ti stvarno misliš da će ovo moje laprdanje sutra utjecat na cijenu???
Ma daj, zezaš se…

hate red


Kamenac se zeza, pa ova korekcijica je sasvim normalno. Pravih 250.000.000 kuna dobiti[thumbsup]to je nezamislivo. ***obrisano***

o valentine, crni sine, pa kud si po radiću navalio….
vidiš kako prolaze takvi…
[proud]
btw. IGH je dobra firma, ali ni blizu kolko ATPL.

hate red


Ma ne nego da ispravno postupaš, ne trebaš navijati na pad, a rast sam po sebi će doći, treba malo predaha, pa sam si napisao da ako se penješ trebaš da malo i staneš, pa pređeš daleko veći put i puno sigurnije i ljepše od onoga koji srlja, pa se oklizne i onda se sav slomi ili čak i pogine.

Stoga pozivam te da ispravno pišeš, kao ono penjanje da bude motivacijski uspon, a ne da bude slom, razumiješ. Ono što vrijedi treba da vrijedi, stoga ako hoćeš da vrijediš budi koristan a ne beskoristan….
pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

to BigBoss
Pa moram malo navijat za pad kad sam danas rasprodao.[cool]

hate red

TANKERS:
Crude
There appears to be no foreseeable end to the momentum achieved by VLCCs trading in
the MEG and WAF as rates continue to go from strength to strength. Some charterers
are now fixing for more forward laycans than usual, and this could possibly result in
demand easing off and rates stabilising for a while. Nonetheless, the underlying
strength of market seems pretty unshakeable at the moment. With a strong resurgence
of activity and a firm and thinly tonnaged parallel VLCC market, Suezmax rates in

Product
Transatlantic markets firmed up once again, and we have seen vessels confirmed at
rates as high as ws320 basis 37,000 m/t. LR1 rates ex Baltic continue to hold at the
ws225-230 level basis 65,000 m/t. Also Handies trading cross NWEurope saw rates
remain at the ws290-295 level basis 22,000 m/t. The Caribs upcoast market reached
ws290, and with a generally firm Atlantic market, we would expect these rates to
improve in the coming week or so. Given the tight tonnage situation on the Continent
and s…
Read more here:
http://www.fearnresearch.com/index.gan?id=190&weekly=1&weeklysection=1

DRY BULK:
Handy
The rates are breaking the new records. USG to Continent came to usd 130,000 level,
usd 18,000 improvement in one week. Black Sea and Baltic to Far East went over usd
80,000 which is usd 3/5000 more compared to the last week. Mv Port Mubert was
concluded at usd 90,000 for the voyage from Black Sea to Persian Gulf. Mv Triton
Seagull was done at usd 89,000 daily for short period employment based on …
Panamax
The With Monday in Europe did not seem to affect the market: This week BPI started at
77,861 and ended at 79,817. The Atlantic and fronthaul business kept its strong trend
from last week, and Atlantic round voyage fixtures for LME were concluded in region
100,000 to usd 110,000. A Murmansk round fetched110,000 and quick tarv fixed 115,000.
The fronthaul business for LME was fixed around usd 110,00…
Capesize
The tc spot index reaching highest ever today – usd 196,134, beating the record from
November 07 (usd 194 000)!! Especially in Pacific tc rates jumped up after the 2 main
players – BHPB and RTS – consumated 10-12 ships in the West Australia/China trade.
Voyage rate this route now stand at usd 37,50 and tc at low/mid usd 170,000.
Fronthaul Brazil/Far East hovering in excess of impressive usd 250,00…
Read more here:
http://www.fearnresearch.com/index.gan?id=190&weekly=1&weeklysection=2

GAS:
The VLGC market was busier last week than for quite a while. Five VLGCs were fully
confirmed and a couple of boats are at press-time fixed on subs. It is interesting to
see that one of the vessels on subs is BW Clipper that has been in CPP market for
quite a while, and is now shifting back to the LPG market. The tonnage availability
between now and…
Read more here:
http://www.fearnresearch.com/index.gan?id=190&weekly=1&weeklysection=3

NEWBUILDING:
Over the past weeks we have registered substantial VLCC ordering. This week�s
contracting is again dominated by the larger size vessels both of Tankers, but also
interestingly, in the large size Dry Bulk sector. We are registering a total of 5
Capesizes and 4 VLOCs this week, contracted at yards in Korea, China and Japan. 4
VLCCs have been ordered …
Read more here:

kamenac:

Ma ne nego da ispravno postupaš, ne trebaš navijati na pad, a rast sam po sebi će doći, treba malo predaha, pa sam si napisao da ako se penješ trebaš da malo i staneš, pa pređeš daleko veći put od onoga i puno sigurnije i ljepše od onoga koji srlja, pa se oklizne i onda se sav slomi ili čak i pogine.

Stoga pozivam te da ispravno pišeš, kao ono penjanje da bude motivacijski uspon, a ne da bude slom, razumiješ. Ono što vrijedi treba da vrijedi, stoga ako hoćeš da vrijediš budi koristan a ne beskoristan….
pozdrav


A ljudi nervoze[rolleyes]. Pa pogledajde svječice na ATPL. Svaka 2-3 dana zbog brzog rasta dolazi do korekcije. Već je dva puta bilo popunjavanje gapa, nadam se da će i sutra jedna mala intraday korekcija, pa onda do p/e 14.

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

Idem spavat i smišljat nove smicalice kako da sutra ohrabirm prodavatelje i obeshrabrim kupce.
Ako budem uspješan, možda se već sutra vratim, tko zna…[cool]

hate red


ma mr. mccauley tj. kamenac se šali, pa čuj izašao danas pa to ispadne pitanje časti, da se malo iskažeš u medvjeđem umijeću.

svi bi mi duboko u duši zapravo htjeli biti ivek123 pa da mame nama plaše neposlušnu djecu. [cool]

New Report

Close