ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 11:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Inače koliko se sjećam PE je prosijek bio 15
PS 6
BV 5

Odnosi se na prosijek 12 svjetskih brodara

SAM PROTIV SVIH

A i Drysu baš ne cvatu ruže večeras….
I to s ovakvim omjerom cijene i dobiti…[shocked]
Što onda očekivat od nas jadnih malih….

hate red

Kad već pričate o svijetu zanimljiva usporeba Eagle Bulk Shippinga i DryShipsa kroz short interest (broj shortanih dionica)

Short Interest – Average Daily Share Volume -Days to Cover
DRYS – 5,835,996 – 4,343,593 – 1.34
EGLE – 5,204,611 – 740,359 – 7.03

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ako je prije izvješća p/e bio blizu15 onda će projicirana cijena za isti odnos nakon ovoga fi biti 5010kn[thumbsup]. Meni zvuči zgodno pogotovo prije idućeg izvješća. Do tada valjda treba pratiti TA, ali i Crobi mora biti milostiv.[proud]

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI


Nije problem toliko u ljudima već u tome što je ATPL prerasla ovu našu sredinu.Jednostavno dionica ima preveliki free flot da bi mogla rasti.

to si točno rekao, prerasla je ZSE, i to debelo.

samo to što u ovoj dionici ima masa neinformiranih koji svako malo trče kapitalitizirati dobit ne znači da neće rasti. u zadnjih mjesec dana je i kapitalizacija svaki put slabila. kako god sutra otvorili, vjerojatno ćemo završiti u zelenom i mislim da tko pokuša sutra izvesti malo trejdinga opeći će se, pa će mu to opet biti škola za sljedeći put. zapravo mislim da će se opeći već i ovi koji su danas prodavali, osim što možda ima nade za one koji su izašli iznad 3050.


kako god sutra otvorili, vjerojatno ćemo završiti u zelenom i mislim da tko pokuša sutra izvesti malo trejdinga opeći će se, pa će mu to opet biti škola za sljedeći put.

Kolega, uz dužno poštovanje, sutra će se usijane glave malo hladit…
Nije baš sve tako bajno za brodare kako se tu, u velikoj većini postova, nastoji prikazati.
Bojim se, prije svega, hlađenja Kine i Indije, među ostalim i zbog inflacije, nastavka skokovita rasta energenata i stagniranja dolara.
I nemojte mi samo ponavljat da se njšta od toga neće dogoditi. To ne znaju ni stručnjaci mnogo veći od nas.

hate red

GERONIMO:

Nije problem toliko u ljudima već u tome što je ATPL prerasla ovu našu sredinu.Jednostavno dionica ima preveliki free flot da bi mogla rasti.

to si točno rekao, prerasla je ZSE, i to debelo.

samo to što u ovoj dionici ima masa neinformiranih koji svako malo trče kapitalitizirati dobit ne znači da neće rasti. u zadnjih mjesec dana je i kapitalizacija svaki put slabila. kako god sutra otvorili, vjerojatno ćemo završiti u zelenom i mislim da tko pokuša sutra izvesti malo trejdinga opeći će se, pa će mu to opet biti škola za sljedeći put. zapravo mislim da će se opeći već i ovi koji su danas prodavali, osim što možda ima nade za one koji su izašli iznad 3050.


To je optimizam [thumbsup]

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

Onda idi i piši tako na svim temama ne samo na ATPL, i nemoj omalovažavati znanje drugih, jer si sam priznao da si prodao i zaradio na dionici pa ako si tako napravio poželi isto drugome da i on zaradi………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

gorgija:

kako god sutra otvorili, vjerojatno ćemo završiti u zelenom i mislim da tko pokuša sutra izvesti malo trejdinga opeći će se, pa će mu to opet biti škola za sljedeći put. ”

Kolega, uz dužno poštovanje, sutra će se usijane glave malo hladit…
Nije baš sve tako bajno za brodare kako se tu, u velikoj većini postova, nastoji prikazati.
Bojim se, prije svega, hlađenja Kine i Indije, među ostalim i zbog inflacije, nastavka skokovita rasta energenata i stagniranja dolara.
I nemojte mi samo ponavljat da se njšta od toga neće dogoditi. To ne znaju ni stručnjaci mnogo veći od nas.

Ne mogu vjerovati što pišete kolega .Dali vi imate kičmu?

SAM PROTIV SVIH


Onda idi i piši tako na svim temama ne samo na ATPL, i nemoj omalovažavati znanje drugih, jer si sam priznao da si prodao i zaradio na dionici pa ako si tako napravio poželi isto drugome………..

[wink]

hate red

Samo ću reći za razliku od nekih koji na tržištu stalno bacaju novine kroz tisak a prihodi im se smanjuju mislim da nije u redu omaložavati ATPL jer ovakva dobit u 1Q zaslužuje barem poštovanje.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@ kamenac

moram i ja jednom 100% u cash da vidim kako je to, jel onda to drukanje na pad navre samo od sebe ili se ipak treba potruditi da se prešaltaš.

kolega, želim vam da sutra ubodete po 2800. a nemojte misliti da u tom slučaju neću i ja, bar malo. za ATPL na akciji se uvijek nađe [thumbsup]

New Report

Close