ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakva navala na prodaju danas. Uz redovne prodavače PBZ i HBP niz malih koji su čekali izvješće kako bi skuplje prodali. Malo su se ipak preračunali jer do novog rasta nije došlo, pa je valjda trebalo brže bolje sve rasprodati. Sretno im bilo [bye]
Netko je i kupio tih 6000 kom danas (promet od 18 mi kn).
Sad ćemo se malo stabilizirati oko 3000 dok se ne smire iskrcavanja a onda polako do novog ATH do kraja godine [smiley], u pesimitičnoj varijanti.

Ovo je vjerojatno vec dosadno pitanje, ali …

Dali kod ATPL postoji dividenda, kolika je, uvjeti itd.

Hvala na utrosenom trudu lupkanja po tastaturi

BD

Čitajte ovo…….

[color=blue]Even more importantly, the supply of ships is pretty much static in the face of rising demand. Martin Stopford says the world dry bulk fleet was 132.5m dwt on April 1 2008., against 131.4m on December 31. 2007. There are many, many vessels on order out there but, for the moment, very few being delivered.
[/color]

Izvor: Financial Times

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

lo sam pogledao FI za 1q

vidim da je pod AOP012 dobro skočio caš na računu i blagajni, sa 388 na 597 milijuna, porast od 58%!

zadržana dobit pod AOP091 sa 374 na 601 milijun porast od 60,6 %

zarada po dionici prošle godine 8,64 a sada 184 kn
da ne ponavljam već više puta rečenu neto dobit koja je još drastičnije porsla

mislim da nebi trebalo biti zime , jedino ako se nešto katastrofalno ne dogodi[thumbsup]

Sa ATPL se moze mirno spavat, a takve dionice su rijetke na nasem trzistu.
Mini korekcija je uvijek dobro dosla za zdraviji rast [thumbsup]

Ako je itko prodao iz straha, sram ga moze bit [lol]

potpuni kontrast….
ovo danas više veze nema ni sa fundamentima (izvještaj, index vozarina,skora isplata dividende, NAV,novi brodovi….), po njima bi trebala rasti još barem 10-15 % kratkoročno…
čini mi se tehnička analiza sad ipak nakon današnjeg dana baš i ne daje dobru prognozu (ispravite me ako griješim), no kako smo kilavili i do 3000, vjerujem da ćemo se stabilizirat iznad te razine a onda……3500 je tako blizu[smiley][thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Febo ja sam tehnicar ali ne razumim TA. Ipak tvoja muzika je ugodna za usi.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Febo ja sam tehnicar ali ne razumim TA. Ipak tvoja muzika je ugodna za usi.

priznajem ni ja nisam ekspert za TA, tek sam počeo učiti…zato bi volio da upućeniji kažu svoje mišljenje u pogledu TA…..Geronimo!!!
vezano za fundamente definitivno ima prostora za rast od još barem 15-20-ak % u ovoj godini

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Danas se desila ista situacija ko neki dan kad je gomila ekipe izlazila jer je tehnička analiza dala sell signal na 2800 kuna, pa su na kraju sve brane popucale, jer je jednostavno previše dobrih vijesti u igri. Tako i danas ekipa kad je vidila da cijena ne skače 10% na TFI svi počeli izlazit, ko da se već mjesec dana ne zna kakav će bit izvještaj. Po meni, ni jedno ni drugo nije imalo veze s mozgom, jer je stvarno previše dobrih vijesti vezanih za drybulk sektor da bi se desila neka ozbiljnija korekcija, a riskirat prodajom da bi čekao 3-5% niže, NE, ne sa ovom dionicom, dok god vozarine divljaju.


Techman: ”
Febo ja sam tehnicar ali ne razumim TA. Ipak tvoja muzika je ugodna za
usi.

priznajem ni ja nisam ekspert za TA, tek sam počeo učiti…zato bi
volio da upućeniji kažu svoje mišljenje u pogledu TA…..Geronimo!!!
vezano za fundamente definitivno ima prostora za rast od još
barem 15-20-ak % u ovoj godini

Nema ga,ostavio te samog u ovoj bezvrjednoj dionici[lol]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

i, ekipa .. oćemo sutra prodavat i tražit drugu traku ili ostajemo ?

Cookie Monster


vezano za fundamente definitivno ima prostora za rast od još barem 15-20-ak % u ovoj godini

prostor za rast je jako relativan pojam.

prošle godine rasla do 3800 na EPS 170 a ove godine bi EPS mogao biti do 4 puta veći.

ali nešto mi govori da nećemo iskoristiti cijeli taj prostor jer bi to bilo 15K. [lol] [lol]

ali 15-20% do kraja godine bio moglo biti moguće, ako svi skupa zasučemo rukave. pod geronimovim vodstvom, naravno. [cool]

New Report

Close