ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 09:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


… ajde vrli, još niste je utjerali u minus, ajde pokažita da možete, ostavili ste potpis +0,07%, da bogda …

najbolje mi je kad se mamus počne pjenit…[wink]
kolega, pa ne može vječno UP, polako.
kad se penješ na planinčugu, staneš na nekom prijevoju i malo odahneš. pa onda opet gore lagano.
naglasak je na ovom ‘lagano’.
jer ako požuriš, možda ti u pola puta koljena od napora i brzine klecnu pa se otkotrljaš niz padinu i dalje od mjesta na kojem si se odmarao.
uf, što sam danas, s cashom od prodaje ATPL, pjesnički raspoložen…[proud]

hate red

ovo sa planinom je super usporedba, svaka čast de niru[thumbsup]

ovo malo spuštanje cijene je po mom mišljenju mahersko djelo onih koji znaju da će rasti
samo oni znaju odigrati da je još jeftinije dokupe

uvjerenja sam da kamenac nije prodavao nego je kupovao po ovim malo nižim cijenam negoli jutros
samo je okrenuo pilu naopako [cool]

ova dionica mora ići gore, pored ovakvih rezultata i indeksa dry koje nam daje big boss i još neki

samo mi je čudna nenazočnost geronima
tu mi nešto smrdi , jedino ako je bio službeno spriječen onda je ok
vjerojatno će nas izvjestiti sutra

nadajmo se da sutra opet idemo up[thumbsup]


Geronimo je negdje bio putovao….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zdrava dionica je taj ATPL-R-A

Danasnji ciljani izlazi + ulazi, obzirom na FI, su je uspjeli zrokati za manje od 1% [thumbsup]

Grci se grče, BDI skače, ameri ne posustaju 🙂

ritchbe, 14.05.2008. u 16:18

DRYSHIPS INC. (NasdaqGS:DRYS)
Last Trade: 100.05
Trade Time: 10:01AM ET
Change: Up 1.85 (1.88%)

[sealed][bye]

KNELE:

NAV atlantske je 3189,04 kn i ni lipu više.

Moze izracun?

Čovjek nije računao Zagreb, Pracat i Držić, valjda vjeruje da će ovi iz ATPL odustati od preuzimanja u lipnju i kolovoza, premda su već platili 80% cijene, moš mislit?
Ovi što su kupovali na app. 2000 i iskrcali se na 3000 napravili su brz obrtaj, ipak im treba čestitati, no bilo bi interesantno da nam Kamenac kaže gdje će sa cashom.

mamus:

… ajde vrli, još niste je utjerali u minus, ajde pokažita da možete, ostavili ste potpis +0,07%, da bogda …

najbolje mi je kad se mamus počne pjenit…[wink]
kolega, pa ne može vječno UP, polako.
kad se penješ na planinčugu, staneš na nekom prijevoju i malo odahneš. pa onda opet gore lagano.
naglasak je na ovom ‘lagano’.
jer ako požuriš, možda ti u pola puta koljena od napora i brzine klecnu pa se otkotrljaš niz padinu i dalje od mjesta na kojem si se odmarao.
uf, što sam danas, s cashom od prodaje ATPL, pjesnički raspoložen…[proud]

***obrisano***

[color=blue]Eto potvrde da mnogi špekuliraju da će biti pada, ali kada se pad ne desi onda će loviti cijenu ATPL što je još bolje, i za 4 dana dividenda od HT-a sjeda, amerikanci u plusu, luke u Indiji nemaju kapaciteta za brodove, što znači da će cijela godina biti jako prometna, ako je prometna nema pada indeksa, nadalje pojavila se jako velika potražnja za ugljenom, pogotovo sada jer u Kini je prošle godine zatvoreno oko 1000 rudnika zbog olimpijskih igara a i zbog hladne zime pa spremaju dodatne rezerve, svi raspoloživi capesizeovi su zauzeti, ostaju još brodovi kakve ima ATPL, stoga ovo što se dešava stvara novi boom prema gore…………[/color]

EVO svježe informacije da su ti koji izlaze računaju na korekciju cijena od BDI-a na 20 radnih dana , pa bi kako računaju da bi mogla nastati panika na to računaju i zato prodaju, tako su isto radili pretprošle godine, prošle godine….

Oni računaju da će biti pada i da će ponovo kupiti jeftinije, jer u tome razdoblju dolazi do smanjenja intenziteta vozarina, ali to razdoblje traje samo oko 20 radnih dana kada dolazi do ponovnog zahuktavanja vozarina,
ali sada je upitno dali će biti takvog vremenskog prostora jer potražnja za brodovima je golema.

I pitanje hoće li biti takva rupa, a ovi koji prodaju misle da će se opet desiti ista stvar, ali neće jer potražnja za brodovima je golema samo za prijevoz gnojiva u 6 mjesecu zahtjeva oko 18 brodova više, a i ovaj potres u Kini i dogovor s Rio Tintom smanjiti će taj razmak na minimalni broj dana ili ga neće biti, zato znajte da ovi što prodaju na što računaju pozdrav.

Prodaju jer očekuju pad prema dolje ali toga pada kada ne bude cijena će jako skočiti……….
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


…no bilo bi interesantno da nam Kamenac kaže gdje će sa cashom.

E, to bi se već shvatilo kao prava navlakuša.
Zato neću.

hate red


…ali sada je upitno dali će biti takvog vremenskog prostora jer potražnja za brodovima je golema. I pitanje hoće li biti takva rupa, a ovi koji prodaju misle da će se opet desiti ista stvar, ali neće jer potražnja za brodovima je golema …očekuju pad prema dolje ali toga pada kada ne bude cijena će jako skočiti

Bit će pada, BigBoss, biti.
Pitanje je samo kojeg će biti intenziteta.

hate red

survivor, 14.05.2008. u 16:29

Evo Gardist, Kamenac ce u Atlantsku opet na 3300 i prodat na 3600 i tako si stvorit 10% oportunitetnog troska, osim ako nam ne otkrije gdje ce zaraditi vise od tih 10% + provizije.

Odluku donosim sam, ali pazljivo slusam ostale.

Predlažem organizaciju novog foruma koja služi samo za komentiranje kretanja dnevne cijene ATPL.
Izgleda da 90% ljudi koji ovdje pišu prate samo to, pa im predlažem preseljenje na poseban forum, jer sve ovo što je danas napisano izgleda kao velika tržnica gdje se babe natežu za koliko će im se sutra prodavati paprika. Babama je njihova paprika najljepša i najbolja, ne znaju kako i ne znaju zašto je tako, samo znaju da je najbolja i hoće puno novaca za nju. Tako i domaći ulagači prate i komentiraju cijenu svoje omiljene dionice.
Interesantno je da se puštaju na forum svi postovi bez cenzure i osobno mi je jako ugodno snalaziti se u čitanju 100-200 postova/dan, i tražiti ona 3-4 što imaju nekog smisla. Onaj tko pročita od riječi do riječi svaki današnji post (a do sada ih samo na današnji dan ima oko 190), točno može vidjeti da nitko ni ne prati šta je rečeno jučer, prekjučer ili prošli tjedan, da ne kažem prošli mjesec ili početkom godine. I naravno da je svima čudno što ne raste cijena kao germa nakon službene objave o dobiti u 1Q. U ovom trenutku mi je ne samo žao onih kvalitetnih komentatora i ulagača koji su ignorirani i utopljeni u ovaj krš, ne samo onih ljudi koji žele nešto i naučiti o ovoj dionici i ulaganju općenito, već i moderatora koji mora sve ovo nesuvislo štivo pratiti i cenzurirati. Svaka čast, ako se ovako nastavi ovaj forum je praktički upropašten za prave ulagače, a na novopridošle ulagače čini katastrofalan utjecaj.
[bye]


hrki: ” ” Geronimo je negdje bio putovao….. Pozdrav

Vjerovatno u NY da bude blize nirvani.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Predlažem organizaciju novog foruma koja služi samo za komentiranje kretanja dnevne cijene ATPL.
Izgleda da 90% ljudi koji ovdje pišu prate samo to, pa im predlažem preseljenje na poseban forum, jer sve ovo što je danas napisano izgleda kao velika tržnica gdje se babe natežu za koliko će im se sutra prodavati paprika. Babama je njihova paprika najljepša i najbolja, ne znaju kako i ne znaju zašto je tako, samo znaju da je najbolja i hoće puno novaca za nju. Tako i domaći ulagači prate i komentiraju cijenu svoje omiljene dionice.
Interesantno je da se puštaju na forum svi postovi bez cenzure i osobno mi je jako ugodno snalaziti se u čitanju 100-200 postova/dan, i tražiti ona 3-4 što imaju nekog smisla. Onaj tko pročita od riječi do riječi svaki današnji post (a do sada ih samo na današnji dan ima oko 190), točno može vidjeti da nitko ni ne prati šta je rečeno jučer, prekjučer ili prošli tjedan, da ne kažem prošli mjesec ili početkom godine. I naravno da je svima čudno što ne raste cijena kao germa nakon službene objave o dobiti u 1Q. U ovom trenutku mi je ne samo žao onih kvalitetnih komentatora i ulagača koji su ignorirani i utopljeni u ovaj krš, ne samo onih ljudi koji žele nešto i naučiti o ovoj dionici i ulaganju općenito, već i moderatora koji mora sve ovo nesuvislo štivo pratiti i cenzurirati. Svaka čast, ako se ovako nastavi ovaj forum je praktički upropašten za prave ulagače, a na novopridošle ulagače čini katastrofalan utjecaj.
[bye]

A. Pa forum po mom mišljenju i je za babe.
B. Neš ti ulagača koji čita postove nas baba i onda ulaže na burzu
C. Svako hvali svoje kljuse…

New Report

Close