ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


S dobiti tekućeg razdoblja Atpl da zadrži p/e 15 treba biti na 4500 kn. Kad bi se trgovao s p/e 30 kao npr. Igh, onda bi trebala dionica Atpl vrijediti 9000 kn. Nadalje, kad bi se uračunalo ono što sve slijedi do 1.4.2009. onda bi Atpl trebala vrijediti i preko 10.000 kn (dva nova broda, novi ugovor za treći najesen, dobit će za 2008. biti oko milijardu kn, više cijene željezne rudače i žitarica koje će još bitno dignuti vozarine). Dakle, u ovoj cijeni od 3000 kn nije ništa uračunato što će se dešavati u budućnosti, dapače ovo je najlikvidnija i najpodcijenjenija dionica na ZSE. Čudi me što nitko od fondova, domaćih ili stranih, ili neki strani brodar, nije vršio bitniju kupnju ovou dionice na cijenama ispod 3000 kn i ovim, jer sve što je ispod 5000-6000 kn za ovu dionicu je bagatela s obzirom na dobit koju ostvaruje i koju će ATPL ostvarivati u budućnosti. Pa zarada po dionici će za 2008. biti cca 700 kn!!! Jasno u toj situaciji i i dividenda sljedeće godine trebala biti bitno veća (možda padne i ove godine neka izvanredna dividenda).

A majko ti usporedjujes ATPl i IGH.
Ista industrija nema sto..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A kada sam ja tu trubio na cijeni od 2300-2400 onda su mi govorili da navlačim.

SAM PROTIV SVIH

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/atlantska-plovidba-gotovo-ucetverostrucila-dobit,15313.html

Kolega Blueman mislim da je kolegica citirala komentar sa businessa.

Zadnja njena rečenica da je citiramo:ovaj komentar sam procitala na business mislim da je jako dobar

SAM PROTIV SVIH

Gle, koliko je taj isti brod vrijedio u 1Q 2007?
Puno manje…
Unutar jedne godine se dogodila velika promjena, zar ne? BDI s 4 na 11 tisuca…

A, koliko je vrijedio prije par godina za vrijeme velike depresije brodara? Sigurno manje od 20. (Mozda Techman moze dati neku procjenu)

I sta sad?

Teoretski kuzim sto hoces reci, ali mi se cini da to nije bas prakticno/korisno.


U ovom trenutku ozbiljno razmišljam da rasprodam cijeli portfelj i manem se burze. Ovako reakcija tržišta na ovakve rezultate je jednostavno poput lošeg art filma. Da rezimiram – prihodi veći za 60 i nešto posto, troškovi smanjeni za 9,4%, dobit veća četiri puta… Smijati se ili plakati, pitanje je sad [pray]

Odličan rezultat bio je odavno poznat i ukalkuliran je u cijenu

blueman pise kad bi imao p/e kao igh da bi vrijedio 9000 tisuca..

covjek je samo rekao koliko vrijedi stvarno dionica 4500 prema fudamentima


Pa zarada po dionici će za 2008. biti cca 700 kn!!! Jasno u toj situaciji i i dividenda sljedeće godine trebala biti bitno veća (možda padne i ove godine neka izvanredna dividenda).

[color=blue]Dobit bi mogla biti i 1000 kn u 2008 jer idu 2 prodaje i 2 nova broda zarađuju skoro 6 mjeseci[/b][/color]+ novi ugovor na jesen+brod u 12 mjesecu.
Soma kuna zarade i soma miliona dobiti.[cool][thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


antitalent: ” U ovom trenutku ozbiljno razmišljam da rasprodam cijeli portfelj i manem se burze. Ovako reakcija tržišta na ovakve rezultate je jednostavno poput lošeg art filma. Da rezimiram – prihodi veći za 60 i nešto posto, troškovi smanjeni za 9,4%, dobit veća četiri puta… Smijati se ili plakati, pitanje je sad [pray] ” Odličan rezultat bio je odavno poznat i ukalkuliran je u cijenu

Na ovu cijenu ATPL nosi 6,1 posto na cijenu dionice po kvartalu, a imaju konstatno ulaganja i šire se
Svugdje u svijetu je normalno da ti je kvartalni prinos oko 2,5 posto na cijenu dionice dok kod ATPL to je 6,1 posto……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

možda najavi jerković drugi kvartal.

Mislim da bi morali viknuti hip hip huraa za gospodina Jerkovića. U ovoj žabokrečini govoriti istinu i samim time nama kao dioničarima pomoći, e to je stvarno rijetkost. Čestitam gospodine Jerkoviću dobili ste dioničara za cijeli život, hvala Vam[thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Hmm, tražim neku iole pristojno likvidnu dionicu koja danas raste manje od nas, nije lak posao[undecid]
Cak i ht sa, gomilom loših vijesti u zadnje vrijeme, nam puše za vrat[sad]

New Report

Close