ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jedan od oblika poslovne poluge jest i okvirni kredit
pored ostalih oblika (leasing, factoring, emisija dužničkih papira itd…)
svaka poluga nosi rizik jer prinos korištenjem poluge mora biti veći u % nego trošak korištenja
poluge
idem sad, lijepo da si se potrudio

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


e poluga,nista drugo nego okvirni kredit? [

……i molim te, ne izvrći ono što sam napisao..
nije svaka poluga tek okvirni kredit , no
okvirni (revolving) kredit jest dio poslovne poluge
FYI, na proljeće upisujem specijalistički studij tvoje
struke, ne bu mene nitko j.bal[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


e poluga,nista drugo nego okvirni kredit? [ ……i molim te, ne izvrći ono što sam napisao.. nije svaka poluga tek okvirni kredit , no okvirni (revolving) kredit jest dio poslovne poluge FYI, na proljeće upisujem specijalistički studij tvoje struke, ne bu mene nitko j.bal[smiley]

pozdravi aska[wink]
po meni okvirni je nesto sto je kratkorocno i nije dio onoga sto bi recimo utjece na definiranja poluge i sto utjece na npr WACC.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

quote=vipy]
[/quote]

ovo nema veze s Askom a vidim da donosiš površne zaključke…

vezano za WACC, što ako poduzeće ima okvirni kredit od početnog 200.000 kn u godini n,
isto raste po stopi od 40 % godišnje (gazela) te od banke dobiva linearni rast okv.kredita iz godine u godinu..
pretpostavimo da je sad već sedma godina korištenja okvirnog kredita koji sad iznosi otprilike 500.000 kn?
da li je takav kredit poslovna poluga (operating leverage) i da li ulazi u WACC???
rekao bih svakako…primjer je preuzet iz prakse
i nemoj misliti ako imaš 5 godina visoke škole i godinu dana radnog iskustva da sve znaš
[kiss][smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Febo, gdje ćeš upisati ako se smije znati?
BTW, imaš PM.

Inače, smatram da si u pravu što se tiče financijske poluge – tu spada i okvirni i kontokorentni i ini oblici kreditiranja.


Febo, gdje ćeš upisati ako se smije znati? BTW, imaš PM. Inače, smatram da si u pravu što se tiče financijske poluge – tu spada i okvirni i kontokorentni i ini oblici kreditiranja.

trenutno još uvijek dvojim između VPŠ Libertas i ZŠEM….ovaj potonji ima MBA licencu od nedavno (traje kraće i nešto je teži navodno)

odgovorio sam ti na PM još prije 15 minuta

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


quote=vipy]
ovo nema veze s Askom a vidim da donosiš površne zaključke… vezano za WACC, što ako poduzeće ima okvirni kredit od početnog 200.000 kn u godini n, isto raste po stopi od 40 % godišnje (gazela) te od banke dobiva linearni rast okv.kredita iz godine u godinu.. pretpostavimo da je sad već sedma godina korištenja okvirnog kredita koji sad iznosi otprilike 500.000 kn? da li je takav kredit poslovna poluga (operating leverage) i da li ulazi u WACC??? rekao bih svakako…primjer je preuzet iz prakse i nemoj misliti ako imaš 5 godina visoke škole i godinu dana radnog iskustva da sve znaš [kiss][smiley]
[/quote]
koliko efektivno koristi okvirnog kredita?
u teoriji, dio kratkorocnih potreba treba biti financirano dugorocnim kreditima, okvirni kredit jest jedan od nacina kako si mozes smanjiti potrebu za dugorocnim kreditom, al’ definitivno nije nesto sto ces koristi na gornjem limitu,
ja nemam iskustva, sad sam u 4 razredu gimnazije[wink][lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


u teoriji, dio kratkorocnih potreba treba biti financirano dugorocnim kreditima,….

u praksi ne uvijek tako…
imaš PM
[wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


u teoriji, dio kratkorocnih potreba treba biti financirano dugorocnim kreditima,…. u praksi ne uvijek tako… imaš PM [wink]

zato sam i rekao, real life je uvijek case by case

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Brodari imaju izrazito velike fiksne troskove i relativno niske varijebilne troskove. uz sve duzno postovanje febo, financije su financije, a racunovodstvo je racunovodstvo

Ooo Vipy mislim da nisi u pravu. Ja am dnevno u operacijama i fixnih troskova u stvari i nema. Naj manja oscilacija su kreditna zaduzenja a i ona su vezana za LIBOR pa ne mozemo kazati da su fiksna. Sve ostalo kolje svakodnevno. Posada (nema je dovoljno i sa rastom vozarina traze i oni svoj dio), ulje (nus proizvod nafte pa kako raste nafta raste i ulje. Predvidili smo za ovu godinu povecanje 25% i nece biti dovoljno), rezervni djelovi (Masa novogradnji i makeri koncentrirani na nove proizvode. Za djelove nema proizvodnih kapaciteta. Raste cijena svakodnevno uz sve duze rokove nabave), osiguranje (Manjak posade i ukrcava se sve i svasta sto uzrokuje gomilu steta na teretu i brodovima. Premije rastu kao trava nakon kise), rast flote trazi i adekvatan broj ljudi na kopnu kojih nema i vodi se nevidjen rat plata i…i….i da ne nabrajam. Nema fiksnih troskova. Na svu srecu zbog manjka brodskog prostora vozarine rastu vise i zato su bulkeri u plusu

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Hvala Bogu da se javio netko osim onih knjigovođa koji su me udavili svojim teoretiziranjem o teoriji teoriteta.
Hvala Techmanu na kratkom i jasnom rezu.
Više nisam bio siguran da li sam na temi ATPL

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Techman, sve to jesu fiksni troškovi, a ovo što govoriš su varijabilni iznosi tih troškova. Fiksni su jer ih ne možeš izbjeći, ne možeš poslovati bez njih, a to što oni mijenjaju svoju vrijednost je nešto drugo.

New Report

Close