ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Previše je informacija poznato a to vam je smrt za dionicu, ne daj bože lošijeg izvještaja od onog koji se očekuje, sve ode u neku stvar.

Joj sav se tresem šta ako dobit bude “samo” 58 a ne 59,3 milijuna dolara. Ajmee, to će biti samo kao dobit od cijele prošle godine, uh to nikako ne može biti dobro.


Joj sav se tresem šta ako dobit bude “samo” 58 a ne 59,3 milijuna dolara. Ajmee, to će biti samo kao dobit od cijele prošle godine, uh to nikako ne može biti dobro.

NIje poanta da se treseš, govorim o tome da previše informacija većini unaprijed znati nije dobro zato što:

– ako izvješće nije skladu s očekivanjima može pasti,
– ako je bolje rasti će, ali opet ne previše jer je po meni puno očekivanja tu i kojekakvih unutra.

Najbolji primjer je JDPL.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Previše je informacija poznato a to vam je smrt za dionicu, ne daj bože lošijeg izvještaja od onog koji se očekuje, sve ode u neku stvar.

ako je Q1 kakav se očekuje, onda bi kumulativna dobit bila nekih 380kn po dionici. i kumulativna dobit će nastaviti rasti sa svakim sljedećim kvartalom, to je očito.

i sad se ti brineš što ako se dogodi da na cijeni 2800 ispadne da je ttm EPS recimo samo 320?

točno, dosta je informacija poznato, ali ih je trenutno malo ugrađeno u cijenu.

Ništa se ja ne brinem, ali sam naučio jedno, vjeruj onome što piše, jer ono što piše ne laže. Samo to, uživajte![thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Novi ugovori…………[thumbsup]


Previše je informacija poznato a to vam je smrt za dionicu, ne daj bože lošijeg izvještaja od onog koji se očekuje, sve ode u neku stvar.

E sad , ako su informacije smrt za dionicu neka umrem odmah.
Od danas znam npr.:

1) 1 Y ugovori za panamaxe su u tjedan dana skočili sa prosječnih 70 na 80 K$ pd
2) ugovori 4-8 MOS za panamaxe imaju praktično isti skok na istom prosječnom nivou
3) 2 Y ugovor za panamax ovih je dana zaključen na 66,5 K$ pd
4) ugovor za panamax na 19-21 MOS ovih je dana zaključen na 75 K$
5) danas nema niti jednog spot zaključka za panamax veći od 70,000 DWT nižeg od 97 K$ pd

Smrti mojih dionica doprinijet’ će i višak informacija da su stariji panamaxi ATPL-a na spotu , a Zagreb i M.Pracat će se zaključivati po gornjim uvjetima.
U ovom trenutku srednje i dugoročni ugovori za panamaxe su 50 % povoljniji nego što je to bio prosjek 1.Q.
Kaod handy-ja je razlika nešto manja , ali isto vrlo značajna.
Sve ove informacije su smrt za dionicu , ali meni gode. A i ne mislim da moram zaraditi godišnju plaću za 2 tjedna.uvijek će biti prekrcavanja , ali fundamenti su fundamenti , ma koliko mi šutjeli o tome….

Naravno da nisi skužio što sam htio reći pod ovim Previše je informacija poznato a to vam je smrt za dionicu no to nije moj problem več tvoj i vaš. Sretno![thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Naravno da nisi skužio što sam htio reći pod ovim Previše je informacija poznato a to vam je smrt za dionicu no to nije moj problem več tvoj i vaš. Sretno![thumbsup]

Još se nisi ukrcao?

SAM PROTIV SVIH

Skoro sat vremena nema trgovanja?
Šta je bilo?

Svi čekaju izvješće?[lol]
Zar mislite da će biti lošije?
Dok njima stigne iz dupeta u glavu….[wink]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

@Špancir
Od danas znam npr.:

1) 1 Y ugovori za panamaxe su u tjedan dana skočili sa prosječnih 70 na 80 K$ pd
2) ugovori 4-8 MOS za panamaxe imaju praktično isti skok na istom prosječnom nivou
3) 2 Y ugovor za panamax ovih je dana zaključen na 66,5 K$ pd
4) ugovor za panamax na 19-21 MOS ovih je dana zaključen na 75 K$
5) danas nema niti jednog spot zaključka za panamax veći od 70,000 DWT nižeg od 97 K$ pd

Smrti mojih dionica doprinijet’ će i višak informacija da su stariji panamaxi ATPL-a na spotu , a Zagreb i M.Pracat će se zaključivati po gornjim uvjetima.
U ovom trenutku srednje i dugoročni ugovori za panamaxe su 50 % povoljniji nego što je to bio prosjek 1.Q.
Kaod handy-ja je razlika nešto manja , ali isto vrlo značajna.
Sve ove informacije su smrt za dionicu , ali meni gode. A i ne mislim da moram zaraditi godišnju plaću za 2 tjedna.uvijek će biti prekrcavanja , ali fundamenti su fundamenti , ma koliko mi šutjeli o tome….

I ti isti kratkotrajni SPOT UGOVORI otplaćuju nove brodove, a dok novi brodovi će se staviti na fixne vozarine od dvije godine što će značiti da će se sami otplatiti kroz dvije godine…..
I to je odlično poznavanje svih tih elemenata omogućava da se da fer vrijednost kompaniji, stoga bilo koje kratkoročne manipulacije cijenom dionice moguće je iskoristiti ako padne da se kupi više, ili ako skoči previše od tržišne vrijednosti da se proda.
Eto toliko pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Još se nisi ukrcao?

Tko kaže da nisam? Samo sam napisao što mislim.[thumbsup]Sretno![thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Simone: ” Hahahahaha, čak i voteljica je rekla da nemojte više zvati jer izvješća nema, čekajte ZSE ” nije voditeljica, ali je voditelj [wink] idem sad zvat da vidim kad će BDI… he he [thumbsup][cool]

Nije ni voditeljica nego urednica ..a jesmo ih opsjeli [lol] [lol] [lol] . Kaze ona to vam je zbog dionice jel da.. a ja da nije, nego zbog poslovanja.. ipak sam ja investitor, a ne tamo neka špekula [lol] [lol] [lol]

Cit. BB:….”kratkoročne manipulacije cijenom dionice moguće je iskoristiti ako padne da se kupi više, ili ako skoči previše od tržišne vrijednosti da se proda….”

Prvi dio rečenice: čitaš mi misli.
Drugi dio ne razumijem.Znam da ću je jednog dana morati prodati (ali samo po tržišnoj cijeni) i već sad mi je žao zbog toga….

New Report

Close