ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KUPNJA:
2.791,12 4
2.790,00 5
2.788,00 3
2.785,14 6
2.785,13 5
2.782,50 2
2.781,00 1
2.780,01 4
2.780,00 8
2.775,18 19

PRODAJA:
2.799,01 26
2.799,02 150
2.799,99 14
2.800,00 150
2.802,91 3
2.809,00 100
2.809,99 25
2.810,00 22
2.813,00 120
2.814,00 20

Ovaj omjer je sad već pomalo smiješan[tongue]


Kupnja 4 2.791,12 5 2.790,00 3 2.788,00 6 2.785,14 5 2.785,13 2 2.782,50 1 2.781,00 4 2.780,01 8 2.780,00 19 2.775,18 Cijena Prodaja 2.797,00 21 2.798,00 100 2.799,00 20 2.799,01 50 2.799,02 150 2.799,99 14 2.800,00 150 2.802,91 3 2.809,00 100 2.809,99 25 Ne izgleda bas nekako ovo.

Ne izgleda ni sad ali čiščenje je svejedno dobro….ko želi kupiti veče količine, neče to izložiti na kupnji…

[emo_cool]

najava za Q1 bila je već odavno poznata i kad je ATPL pala na 1950 prije 3 tjedna. pa onda nas ne bi trebalo čuditi da neki prodaju i sada na 2800.

prodavali su oni koji ne znaju ništa o dionicama, što su prvenstveno ulagači u fondove, oni koji nisu čuli za najavu, oni koji ne vjeruju jerkoviću jer su se valjda opekli na drugim dionicama, i oni koji su jednostavno vidjeli da sve pada pa i oni po principu krda odlučili da prodaju svoje blago.

a kupovali su oni koji znaju išta o matematici. u 2007. EPS atlantske bio 170 kn, ove godine se očekuje u rangu oko 700 ili više. pa si ljudi izračunaju dokle može ići cijena ako je na prošlogodišnjoj dobiti (koja je više-manje bila u toj visini očekivana još od ljeta) išla do 3800.

naravno nitko normalan ozbiljno ne računa s tim da bi ATPL mogla ove godine opet do p/e preko 20, ali s nekim p/e 12 je sasvim realno računati. pogotovo zato što se ni u skoroj budućnosti ne očekuje pad dobiti.


najava za Q1 bila je već odavno poznata i kad je ATPL pala na 1950 prije 3 tjedna. pa onda nas ne bi trebalo čuditi da neki prodaju i sada na 2800.

prodavali su oni koji ne znaju ništa o dionicama, što su prvenstveno ulagači u fondove, oni koji nisu čuli za najavu, oni koji ne vjeruju jerkoviću jer su se valjda opekli na drugim dionicama, i oni koji su jednostavno vidjeli da sve pada pa i oni po principu krda odlučili da prodaju svoje blago.

a kupovali su oni koji znaju išta o matematici. u 2007. EPS atlantske bio 170 kn, ove godine se očekuje u rangu oko 700 ili više. pa si ljudi izračunaju dokle može ići cijena ako je na prošlogodišnjoj dobiti (koja je više-manje bila u toj visini očekivana još od ljeta) išla do 3800.

naravno nitko normalan ozbiljno ne računa s tim da bi ATPL mogla ove godine opet do p/e preko 20, ali s nekim p/e 12 je sasvim realno računati. pogotovo zato što se ni u skoroj budućnosti ne očekuje pad dobiti.


nisu prodavali oni koji su ulagali u fondove jer se takvi boje dionica,brokera itd., a rado bi lovu i onda roknu u fond, niti su drhtale ruke malih ulagača koji su kupili atpl na 3500 za 20000 i kusur tisuća kuna, zato nastavite razmišljati zbog koga je padala i zbog koga raste……neovisno o izvješćima i poslovanjima i nije jedina

fundamentalist

Vaš link

Eagle Bulk i Genco prešli 1 Y target , Dryships i Diana možda već danas……


nisu prodavali oni koji su ulagali u fondove jer se takvi boje dionica,brokera itd., a rado bi lovu i onda roknu u fond,

MASOVNO se povlačio novac iz fondova. a to znači da su prodavali vlasnici udjela. bez ikakvih kontakata s brokerima, lijepo dođu na šalter i kažu da bi prodali sve svoje udjele, što znači sve svoje dionice koje posjeduju u svojim udjelima. a atlantska je u tim udjelima bila među prvima na listi.

a ti samo razmišljaj o tome zašto je sve to moglo padati, nije to nezanimljivo, i ja ti pristajem na svako objašnjenje koje navedeš. ali mene interesira profit a ne psihologija masa ili igrice nekakvih manipulatora. važna mi je zarada koju će mi firma donijeti a ne koliko ima nekakvih ovaca koje će se dati navući da tu zaradu za pikule ustupe drugome. osim kad imam casha pa sam ja taj kojem je ustupaju [lol]

Ovo nema smisla ali ja bar imam veselje danas na DRYS-u

SAM PROTIV SVIH

nakon ovih dobrih vjesti o BDI-u , očekivanom dobrom izvješću 1Q i novogradnjama koje trebaju doći mislim da je sasvim realno da sutra padnemo još malo jer vidim da na našoj burzi dobro prolaze samo gubitaši … nadam se da nećemo pasti više od 5 % [wink]

Da ponudim i ja pokoje objašnjenje o napisanom, vidim da su se ranije koplja lomila oko toga.
Pod “današnjom fer cijenom” smatram cijenu koja u danom trenutku predstavlja najpovoljniji omjer cijene i faktora koji determiniraju cijenu, te po kojoj mogućnost zarade u vrlo skoroj budućnosti (nekoliko dana do nekoliko tjedana) ovisi o kretanju tih istih faktora koji determiniraju cijenu.
Tim istim pristupom je cijena od 2777kn na jučerašnji dan bila fer! To što će se događati za mjesec ili 6 mjeseci nitko ne zna, moguće je teoretski da će se dići 1000 tsunamija koji će napasti najveće luke i sravnit ih sa zemljom i uništiti brodarski posao na par godina. Isto tako je moguće da će Bush proglasiti gnojiva i željeznu rudaču vrijednijim od zlata i da mu pola Kine i Indije to povjeruje i počnu ih ko ludi uvoziti po astronomskim cijenama. “Fer cijena” ne uključuje takve mogućnosti niti se bavi tim predviđanjima. “Fer cijena” je fer u danom trenutku na osnovu danih pokazatelja trenutnog stanja. Ako se žele postavljati neki drugi ciljevi to se onda posebno naglašava. Tako se može recimo odrediti “buduća fer cijena” za kraj 2008.g. što normalno vani analitičari i rade. Već sam ranije naveo npr. predviđanje buduće cijene DRYSa na osnovu stranih analitičara za kraj 2008.godine. Ako se bolje pogledaju predviđanja vidi se da se minimum i maksimum očekivane cijene za kraj godine bitno razlikuju, što znači da se ni svi analitičari ne mogu usuglasiti šta će se dogoditi za mjesec dana ili pogotovo pola godine. Većina se slaže da će cijene rasti, ali sve ima svoj rizik, a ni analitičari nisu proroci da u lipu ili cent pogode buduću cijenu. Možda ja griješim, ali to mi je nekakav logični zaključak o “trenutnoj fer cijeni”.
I nije istina da je svaki dan i u svakom trenutku cijena fer ako se njome tako trguje. Točno mogu navesti datume kada je cijena ATPL bila precijenjena ili podcijenjena uzimajući u obzir relevantne čimbenike koji ju određuju. Od svježijih primjera je tako 14.3-24.3.2008 cijena bila podcijenjena (na razinama 23xx,20xx,22xx), ali jednako tako i 11.4-14.4.2008. (na razinama 21xx,19xx) bez obzira na kvantitetu cijene. Čak je i danas netom nakon otvaranja burze gazila na rubu podcijenjenosti (na razinama 2700).
Što se tiče BDI, taj je samo jedan od determinirajućih faktora, ali ima i jačih od njega, pogledajte sastavnice i zaključite malo i sami koji su to.


nakon ovih dobrih vjesti o BDI-u , očekivanom dobrom izvješću 1Q i novogradnjama koje trebaju doći mislim da je sasvim realno da sutra padnemo još malo jer vidim da na našoj burzi dobro prolaze samo gubitaši … nadam se da nećemo pasti više od 5 % [wink]

danas porasli +0.87%. s 2777 na 2799,98 [lol] [lol] [lol]


Pod “današnjom fer cijenom” smatram cijenu koja u danom trenutku predstavlja najpovoljniji omjer cijene i faktora koji determiniraju cijenu, te po kojoj mogućnost zarade u vrlo skoroj budućnosti (nekoliko dana do nekoliko tjedana) ovisi o kretanju tih istih faktora koji determiniraju cijenu. Tim istim pristupom je cijena od 2777kn na jučerašnji dan bila fer!

… Čak je i danas netom nakon otvaranja burze gazila na rubu podcijenjenosti (na razinama 2700).

ako je 2777 na jučerašnji dan bila fer, a 2700 je danas bio rub podcijenjenosti, koja je bila danas fer po tvojoj formuli? nekih 2730 ili isto 2777?

Već od 2680 je podcijenjena, a 2990 precijenjena, sve između je više ili manje fer cijena! Ja sam danas kupio na rubu podcijenjenosti. Danas se cijena kretala od 2700-2800. Već u idućih tjedan dva ću (prema nekim pretpostavkama), ako to budem želio, moći prodati na rubu precijenjene cijene. Neki su očekivali da se precijenjenost već mogla dogoditi ovih dana (ali nije), i zato imaju u pripremi mnogo naloga za prodaju.

New Report

Close