ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 04:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Meni nije jasno ako Geronimo stalno isto piše kako Valentine zaključuje da nas je Geronimo navukao. Kupovao sam puno prije nego je Geronimo pisao. A ne razumijem koga je to Geronimo mogao zeznuti budući da je počeo intienzivnije pisati na cijenama oko 2200 ili tako nešto a sad je 2760 – ako se to zove nekoga prevariti volio bi da me stalno varaju!

Dragi kolega, pa dajte malo razmislite, vidite kako Simona lijepo piše.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


GERONIMO: ” Valentine je prvo morao kupiti pa me napadao ,sada kada je prodao mora opet kupiti sto jeftinije pa me opet napada.[sealed] ” Teška su vremena…[thumbsup]

Jadna ova burza ako dvoje na forumu svojim postovima utiču na cijenu, ja u to ne vjerujem.

Ali ovog puta mi se cini da ATPL u ovoj mini korekciji Crobexa zbog izbora u Srbiji nece puno pasti.Jer sve vijesti joj idu u prilog.I fondovcima bi preporucio da iskoriste selektivnos i da nediraju brodare.Oceli tako napraviti vidjecemo za sada ATPL se sasvim dobro drzi.

Ako bi cak fondovci podigli brodare bez obzira na pad Crobexa to bi napokon ulilo nadu da se na ovoj nasoj burzi nesto pozitivno dogadja.Inace nemojte se bojati ja je necu prodavati jer je ATPL podcijenjena u odnosu na svjetske brodare koji ce najvjerojatnije i danas rast pa ce podcijenjenost jos vise narasti.

SAM PROTIV SVIH



@valentine
Šta si se uhvatio poglavice, on je savjetovao kupnju na 2400-2500 i očito je dobro savjetovao. Mene je zanimalo tvoje mišljenje i dobio sam ga. Hvala. @BigBoss [thumbsup]

[thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Volio bih da nisam u pravu ali dionice se još uvijek ponašaju kao jedno veliko krdo, svi gore pa svi dolje (čast izuzecima) dok je tako sve analize ma kako stručne bile padaju u vodu. Redovno čitam neke ljude ovdje koji zbilja imaju kvalitetno i opširno znanje i u vezi atpl i općenito, šteta ali takvi su ovdje u velikoj manjini (na burzi ne na postu) i ne vode igru, možda za koju godinu…
Iako znimljivo vas je čitati čovjek može mnogo doznati, a jednog dana i iskoristiti[thumbsup]
Ne odustaj te[wink]
Iako smo trenutno bliži igračima na kladionici nego ulagačima[smiley]

http://reports.platou.com/OnlineServices/Pages/BulkPeriodFixtures.aspx

Dobre vijesti…

Za Vlada 111:
FA+TA MORGANA, odlično smišljeno.
A baš tako i je, prava fatamorgana.Sve pohvale.


Meni nije jasno ako Geronimo stalno isto piše kako Valentine zaključuje da nas je Geronimo navukao. Kupovao sam puno prije nego je Geronimo pisao. A ne razumijem koga je to Geronimo mogao zeznuti budući da je počeo intienzivnije pisati na cijenama oko 2200 ili tako nešto a sad je 2760 – ako se to zove nekoga prevariti volio bi da me stalno varaju!

Potpisujem. Inače, volim borbu mišljenja pa mi ne smjataju postovi Geronima, BB etc, ali ni onih što su žestoko kontra njih Sakai and co., svi su dobrodošli, neka cvijeta stotinu cvijetova, pa forum i postoji iz tih razloga. Na svakom pojedincu je odluka što će prihvatiti kao dobronamjernu sugestiji ili što ignorirati kao druk. Držim da su oni što prodaju na ovim razinama brzopleti, teško da neka objektivna analiza može ukazati na dionicu tako žestoko podcijenjenu kao ATPL, ja pravu konkurenciju toj dionici na zse ne vidim, a bio sam u okuliste nedavno i kaže da odlično vidim.[thumbsup][wink]
Da simplificiram do kraja, ova će firma imati neto dobit na razini INA za 2008, a pogledajte procjene vrijednosti obe firme i zaključite ostatak.[cool]


Ali ovog puta mi se cini da ATPL u ovoj mini korekciji Crobexa zbog izbora u Srbiji nece puno pasti.Jer sve vijesti joj idu u prilog.I fondovcima bi preporucio da iskoriste selektivnos i da nediraju brodare.Oceli tako napraviti vidjecemo za sada ATPL se sasvim dobro drzi. Ako bi cak fondovci podigli brodare bez obzira na pad Crobexa to bi napokon ulilo nadu da se na ovoj nasoj burzi nesto pozitivno dogadja.Inace nemojte se bojati ja je necu prodavati jer je ATPL podcijenjena u odnosu na svjetske brodare koji ce najvjerojatnije i danas rast pa ce podcijenjenost jos vise narasti.

Već rastu.Bulkeri ne kotiraju samo u USA.
Inače , iz svježeg Jerkovićevog interviewa (realan , staložen čovjek s vizijom) najviše mi se sviđa dio nevezan uz brodarstvo :

….”…javila se potreba za građenjem marine u gruškom zaljevu i stoga smo zajedno s Ingrom za 15 mil Eura kupili hotel Lapad , koji je u sklopu buduće marine , kako bismo na vrijeme stekli dobru poziciju.
Prije 15 dana napokon je definirana površina buduće marine na osnovu koje se može pristupiti izradi potrebne dokumentacije i nadamo se da će gradnja za koju smo pripremili 25 mil eura početi za godinu dana…….”

2009. je i do sada izgledala dobro – nakon početka radova bit’ će interesantno izračunavati “book value”….

Fino čišćenje sa 1 400 000 kn u 2 minute.[thumbsup]
Možda zbog dobrog izvješća ili slično nešto???!!!?![cool][proud][wink]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


zare: ” Meni nije jasno ako Geronimo stalno isto piše kako Valentine zaključuje da nas je Geronimo navukao. Kupovao sam puno prije nego je Geronimo pisao. A ne razumijem koga je to Geronimo mogao zeznuti budući da je počeo intienzivnije pisati na cijenama oko 2200 ili tako nešto a sad je 2760 – ako se to zove nekoga prevariti volio bi da me stalno varaju! ” Potpisujem. Inače, volim borbu mišljenja pa mi ne smetaju postovi Geronima, BB etc, ali ni onih što su žestoko kontra njih Sakai and co., svi su dobrodošli, neka cvijeta stotinu cvijetova, pa forum i postoji iz tih razloga. [color=blue]Na svakom pojedincu je odluka što će prihvatiti kao dobronamjernu sugestiju ili što ignorirati kao druk. Držim da su oni što prodaju na ovim razinama brzopleti, teško da neka objektivna analiza može ukazati na dionicu tako žestoko podcijenjenu kao ATPL[/color], ja pravu konkurenciju toj dionici na zse ne vidim, a bio sam u okuliste nedavno i kaže da odlično vidim.[thumbsup][wink] [color=blue]Da simplificiram do kraja, ova će firma imati neto dobit na razini INA za 2008, a pogledajte procjene vrijednosti obe firme i zaključite ostatak[/color].[cool]

Da dobit može biti čak i veća od INE ali mogla bi biti čak i ista, a opet INA ima 10 000 000 dionica
a ATPL ima 1.395.520

Ovo je dovoljno uočljivo da se vidi razlika

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Vi zaboravljate da ATPL ima 120700 dionica u trezoru
i da je to onda ukupno 1274820 dionica.[thumbsup]

New Report

Close