ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 17:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


EXM (i cijena njegove dionice) je BIO usporediv s ATPL, međutim to više nije jer je EXM prije koji tjedan kupio QMAR i time dobrano proširio flotu, svoju vrijednost, bla bla da ne nabrajam. DRYS ima- Mean target: 96.29, Median Target: 100.00, High Target: 160.00 koga god interesira, ali nije adekvatan za usporedbu s ATPL zbog velikog broja Capesize-ova i koječega-još-sve-ne, da ne nabrajam. DSX je koliko-toliko usporediv s ATPL, ali samo po procjeni kretanja cijene, dakle kvaliteti a ne kvantiteti cijene. Današnja cijena je na današnji dan fer cijena, sutra će vjerojatno biti fer prema lagano podcijenjenoj, pa tko voli neka kupi. Izvješće koje slijedi po meni neće mnogo djelovati na novu cijenu, to je jasno kao 2+2, i pokazalo se više nego jedanput, na više nego jednoj dionici. Cijena ATPL će svoju potvrdu morati tražiti u budućem povišenju brodarskih indeksa i cijena vozarina što će determinirati buduću dobit ATPL, jer sadašnja je poznata zar ne? Korelacija odnosa BDI/ATPL je ipak nategnuto korisna za utvrđivanja trenutne fer cijene dionice i ne bih je preporučio daytraderima, kojih je btw sve više i više i koji su danas zatrpali ovaj forum svim i svačim, a da nisu baš ništa korisno napisali. Dakle, preporuka HOLD, s oprezom za eventualni BUY u slučaju daljnjeg pada. Pozdrav.

Ne bi se složio, FA pa BDI pa uskoro FI a toliko članaka o podcijenjenosti brodara, zar to nije dovoljno..
S pola sam izišao iz HT u ATPL vjerujući u njezin povratak na na preko 3xxx.



Odrađena je skoro polovica 2q po BDI-u rezultati za 2q biti će sjajni…….. a to i BDI potvrđuje

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ok, vidim da si duboko in BB… reci mi, koji ce brodovi ATPL biti ovih dana spremni za novi ugovor, naravno po visim cijenama?

[thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Ok, vidim da si duboko in BB… reci mi, koji ce brodovi ATPL biti ovih dana spremni za novi ugovor, naravno po visim cijenama? [thumbsup]

Evo kako bi napravio ja da sam u ATPL, ove starije brodove ne bih još prodavao, nego bih iskoristio još 5-8 mjeseci par mjeseci po spot cijeni i već sada dogovorio prodaju istih po fixnoj cijeni, jer trenutak za prodaju je pravi, a nove bih stavio na rok od dvije godine, pa nek se isplate do kraja u te 2 godine ……..
Pozdrav[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


da, da … a ja kao naivni kupac bi bas to napravio… platio cijenu unaprijed 8 mjeseci…[lol] Alice u zemlji cudesa.

ne plaćanje po preuzimanju, ima dosta takvih slučajeva……..
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Sector Snap: Drybulk shippers rise as rates climb
Tuesday May 6, 1:32 pm ET
Drybulk shippers rise as shipping index climbs, Capesize rates hit year-to-date high

NEW YORK (AP) — Shares of drybulk shippers edged higher Tuesday, as a key shipping index surged and rates for the sector’s largest carriers hit their highest point this year.

The Baltic Dry Index, which measures drybulk shipping rates on 40 routes across the world, soared 274 points Tuesday to close at 9,855.

ADVERTISEMENT
The index, which is managed by the Baltic Exchange in London, set an all-time high of 11,039 in November of last year.

Dahlman Rose analyst Omar Notka said strong recent activity in the market has pushed rates for Capesize vessels — the largest drybulk ships on the seas — to year-to-date highs. Weekly rates for the carriers jumped 10 percent in the last week to reach $183,124, which is less than $10,000 under their all-time high in November.

Capesize vessels are so named because they are too big to fit through the Panama or Suez Canals and must instead navigate the Cape of Good Hope or Cape Horn to travel between oceans.

Notka said that drybulk vessel rates will continue to climb as steel prices continue their upward trend throughout this year.

SAM PROTIV SVIH

Evo opet ću se citirati i ti čitaj slovo po slovo da razumiješ što piše


Ma daj treba znati kako se sklapaju svi ugovori jer ako vrijednost ugovora pada ili raste od capesizova, onda će i djelovati na sve ostale manje brodove kakve ima i ATPL kako kratkoročno tako i dugoročno………

Evo dati ću podatke od prošle godine vozarine za capesize brodove bile su 106353 dolara

A za brodove od ATPL odnosno Panamax index 47981 dolara i Supramax index 42713 dolara

Dok ove godine capesize 183124 dolara

vidi razliku na utjecaj Panamax i Supramax………..

http://www.dryships.com/index.cfm?get=report

Pametnom dosta……….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ajmo realno nije bilo isto drukati na 3700 i sada razlika je drastična.I smatram da nije drukanje ako se činjenično piše.A mislim da sam dosta postova činjenicama objasnio .

I nažalost kolega zgubidan možda vam nije odgovarala ona moja buka na ATPL kada je bila na 2400 ali što ću vam ja a vidim da je sve više forumaša u CASHU i da vam nepaše moje pisanje.

Nisam ni na jednom građevinarcu ozbiljnije pisao jer smatram da su precijenjeni u odnosu na svjetske.Ali su brodari podcijenjeni i kraj priče a dali će cijena ići gore ili dolje to neznam jer smo ovisni o fondovima.

Moje drukanje da se potsjetimo
-najava exsplozije BDI(dogodila se)
-najava rasta svjetskih brodara (dogodila se)
-najava probijanja DJI 13000 i SP 1400(dogodila se)

Sada najavljujem nastavak rastućeg trenda BDI i nastavka rasta svjetskih brodara.

SAM PROTIV SVIH

Da i da nezaboravim sutra će opet BDI gore.Pozdrav za sve u CASHU[bye]

SAM PROTIV SVIH

***obrisano***

unutar većeg klina formirao se i manji- potvrda većeg.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ja sam ljudima isti dan kada sam izašao iz leda to i rekao.
i to znaju svi koji prate ledo.

a pe 7 do 9 je info koji sam dobio.
pošto kupio, po toliko prodao.

nedavno sam osobno zvao i direktorice financija i računovodstva.
i do u detalj sve infose prenio na forum.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


….. da se potsjetimo
-najava exsplozije BDI(dogodila se)
-najava rasta svjetskih brodara (dogodila se)
-najava probijanja DJI 13000 i SP 1400(dogodila se) Sada najavljujem nastavak rastućeg trenda BDI i nastavka rasta svjetskih brodara.

Ja najavljujem Crobex preko 4500 do kraja Svibnja.
Dobrodusno iskreni Vlad1111 ce to potvrditi svojim TA.
A u Grafovima Atpl prikazat ce nam i 200 dnevni pomicni MA i objasnit da je ovo kretanje cijene Atpl potpuno normalno, oko 2800, jer 200 dnevni SMA uvijek nastoji zadrzati cijenu dionice.
Preporucam manje gledati u EWT i izaci iz dionica kao sto je Ernt, a vise pratiti sto se desava na trzistu.
Tek ako razumijete dogadjanja na trzistu, tek tada ce te moci razumijeti sto vam EWT prikazuje. Izgleda mi da Vlad1111 to i te kako dobro kuzi, i da se dobro zabavlja (daje i dobre savjete).
Imamo jos debelo potcijenjene dionice kao sto su PTKM i ADRS.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

New Report

Close