ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 15:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ma znam, to mi je objasnjava neki brodarski strucnjak, al tko ce zapamtiti te nazive Wart-kako?

Bitno je da su oni inn[thumbsup]. Kymin KPM-P, 11 620 KW

jel to to?

Kyma Shaft Power Meter, KPM.P.

This instrument provides continuous measurements of torque, power and revolutions on rotating propeller shafts, using strain gauge technology. Optional equipment is available for measurement of propeller thrust.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


mc2: ” “time charteru” charterer placa gorivo ” do određene granice. Mislim da se radi o potrosnji pri 85 % snage motora.

u pravu ste kolega sakai. kod ugovaranja se definira “normalna” potrosnja (to je obicno 85% of ME load) u slucaju vece potrosnje onda owner placa prekoracenje. s tim da tu postoji i “bad weather” klauzula s kojom se owner moze jos malo zastititi (ustediti) , ali to nije ni bitno.
htio sam samo prijasnjem kolegi ukazati da porast cijene nafte nece utjecati na prihode brodara koji je dao brod u time charter. nadam se da je i kolega alamo zadovoljan sa odgovorom [kiss]

two bad....milosh dead

@sakai

to dolje ti je uređaj za mjerenje snage na osovini.

Techman bolje zna, to je njegovo područje

Pessimism Is Your Friend

http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI&d=t

Brodari u Americi opet kontra struje….


http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI&d=t Brodari u Americi opet kontra struje….

stvarno bi bilo zanimljivo na koliko bi gledali JDPL i ATPL da su istodobno izlistani i na nekoj drugoj burzi

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Dobro da nisu, završili bi sigurno poput HT-a !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


” u pravu ste kolega sakai. kod ugovaranja se definira “normalna” potrosnja (to je obicno 85% of ME load) u slucaju vece potrosnje onda owner placa prekoracenje. s tim da tu postoji i “bad weather” klauzula s kojom se owner moze jos malo zastititi (ustediti) , ali to nije ni bitno. htio sam samo prijasnjem kolegi ukazati da porast cijene nafte nece utjecati na prihode brodara koji je dao brod u time charter. nadam se da je i kolega alamo zadovoljan sa odgovorom [kiss]

Sve ok, MC…nisam ni sumnjao da to znas, samo eto malo da promijenimo temu od svih ovih neukusnih drukanja. Nekad se tu dosta toga moglo doznati…


@Alamo
.

Fala. Nije da je od presudne vaznosti, bitnije mi je da znam da ti fancy motori rade
[wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


mc2: ” ” u pravu ste kolega sakai. kod ugovaranja se definira “normalna” potrosnja (to je obicno 85% of ME load) u slucaju vece potrosnje onda owner placa prekoracenje. s tim da tu postoji i “bad weather” klauzula s kojom se owner moze jos malo zastititi (ustediti) , ali to nije ni bitno. htio sam samo prijasnjem kolegi ukazati da porast cijene nafte nece utjecati na prihode brodara koji je dao brod u time charter. nadam se da je i kolega alamo zadovoljan sa odgovorom [kiss] ” Sve ok, MC…nisam ni sumnjao da to znas, samo eto malo da promijenimo temu od svih ovih neukusnih drukanja. Nekad se tu dosta toga moglo doznati… @Alamo. Fala. Nije da je od presudne vaznosti, bitnije mi je da znam da ti fancy motori rade [wink]

potpisujem.

two bad....milosh dead

EXM (i cijena njegove dionice) je BIO usporediv s ATPL, međutim to više nije jer je EXM prije koji tjedan kupio QMAR i time dobrano proširio flotu, svoju vrijednost, bla bla da ne nabrajam.
DRYS ima- Mean target: 96.29, Median Target: 100.00, High Target: 160.00 koga god interesira, ali nije adekvatan za usporedbu s ATPL zbog velikog broja Capesize-ova i koječega-još-sve-ne, da ne nabrajam.
DSX je koliko-toliko usporediv s ATPL, ali samo po procjeni kretanja cijene, dakle kvaliteti a ne kvantiteti cijene.
Današnja cijena je na današnji dan fer cijena, sutra će vjerojatno biti fer prema lagano podcijenjenoj, pa tko voli neka kupi. Izvješće koje slijedi po meni neće mnogo djelovati na novu cijenu, to je jasno kao 2+2, i pokazalo se više nego jedanput, na više nego jednoj dionici.
Cijena ATPL će svoju potvrdu morati tražiti u budućem povišenju brodarskih indeksa i cijena vozarina što će determinirati buduću dobit ATPL, jer sadašnja je poznata zar ne?
Korelacija odnosa BDI/ATPL je ipak nategnuto korisna za utvrđivanja trenutne fer cijene dionice i ne bih je preporučio daytraderima, kojih je btw sve više i više i koji su danas zatrpali ovaj forum svim i svačim, a da nisu baš ništa korisno napisali.
Dakle, preporuka HOLD, s oprezom za eventualni BUY u slučaju daljnjeg pada.
Pozdrav.


mc2: ” “time charteru” charterer placa gorivo ” do određene granice. Mislim da se radi o potrosnji pri 85 % snage motora.

TC izmedju ostalog definira dva povezana faktora, brzinu i potrosnju. Oba dva faktora su fleksibilna jer na njih uticu vrijeme i struje. Uobicajeno je da brod javlja poziciju firmama koje se sa tim bave (Ocean routs) i one izracunavaju devijacije. Trenutno imamo prijepor sa Chartererom jer je brod kasnio 4 sata u 14 dana sta je pomnozeno sa 2200 CH na sat gubitak od 8800 USD za unajmitelja.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



@sakai
to dolje ti je uređaj za mjerenje snage na osovini. Techman bolje zna, to je njegovo područje

Tako je. Po nasu to bi bio torziometar.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Novi ugovori za danas

http://194.248.8.71:81/OnlineServices/Pages/BulkPeriodFixtures.aspx

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close