ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 13:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,20
530
11
48,20
49,20
-2,03%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zaključen je ugovor na 10 godina od broda

172,600-dwt Capri (ex Gran Trader, built 2001) from this month for 10 years at $62,000 per day.

Dakle kroz 10 godina donijeti će 226 300 000 dolara prihoda jedan brod…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Zaključen je ugovor na 10 godina od broda 172,600-dwt Capri (ex Gran Trader, built 2001) from this month for 10 years at $62,000 per day. Dakle kroz 10 godina donijeti će 226 300 000 dolara prihoda jedan brod…………

UUUUUUU …. ovo je ugovor [thumbsup] Jedino ih moze zahebati neki novi Bush koji bi potpuno potopio USD. Ili cijena HFOa koja ce se uduplati… Tko je vlasnik Capri-ja? (bas zanimljivo)

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Zaključen je ugovor na 10 godina od broda 172,600-dwt Capri (ex Gran Trader, built 2001) from this month for 10 years at $62,000 per day. Dakle kroz 10 godina donijeti će 226 300 000 dolara prihoda jedan brod…………

Odlicna vijest za capesize brodove Atlantske!
[thumbsup]

Fala Bogu na nasem BB. Covjek nema dionice ATPL a brine i danas. Moramo te pocastiti barem Zujom![thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Postoji jedna jedina činjenica, a to je namjerno se ATPL drži na ovoj razini stavili joj uteg da ne povuče CROBI previše gore, nek se prekrcaju više dabogda im oči vr.ne popile.

Samo što sada izgleda ulaze, ušlo im …[wink]


Zaključen je ugovor na 10 godina od broda 172,600-dwt Capri (ex Gran Trader, built 2001) from this month for 10 years at $62,000 per day. Dakle kroz 10 godina donijeti će 226 300 000 dolara prihoda jedan brod…………

Više mi se sviđa – a i lakši je za usporedbu sa Zagrebom i M.Pracatom:

Beijing 2008 82,561-dwt/07 19-21 MOS $71,000 pd

Za dvije godine cca 45 mil USD (a naši Kinezi koštali su 36,6 mil USD svaki) !!


BigBoss: ” Zaključen je ugovor na 10 godina od broda 172,600-dwt Capri (ex Gran Trader, built 2001) from this month for 10 years at $62,000 per day. Dakle kroz 10 godina donijeti će 226 300 000 dolara prihoda jedan brod………… ” UUUUUUU …. ovo je ugovor [thumbsup] Jedino ih moze zahebati neki novi Bush koji bi potpuno potopio USD. Ili cijena HFOa koja ce se uduplati… Tko je vlasnik Capri-ja? (bas zanimljivo)

u “time charteru” charterer placa gorivo (IFO, MDO/MGO), owner placa LO, posadu i troskove technical managmenta.

two bad....milosh dead

Evo jedne poznate shipping firme …. pandan ATPLu:
Excel Maritime Carriers Ltd. (Excel) is a shipping company. The Company is a provider of worldwide sea borne transportation services for dry bulk cargo, including among others, iron ore, coal and grain (collectively referred to as major bulks), and steel products, fertilizers, cement, bauxite, sugar and scrap metal (collectively referred to as minor bulks). As of December 31, 2006, its fleet consisted of 17 dry bulk carriers (10 Panamax and seven Handymax vessels), representing a carrying capacity of approximately 1,005,000 dead weight tons. As of December 31, 2006, the average age of Excel’s vessels was 13.8 years. The Company’s fleet is managed by its wholly owned subsidiary, Maryville Maritime Inc. In April 2008, Excel completed the acquisition of Quintana Maritime Limited. As a result of the merger, Quintana will operate as a wholly owned subsidiary of Excel under the name Bird Acquisition Corp

Trenutno se trze na NYSE po 44USD a 52week high je bio 82USD. Trzisna kapitalizacija danas je 1.91 milijardu USD a PE=10.46.
Ako se zna da je ATPL jaci brodar, da je prosjecna starost ATPL flote vrlo skoro biti manja od 13 godina a PE sigurno manji od 10… KAKOOOOO for God’s sake moze MCap Atlantske biti 2.375 puta manji od Excela????? [embarass]
Ovo je stvarno sramota.

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


“time charteru” charterer placa gorivo

do određene granice. Mislim da se radi o potrosnji pri 85 % snage motora.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


mc2: ” “time charteru” charterer placa gorivo ” do određene granice.
Mislim da se radi o potrosnji pri 85 % snage motora.

Kolega Sakai kad Vas čitam, ko da sebe slušam [wink][lol]

Pessimism Is Your Friend

http://finance.google.com/finance?q=NYSE:EXM

evo pogledajte. Jel ja grijesim? … Mkt Cap=1.96B (jos se povecao u medjuvremenu[cool]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


sakai: ” mc2: ” “time charteru” charterer placa gorivo ” do određene granice. Mislim da se radi o potrosnji pri 85 % snage motora. ” Kolega Sakai kad Vas čitam, ko da sebe slušam [wink][lol]

Echo echo
[lol]

Jos kad pocnemo raspredati o novim Sulzerima za “Kineze”…..[lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

jesu RT-Flex ili? Sulzera je kupila Wartsila, tako da on više ne postoji

Pessimism Is Your Friend

New Report

Close