ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


davor07: ” Sto se ocekuje od izvjesca? Jel cuo tko sto? Ako se sjecam dobro, do sada je pozitivno izvjesce, pozitivno utjecalo na cijenu dionice u slucaju ATPL? Molim potvrdu. Koliko vidim HT je imun na pozitivna izvjesca… ” Kapetan Jerković najavio je dobit oko 59 milijuna dolara za 1q……..

ATPL će djeliti sudbini zse bez obzira na dobit, nažalost. Kakvo je stanje na zse to postaje više nalik na rulet nego na promišljeno dugoročno kapitalno ulaganje, stoga ako Crobex ide up ići će i ATPL u suprotnom …. Šteta za ovu dionicu da nije na nekoj boljoj burzi.
Ovo sam napisao iz razloga jer ne vidim makar jedan fundamentalno relevantan podatak za pad ATPL od razine 3700 na 2000. No, ipak se okreće. [thumbsup]


Ovo sam napisao iz razloga jer ne vidim makar jedan fundamentalno relevantan podatak za pad ATPL od razine 3700 na 2000. No, ipak se okreće. [thumbsup]

fundamentalnog opravdanja nije bilo, ali padao je BDI, što je utjecalo na mnoge, pojačano tekstovima “analitikanata” koji su također bili među njima. a kako smo prije pola godine znali da će BDI sljedećih mjeseci padati, tako sada znamo da neće.

a dobro je sjetiti se i situacije od prošlog ljeta kada je crobex stagnirao a ATPL rasla.

iako mislim da crobex sljedećih mjeseci neće stagnirati. ali i ako se to dogodi, brodari će time biti najmanje pogođeni od svih, imho.

Dečki ja izlazim iz HT-a i pojačavam ATPL danas, na 2800 idem, dal je to pametno šta mislite.

S obzirom da mozemo svaki dan ocekivati 1Q FI i s obzirom da je BDI u uzlaznoj putanji ja bi rekao da je prilicno pametno.

Odakle takva prodaja na ATPL?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

može netko reći omjer kupnje prodaje i koliki je bdi danas? Šta krenula cijena na 2850 pa se neki malo smirili?


S obzirom da mozemo svaki dan ocekivati 1Q FI i s obzirom da je BDI u uzlaznoj putanji ja bi rekao da je prilicno pametno.

HT se neće dugo makniti po mome, a ATPL se vraća na svoje pozicije, trend je takav u svijetu, prevoz je jako tražen.

Dobio danas qartalnu dividendu od DRYS-a.

SAM PROTIV SVIH

koliko ti iznosi? i kolika je cijena danas drys-a


gardist: ” Ovo sam napisao iz razloga jer ne vidim makar jedan fundamentalno relevantan podatak za pad ATPL od razine 3700 na 2000. No, ipak se okreće. [thumbsup] ” fundamentalnog opravdanja nije bilo, ali padao je BDI, što je utjecalo na mnoge, pojačano tekstovima “analitikanata” koji su također bili među njima. a kako smo prije pola godine znali da će BDI sljedećih mjeseci padati, tako sada znamo da neće. a dobro je sjetiti se i situacije od prošlog ljeta kada je crobex stagnirao a ATPL rasla. iako mislim da crobex sljedećih mjeseci neće stagnirati. ali i ako se to dogodi, brodari će time biti najmanje pogođeni od svih, imho.

Giorgija,
kako znaš da BDI neće padati. Držim da hoće i to značajno nakon Olimpijskih igara,, jer nije realno očekivati da će na ovim razinama ostati dugo.


može netko reći omjer kupnje prodaje i koliki je bdi danas? Šta krenula cijena na 2850 pa se neki malo smirili?

K/P
2799-4235

BDI
02-05-08
9581

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

http://reports.platou.com/OnlineServices/Pages/BulkPeriodFixtures.aspx

New Report

Close