ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sakai:

ovo nisam znao?

pono toga dobroga se još ne zna. kad doznaju biti će kasno za jeftinu kupovinu.[lol]

pa kad ti znaš prosvjetli nas neznalice, a nemoj drukat u prazno i pravit se pametan! [thumbsup]

autor teksta posjeduje dionice atpl!

raste Genco, raste Drys, rastemo li i mi u ponedjeljak?
Geromino, šta kažeš?

Ja postavio pitanje prije par tjedana zbog cega se Genco brodovi za rasute terete trguju po tim parametrima, i direktori tih firmi dokupljuju na oko 50 ako se dobro sjecam. Nitko nije odgovorio. Kladio bih se da su znali nesto vise od nas. Ali i Jerkovic i Lonza i ekipa rade prave poteze.
Bas mi je drago da sam dionicar ATPL-e.


gardist: ” GERONIMO: ” Sto reci sljedeci tjedan ce biti vruce -BDI ide u nove pobjede -moglo bi doci izvijesce -ameri probili 13000 na DJI Pozdrav svoj ekipi u brodarima. Jos jedna vijest DRYS prodao 3 Panamaxa iz 1994 a kupuje 2 Cepa i jednog Panamaxa iz 2004. ” Panamax građen 2004. DRYS kupuju za 86.8 m usa, koliko onda vrijede Zagreb i M.Pracat (veći za 4000 dwt i novi)? Koliko će dobiti po tvom mišljenju za Jadran i Konavle da znamo računati izvanredne prihode u 2008?[thumbsup][thumbsup] ” po onome što sam vidio iz dosadašnjih RDG-a, rekao bih da oni prodaju brodova knjiže pod redovne a ne izvanredne prihode, što bi značilo da uz vozarine i prodaju brodova tretiraju kao core business. inače termin” izvanredan” se više ne bi ni smio koristiti, zamijenjen je terminom “ostali”.

Febo,
svaka čast, ubo si meritum core businessa. Timing prodaje i kupnje brodova je najvažniji segment poslovanja, primjerice puno bitnji nego BDI. Međutim, irelevantno je da li to vode kao izvanredne ili ostale prihode (who cares), nego reci ti meni cifru što možemo očekivati za Jadran i Konavle.[thumbsup][thumbsup]

eto ja u petak utukao zadnje lipe u ATPL i JDPL!!!!! u nadi da to idući tjedan ide gore!!!
sad sam siguran da nisam fulao !!!!nažalost 4 dana neću imati pristup kompjuteru pa se nadam da kad se vratim u srijedu da ću biti ugodno iznenađen!!!![thumbsup][thumbsup][thumbsup]
ovo kaže kolega iz inozemstva: ffa very firm…we should see a strong index today [lol]

Four Star General

evo novi BDI!!!!
Dry Index 9581 (UP 142) [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Four Star General

BDI rastura [thumbsup] Evo i po komponentama:

The Baltic Exchange
Daily Summary of Baltic Exchange Dry Indices
2 May 2008
Baltic Exchange Dry Index TM 9581 (UP 142)
Baltic Exchange Capesize Index TM 14711 (UP 319)
Baltic Exchange Panamax Index TM 9121 (UP 99)
Baltic Exchange Supramax Index TM 5476 (UP 33)
Baltic Exchange Handysize Index TM 2827 (UP 25)

ovo je izvrsno.
kako je rekao kolega i Geronimo, od ponedjeljka očekujem također jako dobar start na atpl.
i ne bih se nimalo čudio da to krene na 2900

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ameri se oporavljaju, stizu danas dobre vijesti (nezaposlnost manja nego sto su bila ocekivanja bla bla).. Takodjer se nadam hvatanju 2900 u pon.


nego reci ti meni cifru što možemo očekivati za Jadran i Konavle.[thumbsup][thumbsup]

ovu kalkulaciju ipak radije prepuštam Šakaiju, Španciru ili Geronimu, oni su jači u tom području od mene
[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Ameri se oporavljaju, stizu danas dobre vijesti (nezaposlnost manja nego sto su bila ocekivanja bla bla).. Takodjer se nadam hvatanju 2900 u pon.

ja sam uvjeren da će tako i biti, a nije toliko vezano za nezaposlenost koliko na rast indexa u poslijednja dva dana, osobito onih brodara

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

na koliko je blokada (gornja) u ponedjeljak, jesu objavili?
[huh]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


na koliko je blokada (gornja) u ponedjeljak, jesu objavili? [huh]

Malo iznad 2900!
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10950

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close