ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 18:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


kad se probiju 3000, ode atpl u zaslužene visine.

to je sve precijenjeno, rece vlad ne jednom na ovoj temi….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Samo Dubrovnik po ovim cijenama godisnje donosi izmedju 130 000 000kn i 144 000 000 dobiti. O cemu mi pricam.A vi napucavate tvrtke koje ne prikazuju dobit ko je tu lud.

Ruku na srce, Geronimo, tih 105 K je za jedan vijađ. Max 30-50 dana. Ali naravno, najlakse je napucati Atlantsku u minus, radije ce cuvati balone u svom portfelju[rolleyes]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

juce sam napisao sto se tice ATPL-a i TA je potvrdila[cry] ali nema straha kao sto sam napisao jer onakve dubioze vise nece biti[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Malo se raspitao okolo izgleda da Dubrovnik nije u pod najmu vec da ide direktno.Samo vi prodajte i lupajte po bidu.[lol]

Woow to je sve što mogu reći [shocked]
Raduje me ovaj potez. To valjda znači i da čakaju da vozarine još više porastu da sklope neki dugoročniji… Svaka čast [thumbsup][thumbsup]


GERONIMO: ” Malo se raspitao okolo izgleda da Dubrovnik nije u pod najmu vec da ide direktno.


Ruku na srce, Geronimo, tih 105 K je za jedan vijađ. Max 30-50 dana.

Ako je tako (brod nije u podnajmu) možemo pokušati rekonstruirati ovaj spot:

a)Vozarina:

29.04
CITY OF DUBROVNIK
Ship Name CITY OF DUBROVNIK
DWT 75,460
Built 1995
29-30/4 USD 105,000 DAILY VIA PG GIEX

b) Luke u koje putuje:

Luka Dolazak
PORT SULTAN QABOOS 04-06-08,
JEBEL ALI 29-05-08,
HAMBURG 05-05-08,

c) Troškovi

Prema gornjem rasporedu , putovanje bi moglo trajati od 30.04. do 04.06.08. – 36 dana
Trošak bunkera bi mogao biti 30 t x 520 $ = 15.600 $ pd
Svi ostali troškovi (tranziti , lučke pristojbe , posada , održavanje , osiguranje , administracija , tr.kredita i sl.) bi mogli biti recimo 20.000 $ pd
Provizija 105.000 x 2 % = 2.100 $
Sveukupno = 37.700 $ pd

d) Zarada

105.000 – 37.700 = 67.300 $ pd x 36 dana = 2,422.800 $ x 4,6 = 11,144.880 kn za jedno putovanje !

e) Kontekst

Cca 15 dry bulkera ATPL-a “odbacilo” je u 2007. godini oko 200 mil kn neto-dobiti (ostatak HLC-i , avioni i hoteli).To je oko 13,5 mil kn godišnje po brodu.
Ovaj brod zaradit’ će u jednom putovanju prosječnu prošlogodišnju zaradu.
A sigurno neće biti jedini takav brod ATPL-a.

Pošto nisam iz branše , molim stručnije za ispravak , ako sam nešto krivo postavio.


juce sam napisao sto se tice ATPL-a i TA je potvrdila[cry] ali nema straha kao sto sam napisao jer onakve dubioze vise nece biti[thumbsup]

a, kako znaš da korekcija neće biti npr 3 dana u nizu??[bye]

wiking:

juce sam napisao sto se tice ATPL-a i TA je potvrdila[cry] ali nema straha kao sto sam napisao jer onakve dubioze vise nece biti[thumbsup]

a, kako znaš da korekcija neće biti npr 3 dana u nizu??[bye]

po TA danas je potvrdjen onaj zvrk a otpor vidim na 2500kn tak da to nije nista strasno,bas onak lagano malo dolje da uhvatimo zalet kad izadje QFI[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


hrki: ” wiking: ” juce sam napisao sto se tice ATPL-a i TA je potvrdila[cry] ali nema straha kao sto sam napisao jer onakve dubioze vise nece biti[thumbsup] ” a, kako znaš da korekcija neće biti npr 3 dana u nizu??[bye] ” po TA danas je potvrdjen onaj zvrk a otpor vidim na 2500kn tak da to nije nista strasno,bas onak lagano malo dolje da uhvatimo zalet kad izadje QFI[thumbsup]

Tako nesto ali ako HT ljosne ono zapravo sljedecih dana, nece nas dragi … zaustaviti sve do cca 2100[bye][cry][pray]
Koliki je bio ukupni k/p na zatvaranju

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


wiking: ” hrki: ” wiking: ” juce sam napisao sto se tice ATPL-a i TA je potvrdila[cry] ali nema straha kao sto sam napisao jer onakve dubioze vise nece biti[thumbsup] ” a, kako znaš da korekcija neće biti npr 3 dana u nizu??[bye] ” po TA danas je potvrdjen onaj zvrk a otpor vidim na 2500kn tak da to nije nista strasno,bas onak lagano malo dolje da uhvatimo zalet kad izadje QFI[thumbsup] ” Tako nesto ali ako HT ljosne ono zapravo sljedecih dana, nece nas dragi … zaustaviti sve do cca 2100[bye][cry][pray] Koliki je bio ukupni k/p na zatvaranju

Gledaj to sa vedrije strane. Barem će biti jeftinijeg dokupa. Mislim da smo na čistu kako ovom burzom vladaju institucionalni ulagači. Isti ti su početkom godine u medijima najavili oporavak tek za kraj godine. Ja sam to primio na znanje i ne živciram se previše. 90% u sam u dionicama.


Jozo daj v: ” wiking: ” hrki: ” wiking: ” juce sam napisao sto se tice ATPL-a i TA je potvrdila[cry] ali nema straha kao sto sam napisao jer onakve dubioze vise nece biti[thumbsup] ” a, kako znaš da korekcija neće biti npr 3 dana u nizu??[bye] ” po TA danas je potvrdjen onaj zvrk a otpor vidim na 2500kn tak da to nije nista strasno,bas onak lagano malo dolje da uhvatimo zalet kad izadje QFI[thumbsup] ” Tako nesto ali ako HT ljosne ono zapravo sljedecih dana, nece nas dragi … zaustaviti sve do cca 2100[bye][cry][pray] Koliki je bio ukupni k/p na zatvaranju ” Gledaj to sa vedrije strane. Barem će biti jeftinijeg dokupa. Mislim da smo na čistu kako ovom burzom vladaju institucionalni ulagači. Isti ti su početkom godine u medijima najavili oporavak tek za kraj godine. Ja sam to primio na znanje i ne živciram se previše. 90% u sam u dionicama.

Jasno je to i meni ali se bojim da “institucionalni” ulagaci malipulirajuci NASIM novcem pune SVOJE dzepove.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Supergrejt: ” Jozo daj v: ” wiking: ” hrki: ” wiking: ” juce sam napisao sto se tice ATPL-a i TA je potvrdila[cry] ali nema straha kao sto sam napisao jer onakve dubioze vise nece biti[thumbsup] ” a, kako znaš da korekcija neće biti npr 3 dana u nizu??[bye] ” po TA danas je potvrdjen onaj zvrk a otpor vidim na 2500kn tak da to nije nista strasno,bas onak lagano malo dolje da uhvatimo zalet kad izadje QFI[thumbsup] ” Tako nesto ali ako HT ljosne ono zapravo sljedecih dana, nece nas dragi … zaustaviti sve do cca 2100[bye][cry][pray] Koliki je bio ukupni k/p na zatvaranju ” Gledaj to sa vedrije strane. Barem će biti jeftinijeg dokupa. Mislim da smo na čistu kako ovom burzom vladaju institucionalni ulagači. Isti ti su početkom godine u medijima najavili oporavak tek za kraj godine. Ja sam to primio na znanje i ne živciram se previše. 90% u sam u dionicama. ” Jasno je to i meni ali se bojim da “institucionalni” ulagaci malipulirajuci NASIM novcem pune SVOJE dzepove.

Ovo “NAŠIM novcem” ti je dosta uopćeno. Mojim novcem zasada nisu napunili džep, jer nisam prodao niti jednu dionicu. Ako sam se već zeznuo i kupio neke previsoko, ne radim novu grešku pa ne prodajem nisko ili ne daj Bože na Crobexu 3200 kao neki. Ići će to gore kad se svi dobro natankaju. Posebno za ATPL nemam brige.

[smiley][smiley]


Samo Dubrovnik po ovim cijenama godisnje donosi izmedju 130 000 000kn i 144 000 000 dobiti. O cemu mi pricam.A vi napucavate tvrtke koje ne prikazuju dobit ko je tu lud.

Da potvrdim gornje navode.
Oprostite za lapsus iz prethodnog posta, trebalo je pisat:

Za ATPL treba ponoviti iz FI-2007:
-2007.g 3.Q min.cij. 1655,00 kn, max: 3000,00 kn
-2007.g 4.Q min.cij. 2920,00 kn, max: 3897,99kn

-2006.g -dobit kumulativno 95.784.000
-2007.g -dobit kumulativno 247.131.000 to je 250% veca dobit.

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/ATPL-fin2007-1Y-NotREV-K-HR.xls?bcsi_scan_7D494D5FE7434A74=0&bcsi_scan_filename=ATPL-fin2007-1Y-NotREV-K-HR.xls
Ovo danas je normalno kretanje cijene.
Dakle dragi moji nemojte se povoditi za swingerima (dnevnim trgovcima) i sad prodavat. Ako imate love bez straha kupite danas i sutra, -zaradit cete vec u slijedeca 2 tjedna. Sad se iskrcavaju: 1. koji moraju u kes kroz 1.Maj i 2. plasljivci, a to daje priliku onima koji nisu kupili prethodnih dana.

Cijena se na ovim nivoima mora konsolidirati, i oni koji se ne usude kupiti sada, neka pricekaju kada pocne probijati 2800kn. Tada ce biti sigurni da se nece ni zaustaviti do 3300kn.

Dionica sve skupa ima samo 1.395.520, zgodno za usporedbu sa 1.331.650 dionica ERNT. Samo sto je Ernt-ov FI-2007 dobit manja 66 miliona kn, a iz firme povucen toliki kapital, da ce oni koji igraju na dividendu, mislim, imati velike probleme.
Poslovima ATPL potraznja ne pada, kao ni atraktivnost poslova i imovine ulaskom u EU.
Dok Ernt, cijena koorporacije je zaronila i u mobilnoj tehnologiji padaju zarade, uz tehnoloske probleme. Ne znam cemu se investitori u ERNT nadaju.
1.Q FI2008 od ERNT je katastrofalan

-2008.g -dobit tekuce razdoblje 22.839.000
-2007.g -dobit tekuce razdoblje 35.222.000

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/ERNT-fin2008-1Q-NotREV-N-HR.xls?bcsi_scan_7D494D5FE7434A74=0&bcsi_scan_filename=ERNT-fin2008-1Q-NotREV-N-HR.xls

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

New Report

Close