ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čini mi se da je ovdje problem velik free float. Stalno nove količine na prodaji.


falco: ” … jedna od većih pogrešaka mu je svakako bila od prije par dan sa komentarima o stanju na burzi, što je samo prouzročilo dodatnu lavinu negativnog raspoloženja i dalnjeg pada; dalje, nema adekvatne kontrole mirovinskih fondova, nema kontrolirane količine izvlačenja love iz fondova, ne kontrolira se količina margin credita , nema suradnje (kontrole ) banaka , puno stvari koje bi se morale popraviti… a burza nam na žalost svakim danom pada i pada … ipak, na žalost , ljudi se većinom uče na svojim pogreškama i nadam se da će se i ante naučiti na svojim i da sada zna neke stvari … vrijeme će pokazati ” E, sve manje sam uvjeren da su ovo samo slučajnosti. Organizirati okrugli stol na kojem oni nakon -35% pada crobexa ove godine zaključe da crobex ima lufta pasti još 10%?!? I to je normalno? To je uloga jednog nadzornog regulatornog tijela? Slučajnost? Moš misliti! Sve mi se čini da bi se vlada trebala hitno pozabaviti Samodolovim postupcima jer što god on napravi, burza pada. Kao da to radi namjerno. A možda i radi! [huh]

ima li i ovo veze?ulagači i tržište kapitala
Darinko Kosor: Tržište uništio financijski inženjering
Predsjednik zagrebačkog HSLS-a Darinko Kosor istaknuo je na konferenciji za novinare da je u posljednja tri mjeseca u Hrvatskoj nestalo oko sto milijardi kuna, a dionice su u tom razdoblju izgubile na vrijednosti četrdeset posto, ocijenivši da je riječ o “sofisticiranom financijskom inženjeringu osmišljenom u određenim institucijama”

Smatra kako je neobično što vrijednost dionica nije padala u vrijeme američke kreditne krize, kada se ona manjim dijelom prelila u Europu, već nakon što je većina građana reklamama namamljena na kupnju dionica, odnosno uzimanje kredita kod banaka koje su vlasnici dioničarskih i mirovinskih fondova. Kosor je ocijenio i da je pad vrijednosti dionica uzrokovala odluka Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA) koja je mirovinskim fondovima dopustila kupnju dionica javnih dioničarskih društava. Umjesto da su mirovinski fondovi bili stabilizator tržišta, oni su povukli oko milijardu i pol kuna iz dioničarskih fondova čime se ugrozila likvidnost dioničarskih fondova, rekao je. Također, drži da su mirovinski fondovi organizirano spuštali cijenu potražnje na tržištu kapitala. Ističe da bi HANFA na to trebala reagirati, provesti nadzor i poduzeti zakonske promjene kako se to ubuduće ne bi događalo.

Kosor je ustvrdio da najviše gube nedovoljno educirani ulagači koji su ušli na tržište kapitala s manjim iznosom sredstava, a nisu u mogućnosti držati udjele i čekati da se njihova vrijednost vrati. Kosor smatra da je uvlačenjem građana na tržište kapitala putem reklama te gubitkom vrijednosti njihovih udjela u Hrvatskoj prevareno oko sto tisuća ljudi.Predložio je da HANFA hitno provede nadzor u mirovinskim fondovima, a ako nema dovoljno ovlasti, da predloži hitno donošenje zakonskih mjera kako bi mogla imati veći utjecaj na kontrolu i ponašanje na tržištu kapitala. Drži da bi se predsjednik HANFA-e Ante Samodol trebao prestati obračunavati s medijima, već bi putem njih trebao razotkrivati špekulante i institucije koje se bave financijskim inženjeringom. Pozvao je i Vladu da se hitno uključi u koordiniranje aktivnosti za spas hrvatskog tržišta kapitala. Kosor ocjenjuje da će se tržište kapitala oporaviti u roku od šest mjeseci do godinu dana. (HTV)

15.4.2008 15:9

Čestitke svima na ulasku pri 19xx, 20xx. [thumbsup] Ja jednostavno danas nisam stigao ništa obaviti.
Također mi je drago što nema velike euforije i veselja povodom današnjeg preokreta, iako su pojedinci pristojno zaraditi današnjim trgovanjem (ili će tek zaraditi sutra), jer još uvijek mi je cijela ova situacija “prezelena”. Sutra će vjerojatno ponovo “up”, ali gledajući progresiju drugih brodara (DSX, EXM) ovih dana teško se može očekivati značajnije poboljšanje. Možda trenutno ode i do 2400-2500, ali vjerojatnije će se u idućih tjedan-dva zadržavati na 2200-2300…
Dakako, puno je svjetlija slika u 5.mjesecu pa nadalje… [smiley]

Jel tko analizira tehničku od atlantske?
Ja ne vidim nikakav buy signal koji god pokazatelj gledao.
Mislim da dolazi još jedan val rasprodaje do možda 1900.
Dakle oprez!

Teško je vidjeti solidan buy signal, ali ne vidim ni jasan sell signal.
Po candlestickovima bih rekao da se gotovo dogodio bullish engulfing pattern gdje nakon nekoliko crnih svijeća u padu dolazi bijela svijeća koja je pri otvaranju niže postavljena od prethodnog zatvaranja i praktički je malo nedostajalo da “proguta” prethodan pad (što bi se vjerojatno dogodilo da je danas burza radila pola sata duže). Drugi element je što je takav obrazac nastao s gotovo upola prometa u usporedbi s prethodnim danom (dakle s relativno manje muke). Dakako da je potrebna definitivna potvrda bull događaja, ali prešpekulativno je nagađati što će se dogoditi od sutra do kraja tjedna. Tko je uletio danas na 19xx-20xx će zaraditi ili je zaradio oko 10%, to je jedino sigurno. Po meni je “moguć” sličan pad idući tjedan kao reperkusija konsolidacije domaće burze na svojem dnu (ili blizu svog dna) tj. dok fondovi izravnaju račune s udjelničarima prodavateljima.
Pravi brodari ipak znaju da je ovo daleko ispod pravedne cijene, ne bi se ovdje previše trebalo baviti daytradingom, moje mišljenje je da treba igrati taktikom strpljen-spašen.
Patience my dear friend… [cool]

ashrak, 15.04.2008. u 21:44
]
Teško je vidjeti solidan buy signal, ali ne vidim ni jasan sell signal. Po candlestickovima bih rekao da se gotovo dogodio bullish engulfing pattern gdje nakon nekoliko crnih svijeća u padu dolazi bijela svijeća koja je pri otvaranju niže postavljena od prethodnog zatvaranja i praktički je malo nedostajalo da “proguta” prethodan pad (što bi se vjerojatno dogodilo da je danas burza radila pola sata duže). Drugi element je što je takav obrazac nastao s gotovo upola prometa u usporedbi s prethodnim danom (dakle s relativno manje muke). Dakako da je potrebna definitivna potvrda bull događaja, ali prešpekulativno je nagađati što će se dogoditi od sutra do kraja tjedna. Tko je uletio danas na 19xx-20xx će zaraditi ili je zaradio oko 10%, to je jedino sigurno. Po meni je “moguć” sličan pad idući tjedan kao reperkusija konsolidacije domaće burze na svojem dnu (ili blizu svog dna) tj. dok fondovi izravnaju račune s udjelničarima prodavateljima. Pravi brodari ipak znaju da je ovo daleko ispod pravedne cijene, ne bi se ovdje previše trebalo baviti daytradingom, moje mišljenje je da treba igrati taktikom strpljen-spašen. Patience my dear friend… [cool]

Pattern bi po istoj logici mogao biti i piercing line, kao buy signal. Ovo samo kao primjer da je tumačiti pattern, prije potvrde, vrlo špekulativno.

Kolega je vjerovatno mislio na oscilatore koji ne daju naznaku skoroga buy signala. Međutim, teh. analiza na zse, u ovim vremenima, posebice ako je primjenjuješ na pojedinačnoj dionici, neće biti o velike pomoći.

Techman, Zgubidan, ja ostadoh na čeki. Vi?

evo i brodari u usa prate rast nasih:DRYS 3:51PM ET 70.10 2.99 4.46% [wink]


Jel tko analizira tehničku od atlantske?
Ja ne vidim nikakav buy signal koji god pokazatelj gledao.
Mislim da dolazi još jedan val rasprodaje do možda 1900. Dakle oprez!

Gledaj svijeće.
Piercing Line, skoro Engulfing!
Buy signal.

Slažem se, uvijek oprez.

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Evo, sada odmoderiralo ashraka. Slažem se.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


evo i brodari u usa prate rast nasih:DRYS 3:51PM ET 70.10 2.99 4.46% [wink]

Odlično guraju brodari zavrsio na

Last Trade: 70.32
Trade Time: 4:00PM ET
Change: 3.21 (4.78%)

[thumbsup]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Ja veliki optimista i očekujem 2400-2500 objavom tromjesečnog

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


kerefek76: ” Jel tko analizira tehničku od atlantske? Ja ne vidim nikakav buy signal koji god pokazatelj gledao. Mislim da dolazi još jedan val rasprodaje do možda 1900. Dakle oprez! ” Gledaj svijeće. Piercing Line, skoro Engulfing! Buy signal. Slažem se, uvijek oprez. Vaš link

ovdje se vidi jasan padajući trokut, što je buy signal.

New Report

Close