ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


… jedna od većih pogrešaka mu je svakako bila od prije par dan sa komentarima o stanju na burzi, što je samo prouzročilo dodatnu lavinu negativnog raspoloženja i dalnjeg pada; dalje, nema adekvatne kontrole mirovinskih fondova, nema kontrolirane količine izvlačenja love iz fondova, ne kontrolira se količina margin credita , nema suradnje (kontrole ) banaka , puno stvari koje bi se morale popraviti… a burza nam na žalost svakim danom pada i pada … ipak, na žalost , ljudi se većinom uče na svojim pogreškama i nadam se da će se i ante naučiti na svojim i da sada zna neke stvari … vrijeme će pokazati

E, sve manje sam uvjeren da su ovo samo slučajnosti. Organizirati okrugli stol na kojem oni nakon -35% pada crobexa ove godine zaključe da crobex ima lufta pasti još 10%?!? I to je normalno? To je uloga jednog nadzornog regulatornog tijela? Slučajnost? Moš misliti!
Sve mi se čini da bi se vlada trebala hitno pozabaviti Samodolovim postupcima jer što god on napravi, burza pada. Kao da to radi namjerno. A možda i radi! [huh]

Ignore: KressoM, delux


Ne želim o nikome ništa loše pisati, ali pogledajte malo tko vodi brigu o američkom financijskom tržištu i kako su organizirani američki nadzorni organi po ovakvim pitanjima. Tek tada ćete shvatiti koliko zapravo Hanfa ima nezrele ljude, nedorasle za ovakve situacije (neka se nitko osobno ne uvrijedi, ali tako je). Dovoljno je reći da osoba koja želi u Americi biti na čelu takve institucije mora imati i dovoljno godina i dovoljno znanja i dovoljno vlastite pameti da budu bolji od najboljih (podrazumjevaju se godine preko 50, znanje prikupljeno s više fakulteta i dodatnih školi i edukacija na vrlo visokom nivou, te dugi niz godina rada i napredovanja u struci, bar što se tiče financija i biznisa). A šta imaju naši? [undecid]

I SEC je imao svojih trenutaka. Ali usporedba SEC-a i Hanfe, ne znam da li da me baci u smijeh ili plač?

Da su ono odradili u SAD-u, Samodol i ostala ekipa više ne bi primirisali blizu bilo kakvom trgovanju vrijednosnicama. Vjerovatno bi mirisali rešetke, a trgovanje na burzi ovih mjeseci bi godinama bila predmet senatskih komisija i federalnih istraga.

Ne trebaš biti lumen, sa par fakulteta, da shvatiš da kao onaj koji mora “nadzirati”, ne da ne smiješ sjediti na konfer., nego ne smiješ niti dopustiti konferencije na kojoj burzovni čelnici i jači igrači na tržištu javno prizivaju njegov pad.

Ali čova napao par novinar, pa misli da je obavio svoj posa, dok onaj lumen, crta padajući klin, a da ne zna osnovu teh. analize. Sa tehničke strane, Stojić je potvrdio trend, trend njegovih totalnih promašaj.

Kolega Governor svaka čast na ovom postu, to uistinu i mislim, jer sam upravo i ja mislio tako postupiti, ali rekao sebi ne, neću, biti ću dosljedan svojim uvjerenjma i ne surfati, ali vidi vraga, sada, da i hoću nemam drugog izbora nego ostati uzdignutog čela i stisnutih zubi, a mogao sam imati 25 – 30 % više dionica.

[angry] [angry] [angry]


I još nešto. Ne mogu vjerovati da sam popušio čitajući upravo takve knjige. Da ih bar nikad vidio nisam. Streso bi sve ovo na 2500 neki dan i zaradio si gomilu love, ali brate i živaca i zdravlja. Kakav sam ja glupan, al tako mi i treba! Nitko mi nije kriv!! Ni mirovinci, ni Samodol, ni hanfa, ni branitelji, ni Ivek ni Buffet, NITKO!! Kriv sam isključivo ja sam sebi i to zato jer glumim tamo nekog investitora umjesto da slušam onu izvornu, jednostavnu, krucijalnu logiku iz samog sebe. Neš ti investitora. Glupan.

Da ne bi pomislili da sam puko zato jer sam imo call ili nešto. Nisam ga imo nit ću ga imat, i znam da će to s vremenom sve bit OK i tučem Crobija samo tako, al sam sad fino mogo vozit novog Lancera i bit u istim pozicijama i to samo da sam odradio ATPL kako sam si prethodno i zacrtao,tj. izašao na 2500 po izvješću prije 2 tjedna!!. Al ne, ja sam zato pravi investitor, pa vozim punta na ložu i ronim prema 1700. Qurac moj[angry]


Lako je sada biti pametan! Ne treba se gristi zbog toga jer niste prodali, niste mogli predvidjeti ovako što! Što da ste prodali a sve dionice otišle gore, osjecali biste se 5 puta gore! U ovakvim situacijama treba nadokupljivati ako se ima novaca, a ne razmišljati o tome da li je trebalo prodati ili ne zato jer je palo dolje! Ja sam nadokupio na 2450 i nije mi krivo zbog toga, opet ću ako bude na tim razinama u tenutku kada budem imao novaca!

čudni se ovdje sveci slave....

Ne treba biti pohlepan ni u rastu pa tako niti u padu! Ja sam dokupljivao i na 3300, na 2500, na 2100 a dokupljivat ću i danas! Teško je odrediti samo dno i onda sve ulupati!
Isto tako treba i postepeno prodavati!
Vrlo jednostavna igra, radi sve što rade i veliki fondovi! Ne želim pametovati, ali mi smo na tržištu kapitala samo kolateralna žrtva i u gubitku ali i u zaradi, koliko god htjeli biti veliki investitori!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

danas nas čeka nova Jazovka na ATPL prema odnosu prvih 10 naloga na kupnji i prodaji, osim ak se ne
pojavi bijeli vitez…
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


danas nas čeka nova Jazovka na ATPL prema odnosu prvih 10 naloga na kupnji i prodaji, osim ak se ne
pojavi bijeli vitez…
[sealed]

Ja sam radije za to da još padne ali da se onda pojave dva viteza – ovako s jednim vitezom to ništa ne valja [undecid]


danas nas čeka nova Jazovka na ATPL prema odnosu prvih 10 naloga na kupnji i prodaji, osim ak se ne
pojavi bijeli vitez…
[sealed]

Osim ako se ne pojavi neki konj umjesto viteza… Pa opali po bidu.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Eh da je samo na ATPL ode crobex na otvaranju 2-3%

stvarno moraš biti lud da staviš ask 1919, radije bi dao u humanitarne svrhe, stvarno kao da nema sutra

Može li ukupno Kupnja/ Prodaja

15.04.08. 10:50

K ukupno 2242
P ukupno 6026

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close