ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Daj Vorda ne pricaj takve stvari,normalno da ima veze,

Kakve?


zgubidan10: ” Daj Vorda ne pricaj takve stvari,normalno da ima veze, ” Kakve?

šuplje
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Nema ovo veze s recesijom vec s navalom branitelja na saltere pa fondovi prodaju ono sto se prodati moze a to su najlikvidnije dionice. U prilog tome vidi HT – pada a trebao bi barem do srijede zakljucno rasti. To ti sve govori

Ne bih se slozio sa gornjim. Prenjeti ci svoj danasnji post sa drugog topica.

Quote

Nisu braniteljske dionice bacile burzu u minus. Bacio ju je gle cuda Predsjednik Hanfe Samodol. Talenat je organizirao okrugli stol koji je zakjljucio da CROBEX nije na naj nizoj vrijednosti vec da bi dno trebalo biti na 3200. Nije trebalo biti genije i izracunati da je to dalnji pad od oko 10%. I sta onda investitori rade? Prodaju da se koliko toliko zastite od pada kojeg je najavio predsjednik Hanfe ili ti regulatornog tijela trzista. I to izaziva lavinu.
Automatski otkaz i to odmah je minimum sta talenat zasluzuje. Zar nije dosta stete napravio kad je dozvolio mirovincima da na odredjeni datum izadju sa svom imovinom iz otvorenih fondova sta je i generiralo krizu. Zamislite tako nesto na Wall Streetu. Pa generacije Samodola bi otplacivale odstete nakon tuzbi ostecenih firmi i pojedinaca. [angry]

nquote

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ovo je katastrofa. Buffetova priča o gospon tržištu i super kompaniji ne vrijedi za ovaj šugavi ZSE.

Jedva čekam da mi se oporavi ovo kaj imam i odo na wall street, majke mi.
Ovdje kod nas ulogu igra _iskjučivo_i _jedino_ gospon tržište. Isto padaju i XXXX sa P/E milijun i ATPL sa P/E 7 (iz operative). Uopće nema veze kako ti firma radi, i kakvu budućnost ima i kakvu dobit stvara i kakvu dividendu dijeli i kakav joj je odnos prema dioničarima. To nema apsolutno nikakve veze!! Jer kad sve raste, rast će i XXXX sa P/E milijun, i ATPL sa P/E 7 i JDPL s 0,5booka jednako. Kad tržište ide dole, i padat će jednako. Ovdje jednostavno treba doć na početku ciklusa rasta i pikadom ubost par dionica(uopće nije bitno koje su to, kakve analize, kakvi bakrači) i kad ti kroz par godina odradi troznamemnkasti postotak tj. kad tržište krene dole RiB.

Ovdje _ništa_ drugo ne vrijedi. sranje![angry] [angry]

I'LL BE BACK

Nikakvi redovi za isplatu branitelja ne postoje. Jeste gledali dnevnik? Nema navale, moći će se isplatit sve iz keša. A tko je srušio burzu danas? So-called “investitori”.

I btw sve je preokomito popadalo, poslije toga uvijek slijedi brzi rebound, pogledajte malo grafove. Dakle, nema nikakve rasprodaje branitelja, i sutra po svoj logici moramo nazad di smo i bili. A i TFI je blizu, sa 60 milijuna neto dobiti. Tko je jamio jamio je danas.

Ma svi koji imate dionice a nemate margin, upišite si vrijednost koju bi htjeli imati i gledajte u tu vrijednost, dok sada ovu trenutnu prekrijte…………. Pozdrav svima [thumbsup][thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Alien: ” Nema ovo veze s recesijom vec s navalom branitelja na saltere pa fondovi prodaju ono sto se prodati moze a to su najlikvidnije dionice. U prilog tome vidi HT – pada a trebao bi barem do srijede zakljucno rasti. To ti sve govori ” Ne bih se slozio sa gornjim. Prenjeti ci svoj danasnji post sa drugog topica. Quote Nisu braniteljske dionice bacile burzu u minus. Bacio ju je gle cuda Predsjednik Hanfe Samodol. Talenat je organizirao okrugli stol koji je zakjljucio da CROBEX nije na naj nizoj vrijednosti vec da bi dno trebalo biti na 3200. Nije trebalo biti genije i izracunati da je to dalnji pad od oko 10%. I sta onda investitori rade? Prodaju da se koliko toliko zastite od pada kojeg je najavio predsjednik Hanfe ili ti regulatornog tijela trzista. I to izaziva lavinu. Automatski otkaz i to odmah je minimum sta talenat zasluzuje. Zar nije dosta stete napravio kad je dozvolio mirovincima da na odredjeni datum izadju sa svom imovinom iz otvorenih fondova sta je i generiralo krizu. Zamislite tako nesto na Wall Streetu. Pa generacije Samodola bi otplacivale odstete nakon tuzbi ostecenih firmi i pojedinaca. [angry] nquote

Techman, potpisujem. Upravo zbog onog igrokaza u petak, ovo je bilo za očekivati.

Sad je samo je pitanje da li će oni pajaci ovo moći ili htjeti zaustaviti.

I još nešto. Ne mogu vjerovati da sam popušio čitajući upravo takve knjige. Da ih bar nikad vidio nisam. Streso bi sve ovo na 2500 neki dan i zaradio si gomilu love, ali brate i živaca i zdravlja. Kakav sam ja glupan, al tako mi i treba! Nitko mi nije kriv!! Ni mirovinci, ni Samodol, ni hanfa, ni branitelji, ni Ivek ni Buffet, NITKO!! Kriv sam isključivo ja sam sebi i to zato jer glumim tamo nekog investitora umjesto da slušam onu izvornu, jednostavnu, krucijalnu logiku iz samog sebe. Neš ti investitora. Glupan.

Da ne bi pomislili da sam puko zato jer sam imo call ili nešto. Nisam ga imo nit ću ga imat, i znam da će to s vremenom sve bit OK i tučem Crobija samo tako, al sam sad fino mogo vozit novog Lancera i bit u istim pozicijama i to samo da sam odradio ATPL kako sam si prethodno i zacrtao,tj. izašao na 2500 po izvješću prije 2 tjedna!!. Al ne, ja sam zato pravi investitor, pa vozim punta na ložu i ronim prema 1700. Qurac moj[angry]

I'LL BE BACK

Drys fino gura…
Last Trade: 67.08
Trade Time: 3:57PM ET
Change: 1.67 +(2.55%)

Glasnogovornik IGH na neodređeno

badava dobre vijesti izvana… kaj ocekujes rast uslijed ovolko nervoznih na prodaji?

Alien:

Nema ovo veze s recesijom vec s navalom branitelja na saltere pa fondovi prodaju ono sto se prodati moze a to su najlikvidnije dionice. U prilog tome vidi HT – pada a trebao bi barem do srijede zakljucno rasti. To ti sve govori

Ne bih se slozio sa gornjim. Prenjeti ci svoj danasnji post sa drugog topica.

Quote

Nisu braniteljske dionice bacile burzu u minus. Bacio ju je gle cuda Predsjednik Hanfe Samodol. Talenat je organizirao okrugli stol koji je zakjljucio da CROBEX nije na naj nizoj vrijednosti vec da bi dno trebalo biti na 3200. Nije trebalo biti genije i izracunati da je to dalnji pad od oko 10%. I sta onda investitori rade? Prodaju da se koliko toliko zastite od pada kojeg je najavio predsjednik Hanfe ili ti regulatornog tijela trzista. I to izaziva lavinu.
Automatski otkaz i to odmah je minimum sta talenat zasluzuje. Zar nije dosta stete napravio kad je dozvolio mirovincima da na odredjeni datum izadju sa svom imovinom iz otvorenih fondova sta je i generiralo krizu. Zamislite tako nesto na Wall Streetu. Pa generacije Samodola bi otplacivale odstete nakon tuzbi ostecenih firmi i pojedinaca. [angry]

nquote

slažem se. ovaj jedan čovjek je napravio štete za našu burzu na žalost, umjesto da je štiti.
svoj osnovni posao ne radi, nema adekvatne i učinkovite regulacije.
jedna od većih pogrešaka mu je svakako bila od prije par dan sa komentarima o stanju na burzi, što je samo prouzročilo dodatnu lavinu negativnog raspoloženja i dalnjeg pada; dalje, nema adekvatne kontrole mirovinskih fondova, nema kontrolirane količine izvlačenja love iz fondova, ne kontrolira se količina margin credita , nema suradnje (kontrole ) banaka , puno stvari koje bi se morale popraviti…

a burza nam na žalost svakim danom pada i pada …
ipak, na žalost , ljudi se većinom uče na svojim pogreškama i nadam se da će se i ante naučiti na svojim i da sada zna neke stvari …

vrijeme će pokazati

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ne želim o nikome ništa loše pisati, ali pogledajte malo tko vodi brigu o američkom financijskom tržištu i kako su organizirani američki nadzorni organi po ovakvim pitanjima. Tek tada ćete shvatiti koliko zapravo Hanfa ima nezrele ljude, nedorasle za ovakve situacije (neka se nitko osobno ne uvrijedi, ali tako je). Dovoljno je reći da osoba koja želi u Americi biti na čelu takve institucije mora imati i dovoljno godina i dovoljno znanja i dovoljno vlastite pameti da budu bolji od najboljih (podrazumjevaju se godine preko 50, znanje prikupljeno s više fakulteta i dodatnih školi i edukacija na vrlo visokom nivou, te dugi niz godina rada i napredovanja u struci, bar što se tiče financija i biznisa). A šta imaju naši? [undecid]

New Report

Close