ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sharp rise in Capesize freight on Brazil to China iron ore route

It is reported that after consistent drop in Capesize freight on Brazil to China route for 2 weeks till March 23rd 2008, it witnessed a very sharp increase during past few days.

As per reports, Capesize freight which was in the range USD 62 per tonne to USD 64 per tonne during last week, have been reported quoting USD 78 per tonne to USD 79 per tonne level on March 28th 2008. This is the sharpest rise in the ocean freight in Brazil- China route in 2008.

This has lead to a sharp rally in Baltic Capesize Index from 9894 to 11815 in 4 sessions after Easter holidays, an increase of approx 20%.

Shipping industry experts attributed the reason of recent rise in Capesize freight to increase in chartering activity by Chinese buyers of iron ore from Brazil for April month. It is anticipated that further 10% rise in ocean freight in this sector may occur in the coming week.

hvali more, drž se altantske plovidbe.....


Ma ne kolega Kamenac, to sam iznio i par mjeseci prije, nakon ovakvog izvješća mi i dalje tapkamo u mjestu zahvaljujući tim aktivnostima, znam da ste i Vi ukazivali na to, imajući osjećaj da si u nemilosrdnim raljama koje grizu koliko i kada one žele ne ostavljaju nimalo lijep osjećaj. Što smo mi mali dioničari, budale!?

Jesmo[lol] barem ja jesam[lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Ma ne kolega Kamenac, to sam iznio i par mjeseci prije, nakon ovakvog izvješća mi i dalje tapkamo u mjestu zahvaljujući tim aktivnostima, znam da ste i Vi ukazivali na to, imajući osjećaj da si u nemilosrdnim raljama koje grizu koliko i kada one žele ne ostavljaju nimalo lijep osjećaj. Što smo mi mali dioničari, budale!?

čudo nick ti je star malo više od mjesec dana [lol] [lol] [lol]
Šta pa neka pretumbavaju koda je to nešto loše.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

bdi 7890


bdi 7890

Pad od 2,4%?!?! [shocked]


jozo 20: ” bdi 7890 ” Pad od 2,4%?!?! [shocked]

Stvarno jako značajno, sutra rast od 2.8%?????

E pa šta, kad je BDI bio 5XXX bodova Atlanska je bila na 3.2xx,xx kn.!?

Probijen nalog od 2450. Nema nam spasa…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

zare:

jozo 20: ” bdi 7890 ” Pad od 2,4%?!?! [shocked]

Stvarno jako značajno, sutra rast od 2.8%?????

Začudilo me, očekivao sam da će za capeovima krenuti u plus panamaxi i supramaxi… Zato sam očekivao veći porast a ne pad. A slažem se da to nije nešto posebno bitno…

1100 kom na kupnji i smanjuje se. Na otvaranju 1300 kom
Čini mi se da će ATPL po vući Crobex na kraju trgovanja.[undecid]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


1100 kom na kupnji i smanjuje se. Na otvaranju 1300 kom Čini mi se da će ATPL po vući Crobex na kraju trgovanja.[undecid]

Od 1100 pola ih je barem skriveno…

I'LL BE BACK

bit će bolje na jesen[thumbsup]

New Report

Close