ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Trebamo biti ponosni da imamo ovakve kompanije na ZSE,umjesto da nakon ovakvog izvješća odleti i s obzirom na trend brodara, ona pada,preeestrašno!!!!

Ma kakvi strašno, odlično. Taman sam uspio nakon GFI dokupiti oko 2250 što nisam vjerovao da će više biti moguće. Hvala kolegama trejderima, ali kao što rekoh, malo ste se preračunali ovaj puta. Sutra ćete trejdati oko 2400 [lol]

Ignore: KressoM, delux


davids: ” Trebamo biti ponosni da imamo ovakve kompanije na ZSE,umjesto da nakon ovakvog izvješća odleti i s obzirom na trend brodara, ona pada,preeestrašno!!!! ” Ma kakvi strašno, odlično. Taman sam uspio nakon GFI dokupiti oko 2250 što nisam vjerovao da će više biti moguće. Hvala kolegama trejderima, ali kao što rekoh, malo ste se preračunali ovaj puta. Sutra ćete trejdati oko 2400 [lol]

Ja uzo prekjučer na “sljepo” dobru šnitu po cool cijeni jer sam pretpostavljao dobar GFI, al ovaj prvi kvartal… .neznam… zvuči BRUTALNO!![thumbsup]

I'LL BE BACK

Moglo bi iznenaditi i najoptimističnije prognostičare ( kretanje najviše cijene ) sutra na ZSE i to puno više iznad 2.400,00 kn. što je još uvijek biti prejeftina cijena za vrijednosti koje će ubrzo postići!

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/ATPL-fin2007-3Q.xls

Broj dioničara na zadnji dan tromjesečja: 3.881

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/ATPL-fin2007-1Y-NotREV-K-HR.xls

Broj dioničara na zadnji dan tromjesečja: 5.916

Broj dioničara od 30.09.2007 do 31.12.2007 se povećao za 2035 odnosno 52,43%.

Svakako analizirajte koliki je bio broj dioničara 31.12.2006 po cijeni od 9xx kn a koliki je bio broj dioničara za 1Q , 1H, 3Q i FI 2007, i koliki će biti na 1Q 2008. i sve to usporedite sa dnevnim prometima i zadnjim cijenama kroz ovaj vremenski period.
Doći će te do vrlo zanimljivih podataka i vrlo lako zaključiti o čemu se zapravo radi.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

kad smo kod povijesti, mogu mi malo iskusniji objasniti zašto je 2005. neto dobit bila 432 mil?


kad smo kod povijesti, mogu mi malo iskusniji objasniti zašto je 2005. neto dobit bila 432 mil?

Prodaja brodova…….
te prodaja brodova “Imperial” nosivosti 68.676 DWT, “Jadran” nosivosti 70,947 DWT, “Miho Pracat” nosivosti 71.242 DWT i broda “Konavle” nosivosti 70.940 DWT.
Tada su neki brodovi bili prodani s mogućnošću prava reotkupa………… [thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@ BigBoss

hvala, tako sam nekako i mislio.

samo moram priznati da mi FA nije najjača strana pa me nešto zbunjuje: jesu li ta 4 broda dakle bila pod “izvanredni prihodi”? tako bih pretpostavio. ali ako je tako, kako to da se ove godine prodaja miha pracata ne vodi pod izv. prihodima?


… p.s. ostao sam dužan nešto – krivo sam izračunao P/E. sa prodajom broda ako će dobit biti zbilja kako pričaju. Naime ako je redovna dobit 30 milja $$ za 1Q onda je redovni EPS 225, a krivo sam izračunao EPS sa izvanrednom dobiti (rekao sam 255) dok je zapravo oko 325 kn. Što će reći P/E 10 za redovni i P/E 7 sa izvanrednom dobiti za 2007. pri cijeni 2250 kn. Još ako dolar naraste par postotaka kroz godinu bit će veselo. Isprike za krivi izračun. Pozdrav!

Ako se taj izračun odnosi samo na 1Q, onda je pogrešan. Redovni EPS je oko 100 + izvanredni oko 100.. dakle EPS za 1Q cca 200kn. ..a za cijelu 2007 EPS je 187 [thumbsup]

U svakom slučaju, pucamo na 1 mlrd HRK ukupne dobiti ove godine… EPS 783 .. redovni EPS nek bude 460 + 330 izvanrednog i ja (pre)zadovoljan. Na redovni uz P/E = 10 cijena 4600..

Uz pretpostavke da redovno poslovanje moze biti samo bolje u ostalim kvartalima u odnosu na 1Q, te prodaju još 2 broda uz dobit od novogradnji tokom godine… dostižno?


@ BigBoss hvala, tako sam nekako i mislio. samo moram priznati da mi FA nije najjača strana pa me nešto zbunjuje: jesu li ta 4 broda dakle bila pod “izvanredni prihodi”? tako bih pretpostavio. ali ako je tako, kako to da se ove godine prodaja miha pracata ne vodi pod izv. prihodima?

Prije su se brodovi vodili pod izvanrednim.. onda su mijenjali neke kvake u računovodstvu pa im sad idu pod redovne prihode.. stoga je po meni sad nezgodno jer ne znaš šta je šta ako ne piše u bilješkama.. Mislim da to vrijedi za sve brodare.

@ smootko

super, sad mi je i to jasnije [thumbsup]

a što se tiče 2008., magična brojka bi bila 1.140.000. to bi značilo svaki mjesec po jedna ukupna godišnja dobit iz 2006. [lol] [lol] [lol]

Brodari su vani jučer krasno rasli. Obzirom na odlično GFI Atlantske plovidbe za 2007. i najavu 60 mil. dolara dobiti za 1Q 2008., je li pretjerano reći da se danas očekuje +blokada na ATPL? [wink]

Ignore: KressoM, delux

Evo potvde što su napisali na businessu potvđuje i jutarnji…………..

Dividenda Atlantske 50 kuna po dionici
Piše: Lidija Crnčević/EPEHA
Foto: Mateo Rilović/CROPIX
——————————————————————————–

Ante Jerković
Rekordna godina i prvi kvartal za dubrovačkog brodara. Plaće se pomorcima više ne isplaćuju u dolarima, nego u eurima

DUBROVNIK – Protekla godina s neto dobiti od oko 44,64 milijuna dolara jedna je od ponajboljih u povijesti Atlantske plovidbe, a predsjednik Uprave kap. Ante Jerković najavljuje da će ove zabilježiti još bolje rezultate.

[color=blue]To argumentira podatkom da je u prva tri mjeseca ostvarena čista dobit od 59,37 milijuna dolara, od čega je 30,8 milijuna ostvareno prodajom broda Sveti Vlaho. Prvi put pozitivno su poslovala i ostala društva u grupaciji. [/color]
– Rezultati nas ohrabruju u daljnjim planovima i obnovi flote – rekao je kap. Jerković, istaknuvši da će dio dobiti, 15-ak milijuna dolara, isplatiti dioničarima. Procjenjuje se da će dividenda iznositi 50 kuna po dionici, ali će se precizni iznos tek utvrditi.

Upozorivši na sve veće probleme s manjkom pomoraca, Jerković je rekao kako je Atlantska lani povećala plaće za 20 posto, te da je plaće počela isplaćivati u eurima umjesto u dolarima.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close