ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 13:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prema MACDu sad je buy signal( ne pravim se pametan). Bit će zanimljivo vidjeti buduće kretanje cijene dionice, bilo bi baš super kad bi Crobex padao kako najavljuju ”analitičari” a ATPL rasla, to bi valjda pokazalo da FI mogu utjecati i u ovakvim situacijama na tržištu( što do sad baš nije bio slučaj)

sve mi se izmješalo,evo

&

@blade
U tekstu iz business.hr ti je navedeno:
“U prvi tri mjeseca ove godine dobit Atlantske iznosila je 59 milijuna i 337 tisuća dolara, od čega je čista dobit iz poslovanja gotovo 30 milijuna dolara.”

Sve ti piše [cool]

kum.2007(kn) 4q.2007(kn) 1q2008(dolari)

Ovo su: prihodi 1.365.863 362.431 59.3 milijuna

rashodi 1.118.669 293.651 xxxxx

netto 239.067 73.383 30 milijuna

nekako mi ovaj omjer ne drži vodu pa zato pitam, koliko vidim rashodi su barem do sad zauzimali oko 75% prihoda, po ovom ispada da su im rashodi zauzimaju samo 50%, ispada da su se rashodi drastično smanjili


mozda zato sto su vozarine otisle gore, a troskovi ne, bar ne u tolikoj mjeri?

zato sto beru vrhnje zbog operating leverage?
varijabilni i fiksni troskovi
ring a bell[smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Brodari dobro guraju vani ostalo pada lagano,definitivno letimo sutra po svemu sudeći…[thumbsup]
Ako sam shvatio dobit je fantastična za 1q ,jel to neka patka jer ako je točno dionica je djabe po ovoj cijeni…[proud]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Citiram kolegu čije postove jako cijenim[thumbsup][thumbsup]

“Nije mi jasno kako ste ovo preskočili?

U prvi tri mjeseca ove godine dobit Atlantske iznosila je 59 milijuna i 337 tisuća dolara, od čega je čista dobit iz poslovanja gotovo 30 milijuna dolara.

Kako sam i najavljivao dobit iz 1Q je veća nego cijela iz 2007.g.”

[color=blue]Pazi vamo to je cirka 280.000.000,00 kuna dobiti u JEDNOM KVARTALU.[/color]
Čim dobijem dividendu odmah kupujem dodatne dionice[proud]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Čujem da je ekipa na Business.hr-u promijenila naslov iz ovog članka ( navodno je bio jako navlakački ).

Zna li tko kako je glasio original ( prije promjene )???[shocked]

Evo izmijenjenog članka
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b609fccd-0eee-432e-ad71-b04df7682136&open=sec

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Brodari dobro guraju vani ostalo pada lagano,definitivno letimo sutra po svemu sudeći…[thumbsup] Ako sam shvatio dobit je fantastična za 1q ,jel to neka patka jer ako je točno dionica je djabe po ovoj cijeni…[proud]

Djabe je već neko vrijeme ali ljudi ne vjeruju do tad dok ne krene voz…

[emo_cool]

blade:

mozda zato sto su vozarine otisle gore, a troskovi ne, bar ne u tolikoj mjeri?

zato sto beru vrhnje zbog operating leverage?
varijabilni i fiksni troskovi
ring a bell[smiley]


znači u 4q2007 su rashodi bili oko 63 mil dolara(293mil kuna) i sad u 1q2008 budu duplo manji (30mil dolara), tako ispada

&

znači u 4q2007 su rashodi bili oko 63 mil dolara(293mil kuna) i sad u 1q2008 budu duplo manji (30mil dolara), tako ispada


ajde ti objasni, ja te ne razumijem,
al’ mislim da si fulao ceo fudbal

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

kolega blade,nitko nije spominjao prihode,a ni rashode u 1q2008,samo je receno da je cista dobit oko 60M$.od toga je30M$ od prodaje sv.vlaha,a 30M$ od osnovnog poslovanja[rolleyes]

Ovo je strava od kvartala, ako je ovo istina. Golica maštu za godišnju projekciju 2008. Mislim da od sutra pomalo krećem u preslagivanje portfelja….

bok vam!

I'LL BE BACK

New Report

Close