ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo za ljubitelje Atlantske plovidbe:

U prvi tri mjeseca ove godine dobit Atlantske iznosila je 59 milijuna i 337 tisuća dolara, od čega je čista dobit iz poslovanja gotovo 30 milijuna dolara.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


borisk: ” Kako se isplačuje dividenda? ” Sjedne ti lova na račun

tako se primaju sredstva na račun , ali kako se isplaćuje ?

Cookie Monster


Evo za ljubitelje Atlantske plovidbe: U prvi tri mjeseca ove godine dobit Atlantske iznosila je 59 milijuna i 337 tisuća dolara, od čega je čista dobit iz poslovanja gotovo 30 milijuna dolara.

a di su to objavili?
thx
S obzirom da q1 jos nije gotov…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Dividenda Atlantske 50 kuna, ali „situacija može biti samo lošija“

Katica Cikoja
27.03.2008 17:19
Pročitaj komentare(4)

Pad vrijednosti dionica Atlantske plovidbe (ATPL-R-A) na današnjoj konferenciji za novinare na kojoj su objavljeni poslovni rezultati za prošlu i prvo tromjesečje ove godine komentirao je predsjednik Uprave kap. Ante Jerković.
Vezane vijestiRast dobiti Atlantske plovidbe 150,8 posto

«Dosta ljudi se pita što se to događa s Atlantskom plovidbom, ali mi nemamo ništa s tim. Krivca treba tražiti negdje drugo jer su kod nas sva događanja pozitivna», zaključio je kratko kap. Jerković.

Dobit grupe Atlantska plovidba u 2007. godini je nakon oporezivanja iznosila oko 239 milijuna kuna, što je porast od 152 posto u odnosu na ranije razdoblje.

Nastavi čitatiOglas:

«Mi smo u prošloj godini obračunali nešto više od 24 milijuna dolara amortizacije, a u flotu su ušla dva nova broda. No, imali smo nedaća koje nosi devizno tržište. Naime, zbog ovakvog stanja kune imali smo negativnih kursnih razlika, inače bi dobit bila još i veća», rekao je, među ostalim, kap. Jerković.

Predsjednik Uprave Atlantske najavio je kako bi dividenda po dionici mogla iznositi oko pedeset kuna. Točan će iznos odrediti Skupština, a ukupno će biti podijeljeno oko 15 milijuna dolara dividende, najavio je.

U prvi tri mjeseca ove godine dobit Atlantske iznosila je 59 milijuna i 337 tisuća dolara, od čega je čista dobit iz poslovanja gotovo 30 milijuna dolara.

U ime dubrovačkog brodara, kap. Jerković upozorio je na manjak pomoraca s kojim se Atlantska, kao i drugi brodari, posljednjih godina suočava. Unatoč povećanju plaća za 20 posto, uvođenju stipendija i nagrada, nisu ostvareni očekivani rezultati o povećanju zainteresiranosti mladih za pomorska zanimanja.

«Situacija može biti samo lošija», zaključio je, nimalo optimistično predsjednik Uprave Atlantske plovidbe d.d. kap. Ante Jerković

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

zeko,
ti bi mogao davati naslove za crnu kroniku[lol] thx

30 milijuna $ samo iz redovnog mi se cini previse, jer na temelju glupog racunanja (4x) daje dobit za poslovnu godinu od 564 milijuna kuna, sto ovu dionicu na ovim cijenama cini …[smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


…..U prvi tri mjeseca ove godine dobit Atlantske iznosila je 59 milijuna i 337 tisuća dolara, od čega je čista dobit iz poslovanja gotovo 30 milijuna dolara.

Pa ovo je fantazija! Sutra bi ATPL nakon dugo vremena mogla u + blokadu! [thumbsup] [thumbsup][thumbsup]

Ignore: KressoM, delux


zeko, ti bi mogao davati naslove za crnu kroniku

Nije zeko kriv. Takav naslov je bio, ali nakon što ih je čitatelj “Cro Broker” navodno prijavio HANFI i to napisao na njihovu stranicu naslov su promijenili, a komentare izbrisali.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

@zeko

Ma dobro oni su to izvukli iz konteksta. Ispada da “može biti samo lošije” za cijelu atlantsku (dakle poslovanje, radnike i općenito), a zapravo se odnosi na nedostatak radne snage. Mada ni to netreba zanemariti. Ako je istina da je dobit 30 milijuna dolara za 1Q onda je to 141 mil. kn što će reći da bi u 5. mjesecu EPS mogao biti 225 kn redovni, te 255 kn sa izvanrednom dobiti. tj P/E “čisti” 10 ili sa prodajom broda pada na 8,5 po ovim cijenama. Da ne govorimo o još 3 broda koje će dobit ove godine a za koje bi ako ugovori po samo 50.000$ per day (a ako BDI bude na ovim razinama možda i 70.000 $) dobivali još minimalno 70 milja kn po kvartalu (za 50.000 računicu). Mogao bi ja nakon FI JDPLa tu preselit još više. Samo je pitanje kojeg FI – GFI ili onog za 2Q [smiley]

Ne želim kvariti veselje, ali čuvajte se intervjua business.hr s pred. Uprave nakon 16:00 sati. Sjetite se nedavno Luke Ploče i skrivenog naloga na 4.000 kuna i sadašnje cijene.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


vipy: ” zeko, ti bi mogao davati naslove za crnu kroniku” Nije zeko kriv. Takav naslov je bio, ali nakon što ih je čitatelj “Cro Broker” navodno prijavio HANFI i to napisao na njihovu stranicu naslov su promijenili, a komentare izbrisali.

Hvala kolega Smart[thumbsup] drago mi je da ste primjetili
[wink]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

@ vipy “30 milijuna $ samo iz redovnog mi se cini previse”
nije previse kolega vipy to daje neto dnevnu zaradu po brodu (samo bulk sektor od 14 brodova)oko 23547$ sto je ok s obzirom na trenutno kretanj vozarina (45000-65000$)a trosak nebi trebao biti veci od 15000-20000$


Hvala kolega Smart[thumbsup] drago mi je da ste primjetili
[wink]

Postovani Zeče,
primite moje najdublje isprike[pray]

jozo,
ne bih ja imao nista protiv

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close