ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 12:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ajde malo komentara… prvo… novac na računu i blagajni je 388 milja, nema izvanrednih prihoda, dakle ovo je čista dobit. pod “ostali prihodi” zaradio se 20 milja manje nego 4Q 2006., dok su nešto povećane kratkoročne obveze prema dobavljačima. Naspram 10 milja za 4Q 2006. ovaj kvartal je zarada 70 milja. Meni se čini kao dobro izvješće.

EPS 171,31 kn ili P/E pri 2200 kn nešto ispod 13.

@zmrklić
prodaja broda nije uračunata. Da je dobit bi bila oko 400 milja.

S obzirom da na buduću obnovu flote ovo mi je sad daleko povoljnije od bilo kojeg brodara. Pogotovo ako znamo da 30% prihoda čine hoteli i avio prijevoz koji dugoročno imaju stabilnije poslovanje.

Ne.

Biti ce velika izvanredna dobit u 1Q.


Jel tu i prodaja broda uračunata ?

Izvanredni prihodi=0
dosta se izgubilo na negativnim tečajnim razlikama

čudni se ovdje sveci slave....

Što kažu za raspored dividende ? Ima je ili nema , koliko i kada ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ako ovo nije odlično izvješće onda ne znam što je[thumbsup]

ma šalim se naravno.[proud]
evo nabrzaka
EPS 171
EBIT 247 mil.
P/S 2
P/BV 3
ROE 28 %
ROA 10 %

hate red

Pa da, trebao bi biti P/E 50 pa bi odmah cijena skočila +15%. Ma ovo je smiješno, ATPL nakon ovakvog izvješća “poraste” +0,5% na 2240 kn (jučer se tržila i po 2260 kn), a neke dionice bez objave ikakvih rezultata porastu u 2 dana 30-40%. Tragikomično.
Pustimo to, no stvarno mi nije jasno tko s ovakvim rezultatima i dalje ima želju prodavati ATPL ispod 2500 kn?!


Pardon kolega, 3500???[smiley]

čudni se ovdje sveci slave....

Bolje od očekivanja, super [thumbsup]

Evo kako ja to vidim.

TTM P/E je 12,7.
Moj Forward od redovne dobiti je oko P/E 6.

Pitanje je koliko ce biti izvanrednih prihoda. Ocito je da prodaja jednog broda ide u 1Q2008. Ja bi rekao da mozemo ocekivato prodaju jos bar jednoga kako budu preuzimali novogradnje na proljece. Sakai? Spancir?

U svakom slucaju, forward P/E moze biti oko 2.

kolika bi onda trebala biti realna vrijednost dionice? po meni preko 3200kn [smiley]

I noga u guzicu je korak naprijed

Jako dobro GFI. Fondovi udaraju po asku, većinom.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Izvješće u okviru očekivanja, vrlo dobro. 1Q2008 će biti odličan sa prihodima od Sv.Vlaha, a godišnje za tekuću godinu na razini 150-200 miljuna dolara dobiti (100 operativna dobit a ostatak prodaja tri broda).[thumbsup]

New Report

Close