ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Trazim objašnjenje od dežurnih drukera, uzeo malo ATPL prije koji dan, BDI naraso, DRYS naraso, zašto ATPL nije u gornjoj blokadi [lol] [lol]

[lol] [lol] [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Avax, Davids, Kamenac slabo drukate kad Todorici bolje rastu [lol]


Avax, Davids, Kamenac slabo drukate kad Todorici bolje rastu [lol]

[proud]
doći će i naših 5 minuta slave, ne boj se
[cool]

hate red

Što se tiče Sv.Vlaho bitno je kad je lova sjela na račun a ne kad je potpisan Ugovor, to je makar jasno. Inače, startao sa plus 5% nije loše, no očekivao sam više, idemo dalje. Očekujem blokadu kod objave izvješća za 1Q2008, to bi moralo biti jakooo dobro.[thumbsup]


zmrklic: ” Avax, Davids, Kamenac slabo drukate kad Todorici bolje rastu [lol] ” [proud] doći će i naših 5 minuta slave, ne boj se [cool]

Slabi ste mi vi drukeri kad niste obradili najbitniju informaciju o 4 nova panamaxa.
Dakle, ukupno ce biti 6 bulk panamaxova sa ICE clasom (!). Ajmo malo istrazivanja: koliko trenutne bulk flote ima klasu za led? kuda operiraju? koje im je prodjecno godiste? target market? … ??????[wink]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

e dborak, prvo treba znati kaj je panamax[lol] [lol] [lol] . Kamenac zna (sam kaj on druka kad treba prodat), za Avaxa nisam siguran, no Davids….[lol]

aj malo sale najte zamerit[wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

tko normalan sad ruši cijenu[shocked][shocked][shocked][shocked][yawn][yawn][yawn]

semper fidelis


kamenac: ” zmrklic: ” Avax, Davids, Kamenac slabo drukate kad Todorici bolje rastu [lol] ” [proud] doći će i naših 5 minuta slave, ne boj se [cool] ” Slabi ste mi vi drukeri kad niste obradili najbitniju informaciju o 4 nova panamaxa. Dakle, ukupno ce biti 6 bulk panamaxova sa ICE clasom (!). Ajmo malo istrazivanja: koliko trenutne bulk flote ima klasu za led? kuda operiraju? koje im je prodjecno godiste? target market? … ??????[wink]

Ne razumijem se u ICE klasu , ali znam da je u ovom trenutku ATPL u obnovu flote investirala 380 mil USD za 9 novogradnji ukupne nosivosti 640.000 DWT.
Te novogradnje ovog trenutka na tržištu vrijede 800 mil USD.
Ovog časa prosječna starost flote je oko 12 godina.Na kraju godine bit’ će oko 10 , a na kraju ciklusa investiranja (2012.) negdje oko 8 , ovisno o tome koje i koliko će starih brodova prodati.
Ovo nije nimalo nevažno , jer npr.postoji informacija da već sada u japanske luke ne smiju uplovljavati brodovi stariji od 10 godina.
Najvažnije u svemu je da će do kraja godine (za koju se svi slažu da će biti konjukturna) preuzeti 2-3 novogradnje , a u slijedećoj će biti slično.Najvjerojatnije će se paralelno s preuzimanjem novih brodova “rješavati” onih starijih od 25 godina , i to po pristojnim cijenama (Sv.Vlaho – brod star 24 godine prodan je za vrijednost plaćenu za npr Libertas ili Imperial , nove dvostruko veće brodove).
Zbog toga je realno očekivati da će uhvatiti dio konjukture u 2008. i (možda) 2009. ,a bit’ će pripremljeni i za lošije dane nakon toga , koji će sigurno doći.
Možda ništa spektakularno , ali takva je i većina “blue chip” – ova.

Opet se iskrcavaju, sad na 2250 kn. Nadam se do kraja tjedna vidjet 23** kn.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

Ne znam je li bilo, ali poanta nije u brodovima nego u FI za proslu godinu koje se ocito ocekuje sutra –
“Tim povodom u Atlantskoj plovidbi održat će se sutra konferencija za novinare na kojoj će biti objavljeno i izvješće o poslovanju u prošloj godini. ”
http://radiodubrovnik.com/index.php?option=com_content&task=view&id=7231&Itemid=1


” Ne razumijem se u ICE klasu ,

Pa zar po logici stvari to nije bacanje lovuse s obzirom na globalno zatopljenje. [bye]
Pozdrav iz domovine.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ni fenomenalno izvješće nam ne pomaže previše, dok se trend ne promjeni. Ostarit ću izgleda u očekivanju takvih promjena[cry]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

New Report

Close