ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


” kolega sakai drago mi je da si to primjetio! meni su ti brodari što sam ih bolje upoznavao počeli postajati sve veća nepoznanica te ih trenutno kao takve preskačem iako ne sumnjam u dobre rezultate atpl-a iako nažalost za njih nedajem upravi plus nego jednostavno imaju sreće!

Brodari su zapravo vrlo jednostavni za pratiti, druga je stvar sto se njihovih dionica tice. Sto se pak Uprave tice ova je konstatacija totalni promasaj. Ta uprava koja “je imala srece” je predvidjela neke “sitnice” kao sto je posljednja kriza na trzistu sipkog tereta:

– pa su 1997. godine ugovorili neke brodove na charter od 10 godina (i ti su ih charteri izvlacili jer su oni bili bolji no kraci TC u razdoblju zadnje krize). Ne znam tocno podatak, ali mislim da sam negdje procitao da je oko 30 % brodarskih firmi pometeno u zadnjoj krizi. Dodaj tome i naslijeđe domovinskog rata, pa ce ti biti jasno u kakvim se uvjetima nalazili nasi brodari…

– narudzba “Korejaca”, “Kineza” i “Vijetnamaca” u trenutcima kada se nije baratalo sa ovakvom dobiti. Naprotiv, u ne bas sjajnim vremenima za brodare.

Sreca? Budi uvjeren da Uprava ne igra na kartu srece, inace ta firma ne bi postojala preko 50 godina.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Znam [thumbsup].Nego kolega Sakai jeli i vas razveselila vijest što Buffet tipuje na željeznice.Mene je osobno jako razveselila kao imaoca dionica brodarskog sektora.[wink]

Naravno[proud].

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ako se igramo malo matematickihih funkcija, brodarima trebaju LUKE, a lukama zeljeznice, ipak cemo jos koju godinu ziviti u industrjstskvom drustvu kojem neminolno dolazi KRAJ. Kako je sSoros reko,ako je propao komunizam, zasto mislite da nece propasti i kapitalizam- ipak su su to samo proizvodi industrijskog drustva…


Haha ” reći ću samo da je s tolkim salesom u ovom biznisu na ovakvom marketu s flotom koju oni imaju takva trenutna dobit ništa drugo nego sramota/jad i bijeda/loša! a ti vidi zašto i kako to kažem i vjerujem da će upravo igrom slučaja što im u skorom sljedećem periodu dolaze novi brodovi sklopiti dobre ugovore i time to drastično popraviti! inače bi svojim upravljanjem flotom napravili *censored*! [cool] EOD

Ma daj…ne lupetaj. Istina je da bi mogli/trebali poboljsati neke pokazatelje poslovnosti (po BEX metodi spadaju u vrlo dobra poduzeca), no nazivati dobit onim rijecima koje si upotrijebio je neprihvatljivo. A o “sreci” sam se vec ocitovao. 2007. ce biti dobra, no ja ocekujem poboljsanja u 2008 (kao rezultat rezanja OPEXa, da i novih brodova, ali jos jednom napominjem, rjesavanja starih ugovora).

Ne mozes usporedjivati grcke brodare; recimo DRYs koji je krenuo “od nule” 2004. i nije bio opterecen raznim utezima, a iza sebe je imao jednog Economua; ne mozes usporedjivati grcke brodare koji su tate-mate u brodarstvu i zasigurno imaju bolje startne pozicije od nasih brodara sa nama.

Pogledaj nasa brodogradilista – od svjetske sile, nasa su brodogradilista postala uteg. Govori li ti to nesto?

Inace, svi me pitaju jesam li se rijesio brodara? Evo, nadam se da su ovi moji postovi rekli dovoljno….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ko hoce nek se iskrca,bolje mu je sad nesto uzet, nego poslije nista[lol] [lol] [lol]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Jak je ovaj sakai. Možda ga netko iz atlanske primjeti pa ga stave za glasnogovornika.
[thumbsup]
Ili direktora prodaje. Kinezi bi u magnovenju gledali kakve su ugovore potpisali za T/C.[proud]
Pozdrav znalcima.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


Jozo, Vlaho je prodan u 12. mjesecu, ali ne znam u kojem ce razdoblju to oni knjiziti – u trenutku prodaje, u trenutku uplate… – dakle moze biti dobit uknjizena za proslu ali i za ovu godinu.

Pa, ako je prodan u 12 mjesecu, onda mora biti i knjizen u 12. mjesecu. Ili su izmislili novi racunovodstveni sustav…

Nego, koliku ti redovnu dobit (bez prodaje brod(ov)a) ocekujes za 2008.?

Isto pitanje za Spancira.

vjerojatno si u pravu Markko. Nisam to pomnije pratio jer mi to nije bitno. Mislio sam mozda su dogovorili prodaju (uz neke garancije) u 12. mj. a ugovor obavili u 1. mjesecu – primopredaja je bila u veljaci – pa zbog toga knjizili to u 2008.

sto se tice dobiti, to cemo na PM. Da ne uzrujamo vatrenog, tone mu ULPL[wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Sakai,

imaš info o visini dividende za 2007.?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Da, cuj, sve ovisi o datumu potpisa ugovora. Ako je prije 1.1. onda ide u proslu godinu.

Sto se tice dividende, spominje se neka brojka od 30KN/dionica.

Trazim objašnjenje od dežurnih drukera, uzeo malo ATPL prije koji dan, BDI naraso, DRYS naraso, zašto ATPL nije u gornjoj blokadi [lol] [lol]


vjerojatno si u pravu Markko. Nisam to pomnije pratio jer mi to nije bitno. Mislio sam mozda su dogovorili prodaju (uz neke garancije) u 12. mj. a ugovor obavili u 1. mjesecu – primopredaja je bila u veljaci – pa zbog toga knjizili to u 2008. sto se tice dobiti, to cemo na PM. Da ne uzrujamo vatrenog, tone mu ULPL[wink]

E jesi lopina[smiley] ja tebe pohvalim, a ti meni….
Ne tone mi ULPL jer su sve koje imam kupljene po 400 kn u prošlom dokapu.
A imam i ATPL i to dosta.
Brodarski sam tip premda sam čvrsto na zemlji.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close