ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

08. 15:22:00 NEWS-H3186264

Oporavak europskih dionica, Fed u središtu pozornosti

LONDON,FRANKFURT, 18. ožujka 2008. (Hina/Reuters) – Europske dionice u utorak su poskočile, nadoknadivši djelomice goleme gubitke od prethodnog dana, pod utjecajem očekivanja ulagača da će američka središnja banka Fed značajno srezati kamatne stope te da će globalna kreditna kriza popustiti.

Londonski Ftse indeks poskočio je 2,62 posto, na 5.556 bodova. Frankfurtski DAX bio je na gotovo istom postotnom dobitku, od 2,7 posto, dosegnuvši 6.350 bodova.

Bolji tromjesečni rezultati tvrtki s američkog Wall Streeta nego što se strahovalo, a riječ je o Goldman Sachsu i Lehman Brothersu, pomogli su umiriti zabrinutosti ulagača glede utjecaja krize na bančine knjige.

Nedavno teško pogođene bankarske dionice predvodile su stoga dobitnike. Dionice švicarskog diva UBS-a poskočile su za 10 posto, Credit Agricolea za 7,1 posto a Deutsche Banka za 4,4 posto.

Financijska tržišta pozornost su usmjerila zasjedanju Feda i uvelike očekivanom smanjenju ključnih kamatnih stopa s aktualnih 3,0 posto za cijeli postotni bod, što bi bilo jedno od najvećih smanjenja ključnih kamatnih stopa od 1982.

Od prošlog ljeta mnoge su financijske institucije zbog debakla s američkim drugorazrednim hipotekarnim zajmovima bile prisiljene izvijestiti o golemim otpisima imovine. To je najviše pritisnulo dionice bankarskog sektora, koje je u nizu loših vijesti pogodila ona o prodaji posrnule američke investicijske banke Bear Stearns divu američke bankarske industrije JPMorgan Chaseu .

Od današnjih značajnijih dobitnika još se isticao Siemens, čije su dionice poskočile pet posto, nakon golemih gubitaka zabilježenih dan ranije uslijed objave upozorenja o padu dobiti.

Indeks Tokijske burze Nikkei bio je na dobitku od 1,5 posto, završivši poslovanje na 11.964 boda

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


dokupio! 200x,xx kn čestitam onima koji su danas kupovali po 195x,xx pogodili su dno marijanske brazde…[cool]

rekoh, da podsjetim nevjerne tome od jutros…[cool]

hate red

Nagradno pitanje: koja će biti cijena na sutrašnjem otvaranju ?

Ne dvojim da jeu naletima panike bilo bisera koji su prodavali na 19xx,xx a sada lupaju po asku preko 2200

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


kamenac: ” dokupio! 200x,xx kn čestitam onima koji su danas kupovali po 195x,xx pogodili su dno marijanske brazde…[cool] ” rekoh, da podsjetim nevjerne tome od jutros…[cool]

Čestitke vama kolega! Ja sam uspio na 2021 i mislim da sam super piknuo. Daljnji razvoj na burzi pokazat će jesam li “omanuo”.


Nagradno pitanje: koja će biti cijena na sutrašnjem otvaranju ?

moje želje moji snovi…… ~2650 [lol] [lol] [lol] [lol]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

ako bi ponovo pala na 2000 ja ju uzimam

semper fidelis

neće nikad više biti 2000,ja sam je jučer uzeo po 2200…i nadam se da je to dobar shoping,a ispod da i ne govorim..

pogledajte, molim, ovaj come back, ovu odbijančinu…[thumbsup]

hate red

Za uspomenu (2008-03-18 16:00):

Kupnja – ATPL-R-A
5 2.200,00
1 2.195,05
1 2.190,00
5 2.187,50
3 2.150,01

Prodaja – ATPL-R-A
2 2.235,00
25 2.239,85
60 2.240,00
25 2.250,00
2 2.289,99

Ako ulažete u fundamente, ne možete izgubiti. Šećer dolazi na kraju.


neće nikad više biti 2000

Nadamo se da nece nikad vise biti 2.000[wink]
Da ste vidli to sto sam ja danas vidio u POBI, potpisali bi 2.000 kao dno bez razmisljanja[pray]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


…Da ste vidli to sto sam ja danas vidio u POBI, potpisali bi 2.000 kao dno bez razmisljanja[pray]

Priznajem da nisam dobro shvatio što je pisac htio reći.

New Report

Close